Bizi Takip Edin

anaslide

KADINLAR NEDEN ALDATIR?

-

 

İlişkiniz sallantıdaysa, başka kollara koşması an meselesi olabilir. Mike Darling’in yazısı.

1

Ashley Madison isimli çöpçatanlık sitesinin karıştığı hack’lenme skandalını duymuşsunuzdur. Evli insanların eşlerini aldatmak için partner aramaya giriştiği bu enteresan siteyi hack’leyen kişiler, tüm profil ve e-posta bilgilerini internet ortamında yayınlayınca, üyeliği olan herkesin paçaları tutuştu, kimi yuvalar bu yüzden dağıldı. Sitenin ortaya saçılan kayıtlarına bakıldığında, hesapların çoğunluğunun erkeklere ait olduğu ortaya çıktı. Var olan kadın hesaplarının bir kısmının ise site yönetimi tarafından oluşturulan sahte profiller olduğu öne sürüldü. Bu durum evli erkekleri bir nebze olsun rahatlatsa da, bu haberi hazırlamak için görüştüğümüz evli kadınlar, bize duygusal boşluğa düşen bir kadının düşünmeden aldatabileceğini gösterdi. Cinsellik üzerine araştırmalar yapan Dr. Kristen Mark, “Sadece kadınlar bizden farklı nedenlerle bizi aldatıyor. Ve bunu bizden daha gizli yürütebiliyorlar” diyor. Yani kişisel bilgilerini bir aldatma sitesinde paylaşmayacak kadar akıllılar. İçinize karınızın duygusal ihtiyaçlarını karşılayamadığınıza dair bir his doğduysa, yazımızı okusanız iyi olur. Geç kalmadan evliliğinizi kurtarabilirsiniz.

Yaş Faktörü
Avukat asistanı olan Marsha isimli kahramanımız, bir adamın eşinde isteyeceği her özelliğe sahipti: Güzeldi, akıllıydı, komikti ve yıllardır yoga yaptığı için bir erkeğin hayal gücünü zorlayacak kadar esnekti. 40’lı yaşlara merdiven dayadığı günlerde yoga eğitmeniyle yattı. Evlilik terapisti Dr. Paul Hokemeyer, “Güzelliğinin kaybolmaya başladığını düşünüyordu. Yaptığı kaçamak ona hâlâ arzulanan bir kadın olduğunu hissettirdi” diyor. İyi hoş da, her yıl milyonlarca insan yaşlandığını fark etmesine rağmen bir yabancıyla yatağa girmiyor. Marsha neden yaptı? Bir teorimiz şöyle: 2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre, bilinçaltımızda sonu dokuz rakamıyla biten yaşlara ayrı bir önem atfediyoruz. Yaşımızın ilk rakamı değişmek üzereyken gençliğimizin farkına daha çok varıyor, zamanın akıp gittiği hissine kapıldığımızda aptalca şeyler yapıyoruz.
ÖNLEM ALIN Ajandanızı doldurun. Geçen 10 yılda neleri başarıp neleri başaramadığımızın muhasebesini yaptığımızda kasvete kapılıyoruz. O yüzden muhasebe yapan değil, bir şeyleri isteyip gerçekleştiren adam olun. Seyahat etmeyi seviyorsanız, ne zamandır ikinizin de hayalini kurduğu paraşütle atlama planını gerçekleştirin. Adrenalin ve yeniliğin heyecanıyla aranızdaki ilişki de kuvvetlenecek; aklına başka adamların gelmeyeceğine eminiz.

