Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

IŞIK AÇIKKEN SEVİŞMEK İSTEMEMEK Mİ?

-

 

Seks, randevular, aşk, şehvet ve ilişkiler. Komşu kızı Gizem Tönbek sorularınızı cevaplıyor.

sex2Kız arkadaşım ışık açıkken seks yapmak istemiyor. Daha rahat olması için ne yapmalıyım?

Bardağın dolu tarafına bak. Sanırım düzenli bir seks hayatınız var, değil mi? Yani karşılıklı bir güven söz konusu. Şimdi o güveni biraz daha yükseltmen gerekiyor. Eline geçen her fırsatta vücuduna iltifat et. Yeni iç çamaşırları içinde kalçasının nasıl da seksi göründüğünü söyle. Onu istediğini ne kadar sık hissettirirsen, vücudunu ışıkta görmene izin verme ihtimali o denli artar.

Eşim çalıştığım şirkete iş başvurusunda bulunmak istiyor. Tüm gün yan yana olmak istemiyorum. Vazgeçmesini istesem ne olur?

Bir yandan, ayrı kalmak bir ilişki için gereklidir. Her çay almaya gittiğinde karşılaşmak sağlıksız olabilir. Ama öte yandan, onu vazgeçirmeden önce sorulması gereken bazı sorular var. Örneğin, bu iş eşinin hayalindeki pozisyon mu? Eğer öyleyse, buna köstek olmak istemezsin. O halde oturup ofis içinde bazı sınırlar belirlersiniz ve iki tarafın da aşmaması için anlaşırsınız. Ne de olsa ofis mutfağında karşılaştığınız mutlu bir çalışan, evdeki somurtkan bir eşten yeğdir.

Akrabamdan yüklü miktarda bir para miras kaldı. Nişanlıma hemen söylemeli miyim?

Neden söylemeyesin? İnternetten beş dakika önce tanıştığın bir kadından bahsetmiyoruz. Hayatının geri kalanında yatağını ve banka hesaplarını paylaşacağın kadın söz konusu. Üstelik çiftlerin en büyük kavga konusunun para olduğunu bilmek için uzman olmaya da gerek yok. Bu parayı büyük bir hediyeye ya da sayısız masaja harcamak gibi bir planın yoksa, beraberce oturup ne yapacağınıza karar vermelisiniz. Zira birkaç ay içinde, bu talih kuşu resmi olarak ikinize de konmuş sayılacak.

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler