Bizi Takip Edin

STİL & BAKIM

JİLET YANIKLARINDAN NASIL KORUNULUR?

-

 

shaveBu ipuçlarını kullanarak sıkıntılı durumlardan kurtulun ve en pürüzsüz traşa sahip olun.

Bazı erkeklerin neden sakallı gezdiğini biliyor musunuz? Sakalın trendy olması ve kadınlar tarafından beğenilmesinin ötesinde, bazı insanlar da traş olmanın getirdiği problemlerden ve jilet yanıklarından illallah ettikleri için sakalları koyveriyorlar.

Mount Sinai Hastanesi Dermatoloji Departmanı’nın kozmetik ve klinik araştırmalar direktörü Dr. Joshua Zeichner’a göre “Traş sadece sakalları değil cildi de etkileyen bir süreçtir.” Traş olmak ölü deriyi ciltten uzaklaştırmak, peelingvari bir uygulama yapmak açısından faydalıdır fakat fazla yapmak kızarıklık, şişlikler yaratır, hassas cildi ortaya çıkartır.

Healthcare Transformation at Kaiser Permanenten’de direktör olan Dr. Jeffrey Benabio eğer cildiniz kızarık, kuru ve kaşıntılıysa birkaç gün dinlendirmenizi ve traş olmamanızı tavsiye ediyor.

Dermatologların tavsiyeleriyle jilet yanıklarından kurtulun ve en iyi traş deneyimini yaşayın.

İlk önce, buharlı bir duş alın. Sıcak su hem saçınızı hem de derinizi yumuşatır. Zeicher’e göre jilet üst cildinizi alırken cildinizi rahatlatmış olur.

Köpürtün. Traş köpüğünü yüzünüze sürün ve dairesel hareketlerle yayın. 1-2 dakika cildinizde kalmasına izin verin. Eğer sakallarınızı yumuşatmak ve köpüğü eşitçe dağıtmak istiyorsanız fırça da kullanın. Üşeniyor musunuz? Unutmayın ki kuru bir masaj jileti direkt olarak cilt üstünde gezdirir ve kıl batıkları, kesikler, şişlikler ve tahriş yaratır.

Jiletinizi değiştirin. Eğer traş olurken bir takılma hissederseniz jiletinizi değiştirin. Birçok erkek eski jiletleri kullanırlar ve bu jiletler cillte küçük kesikler yaratır. Standart bir traş bıçağını bir süre kullandıktan sonra değiştirmek elzemdir.

Düzeni takip edin. En kalın sakalları traş köpüğüyle yumuşatmak için zaman verin. Sakalların yanlarıyla başlayın, önce boynunuza sonra çenenize ve son olarak da bıyıklara geçin.

Akıntıya bırakın. Traş olma yönünün tersine jilet kullanmak kıl batıklarına sebep olabilir. Kesildikten sonra sakallar tekrar büyürken deri içinde sıkışır ve kızarıklık, tahriş gibi durumlar yaratır. Fakat cildinizde sakallar farklı yönlerde de uzayabilir. Onun için de duş aynasının yerine doğru bir ayna kullanmayı tercih edin.

Baskıyı azaltın. İyi traş olmak için bastırmanıza, sert olmanıza gerek yok. Bu sadece tahrişi artırır. Traş jiletini doğru ve sakince kullanmaya çalışın.

Durulayın ve tekrarlayın. Her 1-2 jilet hareketinden sonra jileti ılık su altında temizleyin. Jileti temizlemek için bir zemine vurmayın çünkü jilete zarar verebilirsiniz. Traşınızı olduktan sonra cildinizi toparlamak için nemlendirici kullanın.

STİL & BAKIM

HILLSIDE BEACH CLUB’DA İYİ HİSSEDİN

-

Editör :

İlklerin öncüsü Hillside Beach Club, 6-12 Mayıs tarihleri arasında 6. kez gerçekleşecek klasikleşen İyi Hissetme Haftası “Feel Good Week” programını açıkladı. Bedeni dinlendirirken, ruhu besleyecek aktivite ve atölyelerle hazırlanmış bu hafta boyunca deniz ve güneşin tadını çıkaran misafirler, iyi hissettiren yepyeni deneyimler yaşama imkanı da bulacak.

Yenilikçi uygulamaları ile ilklerin öncüsü konumunu yıllardır koruyan Hillside Beach Club, (İyi Hissetme Haftası) “Feel Good Week” ile misafirlerine ilham verici keşifler yapmanın mümkün olduğu bir program hazırladı. Bu özel hafta boyunca heyecanla beklenen aktivitelerin yanında misafirler, birbirinden farklı ve yenilikçi atölyeler ile de tanışacak.

İyi hissettiren atölyeler: Soundala, Ajna Light, Kristal ve Nefes Terapisi…

Bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek Feel Good Week, gün boyu farklı konularda atölye, konuşma ve aktivitelerle dolu bir program sunuyor.

Tibet kaseleri, şaman davulu gibi etnik enstrümanlar kullanılarak bedeni yeniden akort etmeyi amaçlayan Soundala Terapi, belirli bir frekansta verilen led ışıklar ile derin meditasyona geçmeyi sağlayan Ajna Light, doğru nefes almayı öğreterek derin rahatlama sağlayan Nefes ve Kristal Terapisi, yıldız haritası okumanın inceliklerinin konuşulacağı Astroloji Atölyesi Feel Good Week’e özel, bedeni pozitif enerji ile doluracak aktivitelerden sadece birkaçı… Üstelik Hillside Beach Club misafirlerinin, tüm bu atölyelerle bağlantılı bireysel seanslara da katılma imkanı bulunuyor. 

Dileyen misafirler yeni güne Hillside Beach Club’ın sesiz koyu Silent Beach’de yoga ve meditasyon ile başlayabilir ya da gün içinde yin yoganın rahatlatan ve gevşeten etkisi ile tanışabilirler. Güne tertemiz bir zihinle merhaba diyen misafirler, hafta boyunca alanında uzman yoga eğitmenlerinin derslerini de deneyimleme imkanı bulacak. Yoga tutkunlarının heyecanla beklediği teknede yoga ve günbatımı meditasyonu ile Silent Beach’de gerçekleşecek gece meditasyonu haftanın unutulmaz etkinliklerinden olacak.

Süper besin “microfarm” ve Juice Atölyesi ile içten dışa iyi hisseddin

Çeşitli sebze ve ot tohumlarından büyüyen, yenilebilir bitkiler olan mikro yeşillikler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın mümkün olduğu atölye, bu özel hafta boyunca misafirlerle buluşacak. Katılan herkesin Living Food & Microfarm atölyesi sonunda kendi mikro yeşilliğini üretebilmesi ve bu süper besin deneyimini yaşamına katabilmesi mümkün. Feel Good Week kapsamında sağlıklı beslenme programlarını misafirlerine deneyimleterek göstermeyi amaçlayan bir diğer atölye ise Eating Well & Juice. Sebze ve meyve çeşitleri kullanarak “juice” yapımı ve faydaları hakkında detayların konuşulacağı atölye sonunda misafirler hem juice yapımı hakkında bilgi sahibi olacak, hem de bilinçli tüketimin yollarını öğrenecek.

Bu yıl programa yepyeni atölyeler eklendi

Eğlenirken öğreten “edutainment” akımının Türkiye’deki öncüsü Hillside Beach Club, bu yıl Feel Good Week programına yepyeni atölyeler de ekledi. Bitki özlerinden elde edilen yağların kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanılması olarak özetlenebilen aromaterapi,  bu haftaya özel bir atölye ile misafirlerle buluşacak. Kokuların şifa verici özelliklerine değinilecek atölyenin sonunda katılımcılar seçtikleri kokulardan aromaterapi yağlarını oluşturabilecek ve dileyen misafirler kendilerine özel bu yağlar ile masaj yaptırabilecek.

Konuklar, İyi Hissetme Haftası boyunca deneyimledikleri atölyeler sonunda edindikleri yeni alışkanlıkları ve hobileri uygulama imkanı da bulacak. Canlı çiçeklerle yaka iğnesi veya saç tokası olarak tasarlanabilen parçaların yapılacağı atölye ile çiçeklerin iyi hissettiren enerjisi tüm haftaya yayılacak ve misafirler kendi ürettiği parçaları kullanabilecek. Konukların kendilerini doğanın enerjisine bırakarak iletişim kurma yollarını geliştirecekleri atölye Doğa ile Bağlantı Kurmak ise bu sezon Feel Good Week misafirleri ile buluşacak yeni atölyelerden. Hafta boyunca spirituel film gösterimlerinin gerçekleşeceği ve bu filmlerin bir uzman eşliğinde yorumlanacağı Hillside Beach Club Feel Good Week, bu yıl da iyi hissetmek isteyenlerin adresi olacak.

www.hillsidebeachclub.com

facebook.com/hillsidebeachclub

twitter.com/HillsideFethiye

instagram.com/hillsidebeachclub

Devamı

anaslide

AYAKKABININ ÖMRÜNÜ UZAT

-

Editör :

Ayakkabısına kıymet veren adamlardansanız, torunlarınıza dahi aktarmanız gereken bu muhafaza yöntemlerini mutlaka bilin.

Devamı

anaslide

GÜNDELİK HAYATTA ŞIKLIĞI YAKALAMANIN 21 KURALI

-

Editör :

Rahatlık sizin için ön plandaysa, salaş olmakla “jilet gibi” sportif giyinmek arasındaki farkı belirleyen 21 kuralımıza göz atın.

Kural 1
Stil, doğru kıyafetleri güzel taşımaktır.

1

Sizi ne giyerseniz giyin her daim beğenen ne yazık ki tek kişi var, o da anneniz. Geri kalan insanlar ilk değerlendirmeyi giydikleriniz üzerinden yapıyor. Güncel bir araştırmaya göre, kişiye özel dikilmiş takım elbisesiyle gezen adamlar, hazır giyimi tercih edenlere oranla daha yüksek gelirli ve daha güvenli olarak algılanıyor. İşin kötüsü, bu not birkaç saniye içinde veriliyor. İşi şansa bırakmadan, üzerinize tam oturan favori pantolonunuzu bularak temeli sağlam tutun. Artık onu dilediğiniz tişört veya ceketle kombinleyebilirsiniz. Pantolonunuz jean veya chino da olsa, bir terzi
tarafından vücudunuza göre dikilmiş gibi durmalı. Ne bacaklarınız pantolonun içinde dans etmeli, ne de paçalar yerlerde sürünmeli.

Ceket Tween  990 TL
Triko Lacoste 379 TL
Pantolon KİP 139 TL
Gözlük Ray-Ban  600 TL

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com