Para Meselesi
İkinci kahramanımız Emily (35), kocasına kızmakta sonuna kadar haklı olan bir kadındı. Kredi kartıyla harcama limitini biraz aşan Emily’nin kocası, onu küçümseyen bir tavırla gözünün önünde plastik kartı elleriyle kırıp paramparça etti. “O günden sonra nereye gidiyorsam rapor verdim, o da gittiğim yere göre bir harcama limiti belirledi” diyor. Eşi bütçe kontrolü yapayım derken, sınırı aşmış ve kabalaşmıştı. Ergen çocuğuna harçlık verir gibi eşinin harcamasını kontrol altına almak oldukça onur kırıcı bir davranış. Dr. Hokemeyer da aynı fikirde ve “Böyle bir durumda eşiniz intikam duyguları beslemeye başlar” diyor. Nitekim Emily de bu olaydan birkaç ay sonra lisedeki aşkıyla birlikte oldu.
ÖNLEM ALIN Parmak sallayıp kontrolü ele geçirmeye çalışmayın. Finans yönetimi konusunda ikinizi de sorumlu kılmak için Cep Bütçem gibi telefon aplikasyonları kullanın ve harcama sınırını aştığınızda uyarı gelmesini sağlayın.

Beyaz Atlı Prens Beklentisi
Size göre eşiniz mükemmel erkek diye bir şey olmadığını bilmeli. Ama bir adam çıkagelir, şiirler yazıp çiçekler gönderir, duygusallığıyla gözleri yaşartır. İşte bu adamlar, 30 yaşındaki üçüncü kahramanımız Sarah gibi kadınları evliliklerini sorgulamaya iter. Ancak insanlar eşlerinin kusursuz olmasını beklediklerinde ve bunu onlardan istediklerinde, uzun vadede hayal kırıklığı yaşamaya mahkum oluyorlar. Bu önemli tespit, 2014 yılında yapılan ve Journal of Experimental Social Psychology dergisinde yayımlanan bir araştırmada ortaya kondu. Sarah da yaşadığı durumu
şöyle açıklıyor: “Eşim hayatıma giren romantik adamın yanında yetersiz görünmeye başladı. Onunla yattım çünkü hayatımdaki boşlukları doldurabileceğine inandım.” Eh, bunu bir anlamda başarmış sayılır çünkü kısa süre sonra Sarah ve eşi soluğu aile mahkemesinde aldı.
ÖNLEM ALIN Ona her şeyi veremezsiniz. Öncelikle bu gerçeği siz de, o da kabul etmeli. Yine de olabileceğinizin en iyisi olmak için biraz çaba göstermeniz hiç fena olmaz. Böyle bir konuda tartışmaya başladığınızda, ilişki danışmanı Jay Heinrichs’in şu kritik önerisini uygulayın: “Kavgalar genellikle geçmiş veya şimdiki zaman çekimiyle yapılır. Siz bunun yerine gelecek zaman kipi kullanın. Örneğin akşam yemeğini kimin hazırlayacağına dair tartışıyorsanız, ‘Eğer yumurta yemeye hayır demeyeceksen, sana güzel bir sebzeli omlet yaparım’ deyin.” Beyaz atlı prens olmayabilirsiniz ama kadınını mutlu etmeye çalışan bir adam olursunuz.

Kötü Kadın Olma İsteği
Evliliği çatırdamaya başlayan 25 yaşındaki Alicia, kendini hayatı boyunca uzak duracağı cinsten kabadayı tipli bir adamın kollarında buldu. “Onunla tanıştığım an, bizim seks yapmamızın kaçınılmaz olduğunu hissettim” diyor. Nasıl yani? Akıllı kadınlar serseri tipli adamlarla nasıl birlikte olabiliyor? Araştırmacılar bu fenomeni “yumurtlama dönemi hipotezi” olarak adlandırıyor. Buna göre kadınlar yumurtlama dönemindeyken daha erkeksi, kalın sesli alfa erkeklerini veya gece yolda görse korkacağı cinsten tipleri çekici bulabiliyor. İlişkiler üzerine kitap yazan Dr.
Vinita Mehta, bunun kadınların suçu olmadığını söylüyor ve şöyle açıklıyor: “Hayatta kalma içgüdülerimiz bize bunu yaptırıyor. Maskülen genler çocukların sağlıklı bünyeye sahip olma şansını artırıyor. Daha da kötüsü, bir araştırmaya göre bir kadının beğenileri toplumsal standartların dışındaysa, gözünün dışarıya kayma ihtimali daha yüksek oluyor.”
ÖNLEM ALIN İçgüdülerini bırakıp, daha gelişmiş olan beynine hitap edin. Eğitimli, başarılı, kendine güvenen, sadık bir adam olduğunuzu ona gösterin. Dr. Mehta, belgesellerde dişi kuş için kabaran erkek kuşların yöntemini, modern yollardan izlemenizi öneriyor. İyi olduğunuz alanlardaki aktivitelere birlikte katılın. Örneğin film izlerken birikiminizi gösterin, birlikte koşmaya hatta spor yapmaya gidin. Tek gecelik bir ilişki için sizi harcamaya kalktığında iki kez düşünecek.

Daha Fazlasını İstemek
Hangi erkek birlikte dışarıya çıkarken karısının usulca kulağına yaklaşıp, “Eteğin altına hiçbir şey giymedim. Otoparkta veya restoranın tuvaletinde işimiz kolay olsun istedim” diye fısıldayıp tatlı bir öpücük kondurmasını istemez ki? Ancak gerçek hayatta her gün, bu heyecan seviyesinde yaşanmıyor. Son kahramanımız da bu gerçeği öğrenmek zorunda kaldı. Erkek arkadaşıyla her akşam sevişmek isteyen 31 yaşındaki Lisa, hevesine karşılık bulamadığı gibi, haftada yalnızca bir akşam ödüllendiriliyordu. “Ne bekliyordu ki? Tabii ki aldattım” diyor. Eh, muhtemelen bunu beklemiyordu. Ama cinsel beklentilerin uyuşmadığı ilişkide, tatsız son kaçınılmazdır.
ÖNLEM ALIN Seks araştırmacısı Dr. Debby Herbenick, “Kadınların aldatmasının en büyük iki nedeni, arzulanmadıklarını veya çekici bulunmadıklarını hissetmeleridir, özellikle de yaşları ilerledikçe” diyor. Bu hisleri engellemenin yollarından biri, iyi bir seks yaşantısıdır. Ama bununla yetinmeyi, onun tüm özelliklerini sevdiğinizi hissettirin. Klişe iltifatlar yerine detaylarına övgüler yapın. Özel bir kadın olduğunu bilmesini sağlayın.

anaslide

Asker antrenman programı

Umut Doğan Yıldız

-

Askeri disiplini iliklerinize kadar hissedeceğiniz Army Boot Camp antrenmanıyla, kaslarınıza emir komutanın kimde olduğunu gösterin.

Ağırlıkları sürekli olarak aynı biçimlerde indirip kaldırmaktan sıkıldıysanız ve bununla birlikte bir de plato evresine girdiğinizi düşünüyorsanız, sizi Prime Fitness spor salonlarında taş üstünde taşın bırakılmadığı Army Boot Camp ile tanıştıralım. Yoğunluğun en üst seviyede olduğu Army Boot Camp antrenmanı, esasında grup dersi şeklinde olsa da kendi başınıza da uygulayabileceğiniz ve olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir antrenman prensibi. Antrenmanın yüksek temposuna karşın 3-4 çalışmanın sonunda vücudunuzun bu disipline adapte olabileceğini söyleyen Prime Fitness antrenörü Onur Türksever, “Antrenmanın interval mantığında olması bir yandan kas kütlenizi artırırken, bir yandan da yağ yakmanızı sağlar. Üstelik dayanıklılığınız da ciddi oranda artar” diyor. Ancak biz en başından uyaralım: Antrenman bittiğinde kan ter içinde kalacaksınız.

TALİMATLAR Hareketleri belirtilen sırayla ve istasyon çalışması şeklinde uygulayın. Toplamda üç tur yapacağınız bu çalışmada hareketleri ilk turda 30 saniye, ikinci turda 45 ve son turda 60 saniye yapın. Hareket aralarında 10-15 saniye, tur sonlarında ise 1-2 dakika dinlenin. Bu antrenman programını kendi başınıza uygulayabileceğiniz gibi, kendi antrenman programlarınıza ek olarak da haftada 2-3 kez yapabilirsiniz. Antrenmana başlamadan önce ısınma egzersizleri yapmayı ihmal etmeyin.

01 Commando Dance and French Press

Dambılın bir ucunu her iki elinizle kavrayın. Göğsünüzü bir asker gibi dik tutarak sol ayağınızla öne doğru adım atın. Sol dizinizi 90 derece bükerek sağ dizinizin zemine temas etmesini sağlayın. Hızlı bir şekilde ayağa kalkın ve ağırlığı başınızın üzerine doğru kaldırın. Ağırlığı başınızın arkasına indirdikten sonra hareketi tekrar edin. Her turun sonunda bacaklarınızın konumunu değiştirin.

02 Thera Band Climber

Thera Band’ın uçlarını ayak bileklerinize bağlayarak sağlam bir dayanak noktasının etrafına dolayın. Ellerinizi zemine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Bakışlarınızı karşıda tutun. Sol dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sol bacağınızı düzleştirdikten sonra hareketi sağ bacağınızla tekrar edin ve hareketi süre boyunca akıcı bir şekilde yapın.

03 High Knee Step Up

Önünüze 30 santimlik bir kutu yerleştirin. Ellerinizi yumruklarınız sıkılı bir şekilde göğüs hizanızda tutun. Sol ayağınız kutunun üzerine yerleştirin. Sol ayağınızla kutunun üzerine baskı uygulayarak yükselin ve aynı anda sağ dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sağ ayağınızı zemine yerleştirerek kutunun üzerinden inin. Hareketi diğer bacağınızla tekrar edin.

04 Army Crawling

Her iki elinize de birer dambıl alarak ellerinizi ve ayaklarınızı zemine yerleştirin. Dengenizi sağlayabilmek için merkez bölgenizi sıkın. Dirseklerinizi bükün ve sağ elinizle öne doğru küçük bir adım atın. İlerleyebilmek için sağ elinizi sağ ayağınızla takip edin. Aynı hareketi sol el ve sol ayağınızla tekrarlayın. Süre boyunca bu şekilde hareket ederek ileriye doğru gidin.

05 Medicine Ball Pushup

Sol elinizi sağlık topunun üzerine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Dirseklerinizi bükerek göğsünüzle zemin arasında birkaç santim kalıncaya dek alçalın. Kollarınızı düzleştirin ve sağlık topunu sağınıza doğru yuvarlayın. Topu şimdi de sağ elinizle kavrayarak şınav çekin. Topu her tekrarın sonunda diğer yöne yuvarlayarak süreniz bitene kadar harekete devam edin.

06 Sit-Up Punches

Matın üzerine sırtüstü uzanın. Dizlerinizi bükerek ayaklarınızı tamamen zemine yerleştirin. Ellerinizi başınıza koyun. Karın kaslarınızı sıkarak mekik çekin. Şimdi önce sağ, sonra da sol elinizle ileriye doğru birer yumruk savurun. Kontrollü bir şekilde alçalın. Süreyi tamamlayana kadar hareketi yapmaya devam edin.

07 Army Plank

Matı yatay bir şekilde zemine yerleştirin. Ön kollarınızı matın en sol tarafına yerleştirerek plank pozisyonu alın. Sağ kolunuzu yana doğru açın. Sol kolunuzla sağ kolunuzu takip ederek matın sağına doğru ilerleyin. Matın sonuna geldiğinizde bu kez solunuza doğru ilerleyin ve süre dolana kadar matın bir ucundan diğer ucuna gidin.

