Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

KADINLAR NEDEN DAHA AZ MASTÜRBASYON YAPAR?

-

 

Aslına bakarsanız cevap neden erkeklerin daha çok seks yapma isteğiyle yanıp kavrulduğuyla bağlantılı: Doğanız, doğanız ve doğanız. Malum, evrim teorisyenlere göre sizler orgazm için yaratılmışsınız, çünkü bu dölleme ve soyunuzu devam ettirme içgüdünüz için gerekli. Oysaki kadınlar sadece doğurmak için orgazm oluyorlar. Bunun dışında bir de tabu meselesi söz konusu. Neyse ki erotik ürünler satan mağazalar arttıkça kadınlar da artık daha az utanmaya ve sizin zannettiğinizden daha sık mastürbasyona başvurmaya başladılar. Tek farkları bundan sizin kadar çok bahsetmiyor oluşları.

Eşim bana iğrenç kıyafetler alıp duruyor. Onu durdurmak için boşanmam mı gerekiyor?

Emrah Ataman, Bursa

Ne boşanması? Emin olun o da yetişkin bir adam için mağaza mağaza gezip alışveriş etmekten çok hoşnut değildir. Ancak belli ki bekar evinde yaşayıp ütüsüz gömlekler yiyen biri gibi görünmenizi istemiyor. Sizi alışverişe çıkarıp saçlarınızı beyazlatmak yerine işi kendisi halletmek zorunda kalıyor. Tek bir seçeneğiniz var: Onunla alışveriş edin. Hem de istekli ve mutlu bir şekilde.

Neden korkuyorsunuz ki?

Daha şık görünmekten mi?

Uyarıcı olduğu söylenen jeller sekste gerçekten de işe yarıyor mu?

Levent Gözüpek, İstanbul

Bir fark hissedeceğiniz gerçek ama dikkatli de olmak zorundasınız. Çünkü tahrik olmanızı sağlayan bu jeller genital bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırma ve karıncalanma yaratma güçlerini nane ya da biberiye yağı gibi katkı maddelerinden alır. Sonuçta seks sırasında ikiniz de zevkten dört köşe olsanız dahi genital organlarınızın sağlığı aynı şekilde etkilenmiyor olabilir. O yüzden kendinizi boşuna tehlikeye atmayın ve seksi daha eğlenceli hâle getiren ve daha sağlıklı kayganlaştırıcıları deneyin.

Nişanlımla seks

hayatımız harika. Ancak ofisteki kadınlar da beni heyecanlandırıyor. Sorun nedir?

Ali Karatay, İstanbul

Beyninizde de üreme ve eşleşme ile ilgili üç bölüm var. Şehvet, romantik duygular ve derin bağlılık. Yani siz bir kadını, onunla ömrünüzü geçirmek isteyecek kadar sevseniz de başkalarına karşı arzu duymanız normal. Sonuç olarak bu kadınlara bakıp fantezi kurabilirsiniz. Ancak fantezilerinizi gerçeğe taşımamak için beyninize ufak hatırlatmalar yapmalısınız. Parmağınızdaki yüzük yeterli gelmiyorsa nişanlınızın fotoğrafını masanıza koyun. Bu sayede hem kendinize hem de etrafınızdakilere artık piyasadan çekildiğinizi hatırlatmış olursunuz. Ya da dayanamayacak gibiyseniz öğle yemeği için evde buluşup hızlı bir seks kaçamağıyla seks düşüncelerinden kurtulun.Sevgilim bu sıralar oldukça stresli. Rahatlamasını söylüyorum ama işe yaramıyor. Ne demeliyim?

Ahmet Yılmaz, İstanbul

Hiçbir şey. Kadınları hâlâ tanımadığınız belli. Bir giriş dersi yapalım. İlk olarak fiziksel olarak onu rahat ettirin. “Seni dinliyorum” demek için eline ya da koluna dokunmanız yeterli. Sonrasında “Sana nasıl yardımcı olabilirim?” gibi sorular yöneltin ve daha fazlasını anlatması için cesaretlendirin. Son olarak sevdiği bir şeyler yapmayı önerin. Favori restoranına gidin ya da büyük bir sabır göstererek en sevdiği romantik komedi filmini onunla birlikte 105’inci kez izleyin. Zira kadınların asıl derdi dinlendiklerini ve anlaşıldıklarını hissetmektir.

 

SEKS & İLİŞKİLER

Mastürbasyonun sağlığa 6 etkisi

Umut Doğan Yıldız

-

Cinsel sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeyler arasında mastürbasyoın da var.

Dr. Nina Brochmann, mastürbasyon yapmanın faydaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Doktora göre mastürbasyon, çoğu cinsel sorunu çözmede birebir.

Mastürbasyon yapmak, uykuya dalmanızı kolaylaştırmasının yanı sıra ruh hâlinizi de olumlu bir şekilde  etkiliyor. Ayrıca mastürbasyon yapan insanların daha iyi bir beden algısına sahip olduğunu söyleyen 
Dr. Nina Brochmann, vücudunuzu keşfetmenin önemine değiniyor.

İşte mastürbasyonun sağlığınız için faydaları:

  • Kadınların regl sancılarıyla başa çıkmasını kolaylaştırır.
  • Genital enfeksiyonları önler.
  • Seksin süresini uzatır.
  • Endometriozis ve idrar yolları enfeksiyonlarını önler.
  • Libidonuzu yükseltir.
  • Pelvik kaslarınızı güçlendirir.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Dünyanın en ilginç fetişi

Umut Doğan Yıldız

-

İngiltere’de bir kadının balon fetişi, dünyanın en ilginç fetişleri arasında yer alıyor.

Bu ilginç fetişi duyanları hayrete düşürüyor. İngiltereli kadının en büyük tutkusu uzun yıllardır hiç değişmiyor; balonlarla seks!

Maggy Berloon isimli kadın, yıllar önce balonlarla ilk tanıştığı zaman bunun büyük bir fetiş haline geleceğinden habersizdi. Zaman geçtikçe bu tutkusundan vazgeçemeyen Maggy, tutkulu bir balon hayranı olmaya devam ediyor.

Yatarken yatağa mutlaka balon alıyor

Öyle ki, eşi ile evlendikten sonra bile Maggy’nin balon tutkusu azalmamış. Çift, uyurken yataklarına mutlaka balon alıyorlar.

Seks oyuncağı olarak kullanıyorlar

Genç kadın balonları bazen seks oyuncağı olarak kullandığını bazen de eşi ile seks yaparken balonları kullandığını ifade ediyor.

“Balonlar patlayacak korkusu tahrik ediyor”
Maggy, balonların her an patlayacak olma korkusundan duyduğu endişenin büyük bir hazza çevrildiğini söylüyor ve bu tutkusundan vazgeçmemekte ısrarlı.


Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

Popüler