Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

KADINLAR NEDEN ALDATIR?

-

 

Nedenlerini öğrenmek için doğrudan kaynağına sorduk. Yoldan çıkan dört kadının ağzından kendi hikâyelerini dinledik.

1

Picture 1 of 9

JESSICA, 28 “Kendimi aptal ve yalnız hissediyordum.”

Eskiden erkek arkadaşım büyüleyici biriymişim gibi davranırdı. Ancak bir süre sonra günümün nasıl geçtiğini dahi sormaz oldu. Seks yapmayı bile bıraktı. Bir gece, o evde çalışırken transparan iç çamaşırlarımla karşısına çıktım. Beni arzulamasına ihtiyacım vardı. O ise eliyle beni durdurdu, çünkü göndermesi gereken e-postaları vardı.

Birkaç ay sonra annem hastaneye kaldırıldı. Koltukta oturmuş ağlıyordum. Yanıma gelip bana sarılmak yerine, “Bundan sonrası Tanrı’nın takdiri” dedi. Bu doğru olabilir ama o an beni teselli etmeye yetmiyordu. O yüzden çıktım ve annemi ziyarete gittim. Eski erkek arkadaşım memlekete geldiğimi öğrenmişti ve beni aradı. Sabırlı ve şefkatliydi.

Bunlar erkek arkadaşımın bana vermediği en önemli şeylerdi. Saatlerce yürüdük, koltukta yakınlaştık, sonunda ellerimiz tutuştu ve kendimizi yeniden eski odamda bulduk. Aslında seks çok iyi değildi. Televizyonda bir programın tekrarını izliyor gibiydim. Öte yandan, o gün bana gerçekten değer veren bir erkek arkadaş nasıl olurmuş onu hatırladım. Kendimi iyi hissettim. Sonrasında hiç pişmanlık duymadım, hâlâ da duymuyorum. Bana göre (ve çoğu kadına göre de) seks gerçekten de duygusal bir bağ anlamına geliyor. Erkek arkadaşımdan bunu alamıyordum ama en azından, o gece eski sevgilimde bulmuştum.

O günden sonra erkeklerle gizlice flört etmeye başladım. Bir daha aldatmadım ama bunu hep istedim. Birkaç ayın sonunda artık vaktinin geldiğini anladım ve ayrıldım.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler