Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

KADINLAR NERELERİMİZE BAKARLAR?

-

 

bakŞaşıracağınız bölgeler olabilir!

Erkekler olarak kadınların nerelerine bakıyoruz? Göğüsler, kalçalar ve bacaklar gözlerimizi alamadığımız noktalar. Hatta bazen en özel bölgelere bile gözümüz kayabilir. Kadınlarda ise bu pek geçerli değil.

Think Eye Tracking isimli Londra merkezli firmanın yaptığı araştırma şöyle; bir grup katılımcı kadının mayo giymiş erkeklere bakılması sağlanıyor ve göz hareketleri takip ediliyor. Sonuç kadınların özel noktamıza neredeyse hiç kitlenmediklerini gösteriyor. Göz hareketlerinin bize gösterdiği sonuç kadınların öncelikle karın kaslarına baktıkları. Daha sonra ise yüze, omuzlara ve bisepslere bakıyorlar. Sonuçlar aşağıda:

MH-package-women-checkout.preview

The 30-Day Love Detox kitabının yazarı olan seks ve ilişkiler uzmanı Dr. Wendy Walsh’a göre farklı noktalarınızı süzmesi oldukça olasıdır. Kadınlar evrimselliğin getirdiği içgüdülerle sağlayıcı ve koruyucu erkekleri önemserler, bunun da penisizle pek alakası yok. Walsh şöyle açıklıyor: “Mağara kadınını düşünün, onun mantığını anlamaya çalışın. “Bu adam benim için ağaca çıkıp meyve toplayabilir mi? Benim için bol etli bir hayvanı avlayabilir mi?”

Daha çok karın kaslarınıza, omuzlarınıza ve kollarınıza bakacaklardır çünkü bunlar atalarımızın korumak, üretmek ve kadınları sahiplenmek için kullandıkları kaslar. Her ne kadar şimdi mızraklarla geyik avlamaya çıkmasak ya da ağaçlara tırmanmasak da kadınlar vücudumuzun bu noktalarına hala ilgi duyuyorlar. 2011’de Çin’de gerçekleştirilen bir araştırma kadınların hala bir erkeğin kaynak toplayabilme gücünü büyük önem atfettiklerini gösteriyor. Bu gözlerin neden six packlere kaydığını da gösteriyor.

Yüzünüze gelince; Walsh kadınların erkeklerin ifadesinde zeka ve nezaket, sevecenlik aradığını söylüyor. Onun isteklerini toparlayabilirsiniz ama acaba ona mı sunacaksınız? Bir gülüş çok şey değiştirebilir.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler