Bizi Takip Edin

FITNESS

İnanılmaz değişim: Amanda Hagan

Umut Doğan Yıldız

-

 

Amanda Hagan, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan ünlü bir fitness yıldızı. İşte Amanda’nın yaşamı!

Sporcu kadınlar dosyamızın bugünkü konuğu ABD’li fitness fenomeni Amanda Hagan. Onun hayatı aslında bir dönüşüm hikayesi. Öncesi sonrası fotoğrafları, sosyal medyada en çok dolaşan isimlerden biri olma ünvanını taşıyor.

Genç yaşlarda aldığı aşırı kilolarla başı belada olan Amanda Hagan, bu kilolardan kurtulmakla kalmayıp, insanlara da ilham veen bir fitness fenomeni oldu.

Doğum tarihi: 1995

Milliyet: Amerikan

Meslek: Fitness model

 

Amanda Hagan’ın hayatı!

Genç yaşlarında tamamen abur cuburla beslenen Amanda, bu hayatını bir anda silip attı ve herkesin kolayca başaramayacağı bir yola adım attı. Kilo vermesinin yanında, herkes tarafından  övgü alan bir fiziğe sahip oldu. İlk başlarda sağlıksız hayat onu çok etkilemiyordu ancak zaman ilerledikçe, yediği kötü besinler etkisini göstermeye başladı ve aşırı kilo aldı.

Aldığı aşırı kilolardan dolayı depresyona giren Amanda Hagan, depresyona girdikçe daha çok yedi ve daha çok mutsuz oldu. Daha sonra bunun böyle gitmeyeceğine karar verip, bütün hayatını değiştirdi.

“Arkadaşlarım bana plaja gidelim dediğinde, ben de onlara bikini giymek istemediğim için yalan söylüyordum. Güvensizdim, depresyondaydım ve sürekli yiyordum. ” diyor Amanda.

Bir gün uyandı ve  aynaya baktı, artık bu şekilde görünmek veya hissetmek istemediğini fark etti. Bu noktada, dönüşümü başladı.

Kas kazanımı için beslenme planı

    

Yeni bir kişi olmaya başlamak!

Durumunu iyileştirmeye karar verdikten sonra, Amanda kalori saymaya başladı, günde 1300-1600 kcal arasında tüketiyordu. Buna ek olarak, Amanda kardiyo ve ağırlık çalışmasından oluşan tutarlı bir egzersiz rutini uyguladı.

Aylar boyunca uyguladığı program sayesinde fiziğinin büyük ölçüde geliştiğini gördü. Sadece daha iyi görünmüyordu, eskisinden daha mutlu hissediyordu.

 

Fitness modelliğe giden yol!

Birkaç yıl süren tutarlı çalışmadan sonra Amanda,  hayatının en iyi şeklini aldı. Şimdi güçlü bir fiziğe ve hatta güçlü bir zihne sahip olduğunu söylüyor.

Kendi ilham dolu hikayesini, başarmak isteyen başkalarıyla da paylaşmak için antrenmanlarını ve öncesi sonrası fotoğraflarını sosyal medyada paylaşma kararı aldı. Çok geçmeden Amanda inanılmaz dönüşüm fotoğraflarıyla çok sayıda insanı kendine çekti. Bu onun fitness alanında bir kariyer başlatmasına öncülük etti.

Temiz beslenme nedir?

Hem kardiyo hem ağırlık antrenmanı yapıyor!

Ünlü fitness modeli Amanda, antrenman programı olarak iki ana konu üzerinde duruyor. Bunlar kardiyo ve ağırlık antrenmanları. Bu ikisini karıştırarak uyguladığı antrenman düzenin ona büyük fayda sağladığını söylüyor. Kardiyo kardiyovasküler sistemini ve yağ kaybı yaşamasına yardımcı olurken, kuvvet çalışmaları  onun güçlü olmasına olanak sağlıyor.

    

Antrenman ve beslenme!

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kisses to you all😘 #happyhumpday Top is @fashionnova

Amanda Hagan (@amandahagan)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Just a happy gal trying to make other gals and guys feel happy and motivated. If I can do it so can you💪🏼 love you all!❤️ I BELIEVE IN YOU. #bodyupdate (CW: 140lbs Height: 5’7)

Amanda Hagan (@amandahagan)’in paylaştığı bir gönderi ()

FITNESS

Kilo vermek isterken fenomen oldu

Umut Doğan Yıldız

-

Lise sırasında kilo almaya başlayan Tara Frost, kilo vermek için spor salonuna yazıldı ve hiç tahmin etmediği şekilde fenomen bir fitness model haline geldi.

Doğum Yılı: 1987

Milliyet: Amerikan

Kaslı kadınlar dosyamızın bugünkü konuğu:Tara Frost

Tara Frost, önceleri vücudunda aşırı yer kaplayan yağlarını kaybetmenin yollarını aramaya, beslenme ve eğitim hakkında araştırma yapmaya başladı. Sonunda, bir spor salonuna yazıldı ve orada ne yapılacağı hakkında neredeyse hiç bilgisi yoktu. Zamanla doğru beslenme ve doğru antrenmanla birlikte kilo veren Tara, şimdilerde instagramın keşfet özelliğini sömürüyor.

Şöhrete Yükseliş

Birkaç yıllık çalışma ve diyet sonrasında Tara, CrossFit ile ilgilenmeye başladı. Fitness ve CrossFit‘e yolculuğuna başladığından beri Tara giderek büyüyen hayran kitlesiyle başarılı bir isim haline geldi.  

Uzun vadeli hedefinin ne olduğu sorulduğunda Tara, eğitim ve beslenme konusunda daha fazla bilgi edinmek ve gelişmek istediğini belirterek, müşterilerine en iyi kalitede eğitimi sunabilmeyi istediğini söylüyor.

Spor programı

Tara her zaman egzersizlerini değiştirdiğini, sürekli olarak yeni tip antrenmanlar denediğini belirtiyor. Ona göre fiziksel gelişmenin en iyi yolu vücudu şaşırtmak.

Tara genellikle spor makineleri kullanmadığını söylüyor. Direnç bantları, vücut ağırlığı ve serbest ağırlıklar kullanarak açık bir zemin üzerinde egzersiz yapmaktan keyif aldığını da ekliyor.

Kardiyo söz konusu olduğunda, Tara, StairMaster ve Spin bisikletlerinde Yüksek Yoğunluklu Interval Eğitimi yapmayı tercih ediyor. Bunun, fazla vücut yağını hızlıca yakmanın en iyi yolu olduğuna inanıyor.

Devamı

FITNESS

Pes etmeyen fitness model

Umut Doğan Yıldız

-

Portekiz’de doğan Carol Benedetti bir süredir instagramın en ünlü fitness modellerinden biri olarak anılıyor.

Okulunu bitirdikten sonra fizyoterapist olarak çalışan Carol Benedetti,bu işi bırakıp fitness modelliğe soyundu.

Başlarda CrossFit ile yola başladığını söyleyen Carol Benedetti, bu tutkuyu farklı alanlara da taşıyarak instagram ünlüleri arasında yer almayı başardı.

Doğum Tarihi: 1993

Milliyet: Portekiz

CrossFit, fitness, halter gibi çeşitliliği bir arada barından antrenman programının kendisini geliştirdiğini söyleyen instagram fenomeni fitness model, bu programların yıldan yıla kendisini daha da geliştirdiğini ifade ediyor.

Devamı

FITNESS

Hem sağlıklı hem kaslı olmak!

Umut Doğan Yıldız

-

Bu ayki sayımızın kapağını süsleyen adam, bunu başarmak için çok sıkı çalıştı. Onun öğrendiklerinden yola çıkarak yolculuğunuzu aynı yerde sonlandırın.

Kişisel antrenör Hendrik Hoogenboezem’in bir görevi var. Hoogenboezem vücudunun yüzde yüz sağlıklı, yüzde yüz fit olmasının yanında mümkün olduğunca kuvvetli olmak istiyor. Geçtiğimiz yedi yıl boyunca çok sıkı çalışan Hoogenboezem, pizza ve çöreklerden feragat ederek spor salonunda vakit geçirdi. “Men’s Health’e kapak olmak uzun vadede en büyük hedefimdi. Bunu başardığımda ise bu uğurda vazgeçtiğim her şeye değdi,” diyor. Hayatınızı değiştirmeye karar vereceğiniz anı hâlâ bekliyorsanız, okumaya devam edin.

Altılı karın kası programı! TIKLAYINIZ

Kişisel Bir Planlamayla Başlayın

Hoogenboezem haftanın altı ya da yedi gününü spor salonunda antrenman yaparak geçiriyor. Odak noktası ise ağırlık antrenmanları. Squat, dumbbell chest press, kettlebell swing ve pulldown gibi hareketleri birlikte uygulayarak sonuç alan Hoogenboezem, ağırlık antrenmanlarının herkese uygun olmadığının bilincinde. Bu nedenle herkese yapmayı sevdiği şeyleri yapmasını öneriyor. “Koşu ya da hiking yapmayı seviyorsanız, bunları bir hobi olarak yapabilir ve fit kalırken eğlenebilirsiniz,” diyor.

Partnerinize Güvenin

Hoogenboezem daima elinden gelenin en iyisini yapmak için uğraşıyor. Buna arkadaşlarına ettiği yardımlar da dâhil. İyi bir antrenman partnerine sahip olmanın iki tarafı da kendini zorlamaya teşvik ettiğini söyleyen Hoogenboezem, “Aynı zamanda sert bir antrenmanı çıkarmanıza yardımcı olacak bir dostunuz olduğunu bilirsiniz,” diyor. Partnerinizi seçerken antrenmanlarınızı en az sizin kadar ciddiye aldığından emin olun.

Kürek çekerek kas kazanma programı! TIKLAYINIZ

Temiz Beslen, Yağsız Kal Hoogenboezem günde 6 ya da 7 kez yemek yiyor ve öğünlerindeki kilojulleri düşük tutarken besin değeri yüksek gıdaları tüketmeye özen gösteriyor. “Vücudunuzu uygun şekilde beslerseniz buna karşılık verecek ve size teşekkür edecektir,” diyor. Başarılı sporcunun protein kaynakları ise sığır eti, tavuk ve somondan oluşuyor. Bu şekilde beslenerek yağ yakımı adına kardiyoya ihtiyaç duymayan Hoogenboezem, “Disiplinim ve beslenme planım yağsız kalmamı sağlıyor. Sıkı bir ağırlık çalışması ve set aralarında minimum dinlenmeyle durağan bir tempoda yağ yakabiliyorum,” diyor.

Devamı

Popüler