Devamı

anaslide

Ekran başında dizi antrenmanı

Umut Doğan Yıldız

-

House of Cards dizisinin hırslı politikacısı Frank Underwood’un (Kevin Spacey tarafından canlandırılıyor) sık sık üzerine çıkıp antrenman yaptığı kürek makinesi, hayranları tarafından büyük ilgi görüyor. Siz de onlardan biriyseniz, bu antrenman sizin için.

SEÇENEK 1

EVDE KÜREK ÇALIŞMASI:

1. Kronometreyi 2 dakika çalışma, 1 dakika dinlenme şeklinde ayarlayın.

2. Süreyi başlatın ve 500 metre kürek çekin. Süre kalırsa yapabildiğiniz kadar şınav çekin. 1 dakika dinlenin. Bu 1 tur eder. 5 tur yapın. (Bu esnada Frank gibi entrika planlayabilirsiniz.)

 

SEÇENEK 2 

EVDE VÜCUT AĞIRLIĞIYLA KARDİYO ANTRENMANI: BU 3 HAREKETİN HER BİRİNİ 40 SANİYE YAPIN VE
DİNLENMEYİN. BU 1 TUR EDİYOR. 5 TUR YAPIN, TUR ARALARINDA 1 DAKİKA DİNLENİN.

1. A-T-Y Jacks

Jumping jack yapın ama bu hareketleri dönüşümlü olarak yapın: Önce avuç içlerinizi kalça hizanızda dışa doğru açın (A harfi gibi) ve başlangıç pozisyonuna dönün. Sonra omuz hizanıza kaldırın (T). Son olarak, başınızın üzerine kaldırın (Y). Tersine uygulayarak başa dönün.

2. Plank to Pushup to Mountain Climber

Plank pozisyonunda başlayın, mountain climber pozisyonuna geçmek için şınav çekin. Bacakları sırayla değiştirerek, dizlerinizi 3-4 kez göğsünüze çekin. Hareketi tersine yaparak başa dönün ve karın kaslarınızı sürekli sıkılı tutun.

3. Isodynamic Split Squat Jump

Lunge pozisyonunda başlayın, dizinizin yere değmesine birkaç cm kalsın. Bu şekilde 5 saniye durun. Patlayıcı gücünüzle kalkın, havadayken bacak ve kolları değiştirin, yere inin ve diğer dizinizi yere yaklaştırın. Duraklayın ve tekrar edin.

Devamı

anaslide

İzole Protein Nedir? En İyi 5 İzole Whey Protein Tozu

Umut Doğan Yıldız

-

İzole protein; diğer protein tozlarına göre daha konsantre ve oran olarak daha fazla protein içeren protein tozlarının ait olduğu kategoridir. İzole Protein Tozları genellikle %90 veya daha fazla oranda whey protein içerirler. Bu sebeple hem daha az kaloriye sahip olup hem de daha rahat çözünürler. Bu sayede vücutta daha hızlı emilirler.

Neden İzole Protein?

Yaygın olarak diyet dönemlerinde, az kalori ile çok protein almak amacıyla kullanılır. Beslenme programında yeterli miktarda kalori bulunan sporcular, kaloriden kaçınmak için izole whey protein tozu kullanırlar.

İzole Proteinin Diğer Protein Tozlarından Farkı Nedir?

Whey proteinde yüksek miktarda laktoz ve yağ bulunurken, izole whey protein tozlarında durum bunun tersidir. İzole whey protein tozlarında yağ ve laktoz bulunmaz, laktoz intöleransı olan kişiler için bu nedenle önerilir. Şeker ise çok az miktarda bulunur, pek çok seçenekte şeker dahi yoktur.

İzole whey protein tozları, yüksek miktarda BCAA içerirler. Yüksek BCAA oranı, kas yapmak ve kaslardaki protein sentezini arttırmak açısından oldukça önemlidir. Saf whey protein içerikleri sayesinde, izole protein tozlarındaki BCAA oranı da yüksektir. Amacı temiz kas kütlesi edinmek olan kişilerin işine yarayacaktır.

Piyasada bulunan İzole Protein tozlarını Supplementler.com uzmanlarına sorduk. Uzmanlar da en iyi 5 İzole Protein tozunu sizin için belirledi. İşte detaylar;

5) Isopure Zero Carb Whey Protein 2000 Gr

Isopure Zero Carb Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Toplam Gramaj: 2000 Gr
Servis Sayısı: 66
Servis Başı Fiyatı: 4,23 TL
Servis Başına Protein: 25 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Şeker veya karbonhidrat içeriğinin yok denecek kadar az olması.
 • Yüzde olarak yoğun protein içermesi.
 • Yüksek oranda BCAA içermesi.
 • Az kalorili içeriğe sahip olması.
 • Aspartam ve gluten içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Etkisi gerçekten başarılı…”

“Ürünün değerleri de tadı da çok iyi…”

Isopure Zero Carb hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

4) Scitec Whey Isolate 2000 Gr

Scitec Whey Isolate Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Servis Sayısı: 80
Servis Başı Fiyatı: 3,49 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Yüksek servis sayısı.
 • Tek serviste 21 gr protein içeriği.
 • Hızlı emilimi.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Ekstra 250 mg glutamin desteği ile yorgunluk hissini azaltması ve toparlanma sürecine yardımcı olması.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Bu markanın tüm ürünleri mükemmel bence. Yağ da yok bu üründe ve kolay içiliyor.”

“İzole proteinler arasında tam bir fiyat performans ürünü içinde %84 oranında protein var.”

Scitec Whey Isolate hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

3) Hardline Hipro IsoWhey 1800 Gr

Hardline Hipro Özellikleri

Fiyat: 379 TL
Servis Sayısı: 72
Servis Başı Fiyatı: 5,26 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • %92 oranında saf protein.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Laktozsuz yapısı ile laktoz intoleransı olan kişilerin rahatlıkla tüketebilmesi.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı, aspartam ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Ürünün yağ ve karbonhidrat miktarı 0 ve proteini ise 22,9 gr, fiyatı fazla gibi gelse de bu değerlerle asla değil.”

“Hardline’ı tercih etme sebebim yerli bir ürün olması aynı fiyatta yabancı ürün almaktansa Hardline’ı alırım.”

Hardline Hipro hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

 

 

2) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gram

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 270 TL
Toplam Gramaj: 1590 Gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 6,73 TL
Servis Başına Protein: 30 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Servis başına yüksek miktarda protein içermesi
 • İzole whey protein içeriğinin hidrolize edilmiş halde bulunması.
 • Yüksek BCAA oranına sahip olması.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesinden dolayı hızlı emilime sahip olması.

Tüketici Yorumları

“En etkili protein tozu…”

“Mükemmel bir protein tozu, etkisini kesinlikle gösteriyor…”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

1) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gr

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 289 TL
Toplam Gramaj: 1590 gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 7,23 TL
Servis Başına Protein: 30 gr

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Tamamen hidrolize edilmiş izole whey proteinden oluştuğu için vücutta daha hızlı emilebilmesi.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesi.
 • Servis başı 30 gram ile çok yüksek protein içeriği.
 • Servis başına 9 gram kadar BCAA içeriği ile kas gelişimi için ihtiyaç duyulan amino asitlerden yoğun olarak içermesi.
 • Lezzetli çilek ve çikolata aromaları.

Tüketici Yorumları

“Fiyatı biraz yüksek ama tadı ve protein miktarı gerçekten çok iyi bir ürün.”

“Laktoz intoleransından çok çeken biri olarak bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim, sindirim problemi yaşamadan çok rahat tüketebilirsiniz.”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com