Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

İnanılmaz değişim: Amanda Hagan

FITNESS

İnanılmaz değişim: Amanda Hagan

-

 

Amanda Hagan, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan ünlü bir fitness yıldızı. İşte Amanda’nın yaşamı!

Sporcu kadınlar dosyamızın bugünkü konuğu ABD’li fitness fenomeni Amanda Hagan. Onun hayatı aslında bir dönüşüm hikayesi. Öncesi sonrası fotoğrafları, sosyal medyada en çok dolaşan isimlerden biri olma ünvanını taşıyor.

Genç yaşlarda aldığı aşırı kilolarla başı belada olan Amanda Hagan, bu kilolardan kurtulmakla kalmayıp, insanlara da ilham veen bir fitness fenomeni oldu.

Doğum tarihi: 1995

Milliyet: Amerikan

Meslek: Fitness model

 

Amanda Hagan’ın hayatı!

Genç yaşlarında tamamen abur cuburla beslenen Amanda, bu hayatını bir anda silip attı ve herkesin kolayca başaramayacağı bir yola adım attı. Kilo vermesinin yanında, herkes tarafından  övgü alan bir fiziğe sahip oldu. İlk başlarda sağlıksız hayat onu çok etkilemiyordu ancak zaman ilerledikçe, yediği kötü besinler etkisini göstermeye başladı ve aşırı kilo aldı.

Aldığı aşırı kilolardan dolayı depresyona giren Amanda Hagan, depresyona girdikçe daha çok yedi ve daha çok mutsuz oldu. Daha sonra bunun böyle gitmeyeceğine karar verip, bütün hayatını değiştirdi.

“Arkadaşlarım bana plaja gidelim dediğinde, ben de onlara bikini giymek istemediğim için yalan söylüyordum. Güvensizdim, depresyondaydım ve sürekli yiyordum. ” diyor Amanda.

Bir gün uyandı ve  aynaya baktı, artık bu şekilde görünmek veya hissetmek istemediğini fark etti. Bu noktada, dönüşümü başladı.

Kas kazanımı için beslenme planı

    

Yeni bir kişi olmaya başlamak!

Durumunu iyileştirmeye karar verdikten sonra, Amanda kalori saymaya başladı, günde 1300-1600 kcal arasında tüketiyordu. Buna ek olarak, Amanda kardiyo ve ağırlık çalışmasından oluşan tutarlı bir egzersiz rutini uyguladı.

Aylar boyunca uyguladığı program sayesinde fiziğinin büyük ölçüde geliştiğini gördü. Sadece daha iyi görünmüyordu, eskisinden daha mutlu hissediyordu.

 

Fitness modelliğe giden yol!

Birkaç yıl süren tutarlı çalışmadan sonra Amanda,  hayatının en iyi şeklini aldı. Şimdi güçlü bir fiziğe ve hatta güçlü bir zihne sahip olduğunu söylüyor.

Kendi ilham dolu hikayesini, başarmak isteyen başkalarıyla da paylaşmak için antrenmanlarını ve öncesi sonrası fotoğraflarını sosyal medyada paylaşma kararı aldı. Çok geçmeden Amanda inanılmaz dönüşüm fotoğraflarıyla çok sayıda insanı kendine çekti. Bu onun fitness alanında bir kariyer başlatmasına öncülük etti.

Temiz beslenme nedir?

Hem kardiyo hem ağırlık antrenmanı yapıyor!

Ünlü fitness modeli Amanda, antrenman programı olarak iki ana konu üzerinde duruyor. Bunlar kardiyo ve ağırlık antrenmanları. Bu ikisini karıştırarak uyguladığı antrenman düzenin ona büyük fayda sağladığını söylüyor. Kardiyo kardiyovasküler sistemini ve yağ kaybı yaşamasına yardımcı olurken, kuvvet çalışmaları  onun güçlü olmasına olanak sağlıyor.

    

Antrenman ve beslenme!

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kisses to you all😘 #happyhumpday Top is @fashionnova

Amanda Hagan (@amandahagan)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Just a happy gal trying to make other gals and guys feel happy and motivated. If I can do it so can you💪🏼 love you all!❤️ I BELIEVE IN YOU. #bodyupdate (CW: 140lbs Height: 5’7)

Amanda Hagan (@amandahagan)’in paylaştığı bir gönderi ()

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Kuaförlükten Fitness Antrenörlüğüne

-

Kuaförlükten fitnes antrenörlüğüne giden yolun kahramanı Michell Kaylee ile tanışın. Kendisi fitnessçı kadınlar arasında fark yaratıyor.

Fitnessçı kadın, vücutcu kadın ve erkekler, fitness modelleri, bikini modeller ve daha fazla fitness fenomenleri dosyamızda!

Michell Kaylee, İsviçre’den bir fitness uzmanı ve bikini modelidir. Estetik ve fit vücudu ile Michell, takipçilerinin sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmesi için bir ilham kaynağıdır.

Michell her zaman böyle değildi, alkol ve abur cubur yeme alışkanlığını çok abarttığı bir geçmişi vardı.

Michell Kaylee, 1994 yılında İsviçre’nin Sursee kentinde doğdu. Büyürken Michell’in ailesi, özellikle başarılı bir dövüş sanatçısı olan babası olmak üzere aktif kalmasını teşvik etti.

Babasının yaptığı şey ilgisini çekti, Michell ayak izlerini takip etmeye ve altı yaşında dövüş sanatlarına katılmaya karar verdi.

Zorunlu eğitimden sonra kuaför olmak isteyen Michell Kaylee, çırak olarak bu işe başladı. Hem spor hem iş hayatı devam ederken ve Michell dövüş sanatlarında büyük yetenekler sergilerken,bir süre sonra spora ilgisini kaybetti.

Kendisini yavaş yavaş alkole de veren ünlü isim, sağlıksız yiyeceklerden de uzak duramıyordu.

Daha sonra çevresindekilerin de teşvikiyle spora tekrar sarıldı ve şimdilerde neredeyse tüm dünyanın tanıdığı ünlü bir instagram fenomeni.

Devamı

FITNESS

Bruce Lee antrenmanı

-

Editör :

Quentin Tarantino’nun ülkemizde 23 Ağustos’ta vizyona girmesi planlanan yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood’da efsanevi aktörü canlandıran Mike Moh, bu zor role nasıl hazırlandığını anlattı.

Mike Moh karma dövüş sanatlarına genç bir delikanlıyken Power Rangers, Ninja Kaplumbağalar ve tabii ki Bruce Lee filmleriyle birlikte başladı. 20 yıllık bir sürenin ardından tekvandoda beşinci derece siyah kuşak sahibi olan Moh, bu yaz sonu vizyona girecek olan Quentin Tarantino’nun son filmi Once Upon a Time in Hollywood’da ise Bruce Lee rolünü kaptı.

Bruce Lee rolüne hazırlanmak, tahmin edebileceğiniz gibi hiç de kolay değil. Moh seçmelere çağrıldıktan sonra hazırlık için yalnızca 3 ayı vardı. Moh, “Bruce Lee’yi hakkını vererek canlandırabilmek için sadece kişiliğini araştırmakla yetinemezdim” diyor ve ekliyor: “Nasıl beslenip nasıl antrenman yaptığını da bilmeliydim”.

Moh, Bruce Lee rolüne hazırlanırken ne bir ünlü antrenörüyle anlaştı, ne de spor salonuna kaydoldu. Bunları yapmak yerine Bruce Lee’nin karma dövüş sanatları tekniği üzerinde çalıştı ve efsane oyuncunun egzersizlerini kendi antrenmanlarına uyarladı. Bruce Lee’nin boks tutkunu olduğunu söyleyen ve antrenmanlarına başlamadan önce birçok boksör gibi ip atlayarak ısınan Moh, “İp atlamak eklemlerinizi, sinirlerinizi ve kaslarınızı ısındırır. Ayrıca zamanlamalarınızı ve ayak çabukluğunuzu da geliştirir” diyor.

Moh akabinde ise şınav çekiyordu. Bruce Lee’nin tek parmakla çektiği şınavı tüm dünya bilse de, Moh bu yöntemi uygulamaya çalışmadı. Moh, rolün hakkını verebilmek adına klasik şınav, archer pushup ve Superman pushup yaptı.

Bruce Lee stili

Bruce Lee’nin karın antrenmanları ise ayrı bir efsanedir. 20 Temmuz 1973 yılında aramızdan ayrılan Lee, V-sit egzersizinden dragon flag hareketine kadar birçok hareket yapıyordu. Moh ise bu hareketleri yapabilecek seviyeye gelebilmek için hanging leg raise ve windshield wiper egzersizlerini yaptı.

Karma dövüş sanatları yeteneğini yumruklar ve tekmelerle sivrilten Moh, aynı zamanda kontrollü olmaya da odaklandı. Brad Pitt’in de rol aldığı filmde Moh’un en son istediği şey rol arkadaşını yaralamaktı. Moh, “Çekimlerde Lee gibi güçlü ve hızlı olabilmemin yanında, tekmelerimin de yüzde 100 kontrollü olması gerekiyordu. Sevgili Brad Pitt’in kaburgalarını kırmak isteyeceğim son şeydi” diyor.

Moh çalışmalarında geleneksel ancak oldukça etkili burpee hareketini de ekledi. Bu burpee çalışmalarının sonlarında ise birkaç ters takla attı. Sonuçta yaptığı antrenmanlar Bruce Lee’ninkiler gibi olmalıydı.

Bruce Lee’den ilham alan antrenman

İp Atlama

100 tekrar

Şınav

30 tekrar

Archer Pushup

20 tekrar

Superman Pushup

10 tekrar

Hanging Leg Raise

20 tekrar

Windshield Wipers

10 tekrar

Yumruk

3 dakika x 3 raunt

Tekme

30 tekrar

Burpee

1 dakika x 3 set

Devamı

FITNESS

Muhteşem değişim: Lauren Tickner

-

Lauren Tickner Surrey, İngiltere’den bir spor modeli ve video blog yazarı. Lisede fazla kilolu olan Lauren Tickner yeni haliyle görenleri şaşırtıyor.

Lisedeyken fazla kilolarından şikayetçi olan ve her gün aşırı sıkı diyetlere ve saatlerce süren kardiyoya başvuran Lauren, kısa sürede sağlıksız bir kilo vermişti.

Fitnessçı kadınlar, kaslı kadınlar ve sporcu kadınların yaşam öykülerini toparladığımız dosyamızın diğer üyelerini web sitemizde bulabilirsiniz.

Sonuç olarak, zihinsel ve fiziksel sağlığı kötüleşti ve anksiyete ataklarından acı çekmeye başladı.

Lauren’in hayatı, ağırlık çalışmasını keşfettiğinde tamamen değişti. Ağırlıklarla antrenman yapma yaklaşımını benimsedikten sonra, daha dengeli bir diyet uygulayan Lauren’in fiziksel sağlığını düzeltti.

Dönüşümüne başladığından beri, Lauren hayatta uzun bir yol kat etti. Bir sosyal medya yıldızı ve fitness modeli oldu ve inanılmaz hikayesiyle sayısız insana ilham verdi.

Lauren Tickner, zorbalık, kilo sorunları, depresyon ve yaşamındaki birçok başarısızlığa karşı mücadele etti. Hepimiz ilham bulabileceği bir isim.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com