Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

İŞİNİZDEN KOVULDUĞUNUZDA NE YAPMALISINIZ?

-

 

kovulmaEn iyilerimizin bile başına gelebilecek bir durum. Celladınız baltayı sallarken gözlerinin tam içine bakın ve yeni, daha iyi bir iş için adımlarınızı atın.

Kovulduktan 5 saniye sonra:

‘How to Win’ kitabının yazarı Dr. Rob Yeung’un ilk önerisi şöyle: “Nasıl hissederseniz hissedin, derin nefes alın ve nefeslerinizi sayın. Eğer sinirliyseniz, bir dakikalığına müsaade isteyip ortamı terk edin.” Sıkıntılı bir durumu nasıl olgunlukla karşılayabileceğinizi gösterin ve saygınlığınızı koruyun. Bu eğer patronunuza küfür ederseniz pek gerçekleşmeyecek bir durum.

10 dakika sonra:


“Sıkıntınızı ve durumunuzu o an tartışmaya çalışmayın.” diyor Yeung. Daha sonrası için bir toplantı talep edin ki, isyanınız “Bebeğim, gerçekten değişebilirim!”‘in ofis karşılığı gibi olmasın. Vücut dilinize ve ses tonunuza hakim olun, ilerleyen zamanlardaki işlerde bu işverenlerle olan ilişkinize ihtiyaç duyabilirsiniz. Kafanızda durumu değerlendirin, gerekli malzemeyi toparlayın, argümanınızı düzgün bir şekilde oluşturun ve insanların fikrini değiştirmek için salim bir kafaya sahip olun.

2 gün sonra:

The Career Advice Centre isimli kariyer geliştirme programının kurucusu Harry Freedman’a göre, sektördeki tanıdıklarınızla irtibata geçin ve hemen yeni bir iş arama çalışmalarına başlayın. “İşten çıkartılmanın utanılacak bir tarafı yoktur. Fırsatlarınızı değerlendirdiğinizi belirtin ve başardıklarınızı listeleyerek yeni potansiyel işverenlerinize planlarınızı aktarın. Linkedin profiliniz sizin için bekar bir erkeğin Facebook profili işlevi görmeye başlayacaktır.

4 hafta sonra:

Bilgilendirildikten sonraki periyotta işlerinizi aksatmamaya çalışın, böylelikle ayrıldığınız işyerinde pozitif bir hava bırakmış olacaksınız. Eğer itilaf yaşamazsanız sonraki işleriniz için arkanızda iyi bir referans bırakmış olabilirsiniz. Herkesle teker teker el sıkışıp vedalaşmak sıradan görünecektir. İnsanlara kişisel veda mailleri atın ve irtibatta kalmak istediğinizi belirtin, bu insanlardan ileride fayda görebilirsiniz. Tabi yeni gelmiş stajyerle vedalaşırken de buna gerek yok.

3 ay sonra:

“Tekrar ayaklarınız üzerinde durduğunuzda, eski patron ve iş arkadaşlarınıza böbürlenmekten kaçının.” diyor Freedman. Bunun yerine onlara sağlayabileceğiniz kontaklardan ve yardımdan bahsedin. Yeni durumunuz hakkında 10 dakikalık bir kendini övme seansındansa, bu insanların size bir iyilik borçlu olması çok daha işinize yarayacaktır. Öyle görünmeyebilir fakat emin olun öyle sonuç verecektir.

ERKEK AKLI

Kilolarıyla dalga geçenleri ifşa etti!

Umut Doğan Yıldız

-

Shelly Proebstel adında bir kadın plajda bikinili vücuduyla dalga geçen kişileri sosyal medyada ifşa etti!

Shelly Proebstel adındaki kadın, facebook hesabından yaptığı paylaşımda: “Kiloluyum diye etrafta birkaç adam benimle sesli bir şekilde gülerek dalga geçti. Bikinili görüntüme çok gülen bu insanlar, parmakla beni gösterip sesli sesli alay ediyorlardı” diye paylaştı. 

Bikinili vücut algısının kendisini çok üzdüğünü ve bu algının yanlış olduğuna dikkat çeken Shelly Proebstel,

Kilolular bikini giyemez mi?

Bikini giymek için sadece zayıf olmak gerekmediğini söyleyen Shelly, bu tip insanlar yüzünden kilolu insanların özgüvenlerini yitirdiğini ve yazın sıcağında bile kapalı giysiler giymeyi tercih ettiklerini belirtti.

Artık bu duruma dur demesi gereken birilerine ihtiyaç olduğunu da söyleyen genç kadın, bu zorbalık yüzünden çoğu kilolu insanın kendini evlerine hapsettiklerini ve hayata küserek intihar bile ettiklerinin altını çizdi.

Devamı

ERKEK AKLI

Yeni nesil menü FineDine

Umut Doğan Yıldız

-

Yeme–içme sektörünün yıldızı parlayan girişimlerinden FineDine, restoranlara dijital tablet menü hizmeti sağlayarak misafirin yemek deneyimini ve restoranın operasyonunu verimli hale getirmek için çalışıyor.

FineDine, restoranları her değiştireceği yemekte menü basmaktan kurtaran, mevsim değişikliklerinde istediği ürünü ve yemeği menüsüne kolayca ekleyebilmeyi sağlayan, müşterilerinin en çok hangi yemeğin sayfasına girip hangisine hiç bakmadıklarını görebilecekleri bir çözüm.

Restoran misafirleri, günlük hayatlarına dahil ettikleri teknolojik yenilikleri restoran deneyimlerinde de görmek istiyorlar. Restoran hikayesinin olmazsa olmazı menü de artık yeni nesil hale geliyor. Mobil telefonlar ve tabletler son tüketicinin hayatında vazgeçilmez bir yer aldı, hayatlarını kolaylaştırırken alışkanlıkları olmaya da başladı. Mobil cihaz kullanmaya alışan tüketiciler, farklı deneyimlerinde de bu cihazların sağlayacağı faydayı öngörebiliyor ve ürünün kullanımını kabulleniyor. FineDine, misafire menüde yönlendirici unsur olan görselliği sağlıyor. Yemeklerin istediğiniz kadar fotoğrafına, hatta videosuna menünüzde yer verebiliyorsunuz. FineDine, restoran açısından ise misafirlerine hikayesini yeni nesil teknoloji ile sunan bir enstrüman.

FineDine kullanan restoranlar, hesap ortalamasında %20 bir artış olduğunu söylerken restoranlarının misafirlerinin gözünde yenilikleri takip eden bir algı ile konumlandıklarını da belirtiyorlar. FineDine, restoranlara ciro artışı, marka algısının artırılması gibi katkılarda bulunurken aynı zamanda çok önemli bir bilgi kaynağı haline de geliyor. Menüdeki yemeklerin satışına ve görüntülenmesine dair bilgileri restoranlara sağlayabilen FineDine, yeme içme sektörünün geleceğinin yorumlanması açısından da önemli bir değer taşıyor. FineDine’nın bir hizmeti de Mobil menü servisi. Bu servis, restoran misafirlerinin tabletle birlikte telefonlarında da menüleri görüntülemesine herhangi bir uygulama indirmeden olanak sağlıyor.

İki genç Türk girişimcinin kurduğu FineDine’nın, hem Türk restoran pazarına hem de global restoran pazarına sağlayacağı katkıları ileriki dönemlerde sıkça duyacağız gibi gözüküyor. Dünyada Raffles Hotels, Shangri-La Hotels, Hilton Hotels ve Hard Rock Cafe gibi markalarla çalışan FineDine’dan tablet menü hizmeti almak için websitelerinden iletişime geçebilirsiniz. www.finedinemenu.com @finedinemenu #finedinemenu

Devamı

ERKEK AKLI

Spider Curl egzersizi

-

Editör :

Adeta bir örümcek gibi esnek ve güçlü olabilirsiniz.

 

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com