Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

İŞ ARKADAŞINIZA YARDIM ETMEK Mİ? BİR DAHA DÜŞÜNÜN

-

 

Yardım edeceğim diye kendi performansınızı batırabilirsiniz.

is-arkadaslari

İş arkadaşınız şu fatura işlerini artık kendi başına halletmeye başlasa ne güzel olur. Zira Journal of Applied Psychology’de yayımlanan bir araştırmaya göre, iş arkadaşlarınıza yardım etmeniz, işteki performansınıza zarar verebilir.

Çalışmada, kişilerin iş ile alakalı konularda diğer çalışanlara yaptığı yardım miktarı arttıkça, kendilerini gün sonunda hem duygusal hem de zihinsel açıdan tükenmiş hissetmeleri de o kadar yükseliyor. Bu tip tükenmişlik hisleri ise mental kaynaklarınızı silip süpürdüğü için iş performansınızı olumsuz etkileyebilir.

Başkalarından ziyade kendi işinize odaklandığınızda ise beyniniz daha fazla efor sarf etmeye başlıyor.

Yardımı bir de gönülsüz yapıyorsanız, durum daha da kötüleşiyor. Çünkü hem arkadaşlığı hem de profesyonel hayatı bir arada götürmek zorundasınız. İşin içine arkadaşlık da girdiğinde omuzlarınızdaki yük daha da artıyor.

Negatif duyguların bastırılmasının ne kadar yıpratıcı olduğu da ortada.

Peki iyi bir takım arkadaşı ne yapmalı? Kendinizi günde 3 yardımla sınırlandırın. Bu sınırı ne kadar aşarsanız ve talepleri reddedemezseniz, işler sizin için o kadar can sıkıcı olacaktır.

Hayır demeyi öğrenin. “Hayır” demek sizi kötü bir adam da yapmaz. İş arkadaşınıza, o an kendisine yardımcı olamayacağınızı nazikçe belirtin. Takınacağınız pozitif tutum, aranızdaki ilişkinin zarar görmemesini, hatta iyileşmesini sağlayacaktır.

İşte kendinizi tükenmiş mi hissediyorsunuz? Beyninizi yeniden toparlamak için kısa kestirmeler, 5 dakikalık yürüyüşler ya da kafeinli içecekler size yardımcı olacak.

 

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler