Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

INSTAGRAM SNAPCHAT’İ BİTİRMEK ÜZERE

-

 

Bu saatten sonra işler Snapchat lehine dönecekmiş gibi de görünmüyor…

Sosyal medyadaki egemenlik savaşlarında işler Snapchat açısından her geçen gün daha da kötüye gidiyor: Mashable‘da aktarıldığı üzere, Instagram’da 2016 Ağustos’undan bu yana kullanılmaya başlanılan Hikayeler özelliğinin günlük aktif kullanıcısı, Snapchat’i geride bırakmış durumda. Instagram’a göre, Hikayeler özelliğini her gün kullananların sayısı 200 milyondan fazla. Geçtiğimiz ay ise Snapchat, günlük aktif  kullanıcı sayısının 161 milyon olduğunu açıklamıştı.

Instagram’ın Hikayeler özelliği her ne kadar Snapchat klonu olarak algılanıyor olsa da, öyle görünüyor ki Snapchat bu amansız mücadelede kaybeden taraf olmuş durumda. Kullanıcılar, iki uygulamayı bir anlamda birlikte kullanım imkanı sunan Instagram’ı daha çok tercih ediyorlar. Snapchat için işler iyiye gidecekmiş gibi de durmuyor. Zira Instagram, her geçen gün Hikayeler’e daha fazla özellik kazandırmayı hedefliyor.

 

Öyle görünüyor ki, bir zamanlar sosyal medyada bomba etkisi yaratan Snapchat, Instagram ile girdiği savaştan kesin bir mağlubiyetle ayrılacak ve yavaş yavaş tarihe karışacak.

ERKEK AKLI

Kendini çirkinleştirme modası

Umut Doğan Yıldız

-

Instagramda kendilerini filtreler ile güzelleştirmiş kadınlara aşinayız. Şimdilerde ise bu ideal güzellik anlayışına bir tepki doğdu.

   

Dünyanın çeşitli bölgelerinden kadınlar, Pretty Girls Making Ugly Faces adlı bir sosyal medya hesabında birleştiler ve suratlarını çirkinleştirerek fotoğraflar paylaşıyorlar.

Tumblr’da açılan Pretty Girls Making Ugly Faces (Güzel Kızlar Yüzlerini Çirkinleştiriyor) adlı akım çok sayıda kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Güzel kadınların kendilerini çirkinleştirerek fotoğraf paylaştıkları bu platformun amacı güldürmek olduğu kadar farkındalık yaratmak da.

Bored Panda sitesi bu fotoğrafları toplamış ve güzel bir arşiv yapmış. İşte karşınızda kendini çirkinleştiren kadınlar:

          

Devamı

ERKEK AKLI

Merve Sanay kapıyı çıplak açtı!

Umut Doğan Yıldız

-

Instagram fenomenlerinden olan Merve Sanay, kapısına gelen pizzacıya kapıyı çıplak açtı ve sosyal medyadan ilgili videoyu paylaştı.

Cesur paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen internet fenomeni Merve Sanay, pizzacıya çıplak kapı açma videosu ile gündeme bomba gibi düştü.

Merve Sanay’a sosyal medyadan tepki geldi

Pizza siparişi verip, gelen pizzacıya kapıyı iç çamaşırlarıyla açan Merve Sanay’ın arkadaşları da olay anlarını kaydettiler.

Sanay’ın bu videosu sosyal medya takipçileri tarafından tepki gördü.

Merve Sanay fotoğrafları ile gündeme gelmişti

Instagram hesabından cesur fotoğraf paylaşımında bulunun Merve Sanay, adından daha önce fotoğraflarıyla söz ettirmişti.

Devamı

ERKEK AKLI

NARCOS: Mexico ikinici sezon

Umut Doğan Yıldız

-

Narcos hayranları için güzel bir bilgi paylaşıldı. Narcos: Mexico ikinci sezonu ile geri dönüyor. 

Meksika’daki modern uyuşturucu savaşının başlangıcına odaklanan Narcos: Mexico, birbirinden bağımsız olarak büyüyen kartellerin hikayesini konu alıyor. 1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine tanık olan Félix Gallardo (Diego Luna), başına geçeceği bir imparatorluk inşa etmek üzere insan tacirlerini bir araya getirir. Yeni bir görev için karısı ve oğlu ile birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena (Michael Peña), kısa sürede bu görevin hayal ettiğinden çok daha zor olacağını anlar. Kiki, Félix hakkında istihbarat toplayıp kendini işine adadığı sırada meydana gelen gelen trajik olaylar zinciri, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatır.

Gaumont Television tarafından Netflix için hazırlananNarcos: Mexico”’nun yapımcılığını, Eric Newman önderliğinde, José Padilha, Doug Miro ve Carlo Bernard üstleniyor.

Devamı

Popüler