Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

KADINLARA %10 DAHA ÇEKİCİ GÖRÜNÜN

-

 

grupArkadaşlarınızdan gelecek küçük bir yardımla işleri yoluna koyun.

Ekibi toplayın, beyler bu gece dışarı çıkıyor! Hollanda’da gerçekleştirilen araştırmaya göre bir grup içerisinde olduğunuzda kadınlar daha çekici görünüyorsunuz.

Kadınlar bir gruptaki ortalama çekiciliğe göre %10 daha çekici görünen erkekleri seçiyorlar. Grup ne kadar büyük olursa, araştırmaya göre daha yakışıklısınız demek.

Araştırmacılar bu duruma ‘grup çekiciliği’ adını vermişler. Araştırmada bulunan, Tilburg University araştırmacılarından Dr. Job van Wolferen’e göre “Kalabalık bir grup içerisinde herkesi seçmek ve değerlendirmek daha zor. Bundan dolayı gruptaki çekici erkekler, az kişilik gruplardakilere göre daha çekici görülüyorlar.”

Van Wolferen’e göre grubunuzun Brad Pitt’i olmasanız bile (ve arkadaşlarınızın arasında olsanız dahi) bir kadının bakışını yakalamak için gruptaki her erkeğe rekabetçi bir avantaj sağlanabiliyor.

Bir ünlüyle partilediğinizi düşünün: Araştırmaya göre dikkat, cazibe merkezi siz olmasanız bile kadınlarla şansınız yaver gitmeyecek diye bir durum yok.

Yani arkadaşlarınızı toplayıp bara gitmenin vaktidir. Eğer arkadaşlarınız ortalarda yoksa, kız arkadaşlarınızla da dışarı çıkabilirsiniz. Van Wolferen’e göre ‘grup çekiciliği’ kadınlı, erkekli ya da karışık gruplarda da işe yarayabiliyor.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler