Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

İŞİNİZDEN KOVULDUĞUNUZDA NE YAPMALISINIZ?

-

 

kovulmaEn iyilerimizin bile başına gelebilecek bir durum. Celladınız baltayı sallarken gözlerinin tam içine bakın ve yeni, daha iyi bir iş için adımlarınızı atın.

Kovulduktan 5 saniye sonra:

‘How to Win’ kitabının yazarı Dr. Rob Yeung’un ilk önerisi şöyle: “Nasıl hissederseniz hissedin, derin nefes alın ve nefeslerinizi sayın. Eğer sinirliyseniz, bir dakikalığına müsaade isteyip ortamı terk edin.” Sıkıntılı bir durumu nasıl olgunlukla karşılayabileceğinizi gösterin ve saygınlığınızı koruyun. Bu eğer patronunuza küfür ederseniz pek gerçekleşmeyecek bir durum.

10 dakika sonra:


“Sıkıntınızı ve durumunuzu o an tartışmaya çalışmayın.” diyor Yeung. Daha sonrası için bir toplantı talep edin ki, isyanınız “Bebeğim, gerçekten değişebilirim!”‘in ofis karşılığı gibi olmasın. Vücut dilinize ve ses tonunuza hakim olun, ilerleyen zamanlardaki işlerde bu işverenlerle olan ilişkinize ihtiyaç duyabilirsiniz. Kafanızda durumu değerlendirin, gerekli malzemeyi toparlayın, argümanınızı düzgün bir şekilde oluşturun ve insanların fikrini değiştirmek için salim bir kafaya sahip olun.

2 gün sonra:

The Career Advice Centre isimli kariyer geliştirme programının kurucusu Harry Freedman’a göre, sektördeki tanıdıklarınızla irtibata geçin ve hemen yeni bir iş arama çalışmalarına başlayın. “İşten çıkartılmanın utanılacak bir tarafı yoktur. Fırsatlarınızı değerlendirdiğinizi belirtin ve başardıklarınızı listeleyerek yeni potansiyel işverenlerinize planlarınızı aktarın. Linkedin profiliniz sizin için bekar bir erkeğin Facebook profili işlevi görmeye başlayacaktır.

4 hafta sonra:

Bilgilendirildikten sonraki periyotta işlerinizi aksatmamaya çalışın, böylelikle ayrıldığınız işyerinde pozitif bir hava bırakmış olacaksınız. Eğer itilaf yaşamazsanız sonraki işleriniz için arkanızda iyi bir referans bırakmış olabilirsiniz. Herkesle teker teker el sıkışıp vedalaşmak sıradan görünecektir. İnsanlara kişisel veda mailleri atın ve irtibatta kalmak istediğinizi belirtin, bu insanlardan ileride fayda görebilirsiniz. Tabi yeni gelmiş stajyerle vedalaşırken de buna gerek yok.

3 ay sonra:

“Tekrar ayaklarınız üzerinde durduğunuzda, eski patron ve iş arkadaşlarınıza böbürlenmekten kaçının.” diyor Freedman. Bunun yerine onlara sağlayabileceğiniz kontaklardan ve yardımdan bahsedin. Yeni durumunuz hakkında 10 dakikalık bir kendini övme seansındansa, bu insanların size bir iyilik borçlu olması çok daha işinize yarayacaktır. Öyle görünmeyebilir fakat emin olun öyle sonuç verecektir.

ERKEK AKLI

Buzul erime oranı yüzde 280 arttı

Umut Doğan Yıldız

-

Antarktika’daki buzul erime oranı, 2001-2017 arasında yılda ortalama yüzde 280 arttı.

Kaliforniya ve Utrecht üniversiteleri ile ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Jet İtiş Laboratuvarı’nda gerçekleştirdikleri çalışma neticesinde çarpıcı bir rapor ortaya koydular.

Antartikada buzullar ne oranda eriyor?

Science Daily’de yer alan habere göre, Kalifornia ve Utrecht üniversiteleri ile NASA Jet İtiş Laboratuvarı’nın yürüttüğü çalışmada ortaya koyulan rapor: Antartika’da bulunan buzullardaki erime oranının, 2001-2017 arasında yılda ortalama yüzde 280 artış gösterdiğini yönünde.

Araştırmada ortaya koyulan başka bir bilgi de 1979-2001 arasında yılda ortalama 48 milyar ton buzulun eridiği ve Antarktika’da bu kaybın, 2001-2017 aralığında senede 134 milyar tona çıktığı yönünde.

Buzulların erimesi deniz seviyesini artıracak

Bilim adamları, Antarktika’da buzulların erime seviyesindeki bu ciddi artışın 1979-2017 aralığında küresel deniz suyu seviyelerini yaklaşık bir buçuk santimetre yükselttiğini söylüyor.

Devamı

ERKEK AKLI

Dizilerin başlama tarihleri açıklandı!

Umut Doğan Yıldız

-

Yeni yılda özel kanalların reklam anlaşmalarını yenilemeleri nedeniyle yerli diziler, yayına üç hafta ara veren diziler ne zaman başlayacak? İşte o tarihler!

TRT dışındaki bütün kanallar yılbaşından itibaren dizi yayınlarına üç hafta süreyle ara vermişlerdi. Çekimleri başlayan diziler ekranlara tekrar dönmeye hazırlanıyor. 

Diziler ne zaman başlayacak?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Bizim Hikaye, Çukur,  Çarpışma, Yasak Elma, Kadın, Söz,  Bir Zamanlar Çukurova, Sen Anlat Karadeniz gibi diziler sezon finali gibi yaptıkları bölümleriyle yeni yıl tatiline girmişlerdi. Şimdi tekrar ekranlara dönecek olan dizilerin yayınlanma tarihleri de yavaş yavaş netleşiyor.

Diziler, 21 Ocak’tan itibaren ekrana dönmeye başlayacaklar.

Dizilerin yayın tarihleri şu şekilde:

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz:22 Ocak

Bir Zamanlar Çukurova: 24 Ocak

Yasak Elma: 21 Ocak

Çukur: 21 Ocak

Gülperi: 25 Ocak

Avlu: 24 Ocak

Sen Anlat Karadeniz: 23 Ocak

Kadın: 22 Ocak

Bizim Hikaye: 24 Ocak

Söz: 21 Ocak

Çarpışma: 24 Ocak

Erkenci Kuş: 26 Ocak

Muhteşem İkili: 24 Ocak

Arka Sokaklar: 25 Ocak

Kızım: 25 Ocak

Devamı

ERKEK AKLI

Pantolonsuz metroya binme etkinliği

Umut Doğan Yıldız

-

ABD’nin New York kentinde ”Pantolonsuz Metro Yolculuğu” etkinliğinin bu yıl 18.si düzenlendi.

Bu sene New York’ta 18.si düzenlenen ‘Pantolonsuz Metro Yolculuğu’na katılanlar soğuk havayı umursamadılar.

Improve Everywhere’ grubu tarafından düzenlenmeye başlanan ve dünyada hızla yayılıp çeşitli şehirlerde de gerçekleştirilen metroda pantolonsuz yolculuk etkinliği, bu yılda oldukça ilgi gördü.

Katılımcılar, olaydan haberi olmayan vatandaşların şaşkın bakışları arasında pantolonlarını çıkarmaya başladılar.

Video: (Rommel Tan) Instagram: @rtanphoto

İşte o görüntüler:Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com