Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

“KADINLAR NE SIKLIKLA SEKS HAKKINDA DÜŞÜNÜYOR?”

-

 

“Kadınları anlamıyorum!” diye isyan eden erkeklerin imdadına koşan ve bize içeriden bilgi veren Komşu Kızı, bugüne kadar aldığı ve yanıtını her erkeğin bilmesi gerektiğini düşündüğü en iyi soruları seçti.

1Kadınlar ne sıklıkta seks hakkında düşünüyor? Bizim kadar sık mı?

Etrafındaki herkes seks hakkında düşünüyor, biz de dahil. Yalnız erkeklerle kadınlar arasındaki temel fark, seksi nasıl düşündüğümüzde gizli. Biz seksi fiziksel bir aktivite olarak düşünmekten daha çok, sonuçları üzerine kafa yoruyoruz. Seks düşüncesi romantizm, ilişki ve çocuklar sarmalında devam edebiliyor. Erkeklerse işin daha çok fiziksel boyutunda oluyor. Kadınlarda hormonlar sandığınızdan daha çok kontrolü ele geçiriyor ve canımız ayın bazı zamanlarında (özellikle en doğurgan olduğumuz dönemde) daha çok seks yapmak istiyor.

Bugüne kadar kaç sevgilim olduğunu sordu. Rakam çok yüksek. Yardım et!

Bence direkt yalan söyle. Ciddiyim. İnsanların neden sayılara bu kadar taktığını hiç anlamıyorum. Mad Man dizisindeki Don Draper olduğunu beyan etmek sana hiçbir şey kazandırmaz. Ya kendisinin kaçıncı sırada geldiğine kafayı takacak ya da listedeki kadınlardan kaçını tanıdığını merak edecek. O yüzden ortalama bir rakam seç ve onu söyle. Mesela dokuz kulağa nasıl geliyor?
Sonra konuyu dağıtmak için en güçlü kozunu oyna; onu baştan çıkar.

Eşim en yakın arkadaşıma katlanamıyor. Aralarını nasıl düzeltebilirim?

Büyük ihtimalle düzeltemeyeceksin ama en azından durumu idare edebilirsin. Onu rahatsız edenin ne olduğunu öğren. Sonra o durumların yaşanmaması için ortamı ayarla. Mesela arkadaşının maç izlerken küfür etmesine dayanamıyorsa, bundan böyle maç izleme organizasyonlarını sizin evde değil, arkadaşının evinde düzenle. Daha radikal bir çözüm istiyorsan, eşini karşına
al ve konu üzerine ciddi bir konuşma yap. İyi bir dinleyici ol. Hoşgörüsüz olmamak için duygularını yadırgamadığını, anlamaya çalıştığını hissettir. Sonrasında arkadaşını kibarca savunmak hakkın. Eşin arkadaşını sevmek zorunda değil ama senin hatırına katlanmaya çalışması gerekir.

Genç yaşta evlendim ve dört sene önce boşandım. Çıktığım kadınlara bunu nasıl anlatacağım?

Artık devir değişti, bugünlerde boşanmış bir erkek kadınları korkutmuyor. Aksine saklarsan, eski karını hâlâ unutamadığın anlamını çıkarırlar. İlk buluşmada tüm detaylarıyla boşanma destanını
anlatma. Ancak dördüncü buluşmaya kadar geçmişini sormadıysa, konuyu sen aç. Dürüst ol ve şöyle de: “Daha önce başımdan bir evlilik geçti ve dört yıldır bekârım. Artık uzun süreli yeni bir ilişkiye hazırım.” Sormak istediği ne varsa dürüstçe yanıt vereceğini de ekle. Sonrasında eğlenceli bir hikâyeyle konuyu değiştir.

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler