Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

JAY Z’DEN SADAKATSİZLİK AÇIKLAMASI!

-

Jay Z ve Beyonce çifti arasında neler oluyor?

Sadakatsizlik, ilişkilere vuran acı bir piyango gibi. Jay Z de, son albümü 4:44’te yer alan bir şarkıyla eşi Beyonce’ye sadakatsizliğini itiraf etti ve bu şarkı için yeni bir klip yayınlamayı da ihmal etmedi. 11 dakika süren klipte, ünlü rap şarkıcısının kadınlarla olan ‘çalkantılı’ ilişkisi ve popüler kültürün parmakla gösterilen isimleriyle yapılan röportajlar yer alıyor.

‘Footnotes for 4:44’ (4:44’ün Dipnotları) olarak adlandırılan bu klipten sonra, Jay Z yaptığı açıklamalar ile şimşekleri üzerine çekmeye başardı. Konu, tabii ki Beyonce ile olan evliliğiydi. “Bu benim hayatım. Yaşadığımız bu ilişkiyi birlikte inşa ettik. Fakat maalesef bu ilişki yüzde yüz doğrular üzerine kurulmadı. Bundan dolayı çatırdamaya başladı. Ve her şey halkın gözleri önünde yaşandı” açıklaması bizi de hayli üzdü.

Ne yazık ki, evlilikleri yıkıp yeniden inşa etmek çok zor. Jay Z de bir tatil sırasında Beyonce’ye onu terk etmemesi için yalvarsa da; bazı kırgınlıklar hemen silinip gitmemiş. Ayrıca sanatçı “Gitme” demenin kendisi için oldukça korkutucu olduğunu belirtiyor.

Şarkılar, duyguları açığa vurmak ve şeffaf bir şekilde itiraflarda bulunmak için ideal. Yeni albümünü buna adayan rap şarkıcısı, “Bu ilişkiyi yürütmek için belli bir yol kat ettik. Bu albüm, sahte veya yalan olamazdı. Size huzursuz edici olmadığını söylemiyorum çünkü öyleydi. Ama yapılması gerekiyordu” diyor.

Bir ilişkiyi özellikle bir evliliği sürdürmek hiç kolay değil. Zaten Jay Z ve Beyonce çiftini bugünlere getiren şey de eski güzel anılarıydı. Ayrıca ilişki bitiminde doğruları söylemek, bir erkek için acı verici olabiliyor; özellikle hatalı olan taraf kendisiyse. Ama bu uzlaşma yolunda önemli bir adım.

Bizimle geçtiğimiz yıl konuşan evlilik terapisti Michele Weiner-Davis, “Gerçekler, bazı çiftlere dürüst ve açık bir şekilde tatlıya bağlamak için yardımcı olur” diyor. Jay Z’nin bu dürüst tutumu, umarız ilişkilerini daha da güçlendirir.

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler