Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

KADINLAR NE İSTER ÖĞRENDİK

-

 

Kadınların gerçekten ne istediğini biliyor musunuz? Biz de cidden merak ettik ve 20’li 30’lu, 40’lı yaşlarındaki toplam 1400 kadına en unutamadıkları randevu ve seks maceralarını sorduk. Şimdi tek yapmanız gereken yazıyı dikkatle takip etmek…

Ortalığın karışmasını istiyorsanız bir grup kadına, bir erkekte ne aradıklarını sorun ve verilecek cevapları dinleyin: Kendine güven. Yakışıklılık. Sadakat. Kibarlık. Aslında sanki hepimiz aynı adamı arar gibiyiz. Ancak asıl önemli olan nokta şu: Biz bu özellikleri hayatımızın neresinde olduğumuza göre (yani hangi yaşta olduğumuza göre) yeniden sıralıyoruz. Rutgers Üniversitesi’nde antropolji profesörü ve ilişki uzmanı olan Dr. Helen Fisher en son kitabı ‘Why Him? Why Her?’de şöyle diyor: “Bir kadının partnerinde aradığı özellikler kadının yaşı ilerledikçe değişir.” O yüzden bir kadını etkilemede başarılı olmak istiyorsanız, önce hayatının o evresinde neye önem verdiğini anlamanız lazım. Yok, birlikte yaşayacaksanız, bu kez sizden ne beklediğini anlayacaksınız. Bir kadın önceliklerini belirlediği zaman kendisine dans pistinde çılgın saatler yaşatacak erkeği değil, ona yemek hazırlayıp, bir bardak şarap eşliğinde kendisiyle içten bir sohbete dalan erkeği tercih edecektir. Yukarıda bahsettiğimiz tüm o değişiklikler aynı şekilde yatak odasına da sıçrıyor.  Pek az kadının cinselliğe bakış açısı sabit kalıyor. Men’s Health’in ABD’de 1400 kadınla yaptığı anket yıllar geçtikçe kadınların cinsel zevklerinin de değiştiğini gösteriyor. Daha kesin bir dille konuşmak gerekirse; 30’lu yaşlardaki kadınların yüzde 30’u ve 40’lı yaşlardaki kadınların neredeyse yarısı geçtiğimiz 10 yılda cinsellikten duydukları hazzın hayli değiştiğini söylüyor. Malum değişim güzel bir şey olabilir. Mesela göğüslerinin kötü göründüğü endişesiyle seks sırasında üstte olmak istemeyen bir kadın, zaman ilerledikçe kendine güveniyor, neyi nasıl istediğini ve sizi nasıl yönetmek istediğini anlıyor. Kısacası yaş ilerledikçe seksin adeta bir macera haline geldiği açık. Fakat bu illa beklemeniz anlamına gelmiyor. Partnerinizin yaşı kaç olursa olsun, hedefi tam 12’den vurmanız için gerekli yönlendirmeler işte tam da bu satırlarda gizli.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler