Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

İLK İZLENİMİ DOĞRU YARATMAK İÇİN 6 YOL

-

 

izlenimSıradan tanışma cümlelerini boşverin. İlişki uzmanı Kezia Noble her seferinde doğru zamanda doğru hamleyi yapmanın yollarını anlatıyor.

Güven verin

Bu tabi ki nişan yüzüğünü çıkarmak demek değil. Söyleyeceğiniz şeylerde özgüvenli olun. İlişkiler konusunda danışmanlık yapan Kezia Noble’a göre “Erkeklere en çok kendi sinirleri ihanet eder.” Garip tiplerin dikkat çekici olduğu hali genelde filmlerde geçerlidir, gündelik hayatta daha çok ergen gibi görünürsünüz. “Vücut dilinizi iyi kontrol edin. Gergin mi görünüyorsunuz? Sesiniz muhtaç mı duyuluyor. Ya da söylediği her şeyi kabul eder görünüp ancak kafa mı sallayabiliyorsunuz? Saçma taklitler yapmaktansa, özgüvenle sohbet konuları açın ve göz kontağından kaçınmayın. Bakışlarını yakalamanız ve gözlerinizde tutmanız, onun beynindeki oxytocin salgılamasını arttıracak ve size daha bağlı hissedecektir.

İçip gaza gelmeyin

Az bir miktar iyidir, cesaret verir. Ama galon galon içki içmek cesaretten başka birşey verir. Noble şöyle açıklıyor; “Erkekler sinirlerini yatıştırıp düzenlemek için alkol alırlar ve bu bazen işe yarar. Fakat hiçbir kadın bir sarhoşla muhatap olmak istemez. Eğer bu heyecanlar sizi geriyorsa, tuvalete gidip bir “power pose” yapın. Harvard Business School’da yapılan araştırmaya göre elleri kalçalara doğru yanlara koyup, göğsü şişirmek testosteronu %20 oranında arttırır. Garip evet, fakat gerçek.

İlk cümlenizi unutun

“Erkekler tanışma cümlesine çok takılırlar ama aslında bir önemi yoktur.” Noble’a göre önemli olan karşı tarafın tepkisine göre cevap verebilmektir. Tatsız bir açılış yapıp, karşılık alamadıysanız ona sorun: “Özür dilerim, bunu denemem lazımdı. 10 üzerinden kaç veriyorsun?” Ya da mekandaki DJ hakkında yorum yapıyorsanız ve o da beğendiğini söylüyorsa, benzer zevklere sahip olabileceğinizi söyleyin. Hatta insanlara itiraf etmekten utandığınız bir beğeninizden bile bahsedebilirsiniz. Biraz şapşal görünebilirsiniz ama muhtaç görünmekten iyidir. Gene de İsmail YK hayranlığınızı paylaşmaya gerek yok.

Kendiniz olun

İltifatlar iyidir. Özel iltifatlar daha bile iyidir. “Saçlarına iltifat edebilirsiniz ama büyük ihtimalle bu ilk kez duyduğu bir şey olmayacaktır.” diyor Noble. Bunun yerine özgün olmaya çalışın. Örneğin, “Modern bir Audrey Hepburn gibi görünüyorsun.” gibi. Bu niyetinizi de belli edecektir ama ifade ederken karaktersiz ve tatsız olmayın. Eğer başarabilirseniz ona direkt olarak “onunla” (herhangi bir kadınla değil) konuştuğunuzu hissettirmiş olabilirsiniz.

Mazeretsiz şekilde doğrucu olun

Kendinizi iyi göstermek için yalanlara sığınmayın. Bu mekandaki diğer kasıntı tiplerden farklı olmanızı sağlayacaktır. Örneğin; işinizden nefret mi ediyorsunuz? O zaman ona açık açık maaşı iyi olduğu ve hobilerinize, tatillerinize para ayırabildiğiniz için orada çalışmaya devam ettiğinizi söyleyin. Noble’a göre “Size ilgi duyacaktır, çünkü çok az kişi gerçekten dürüst davranıyor. Kadınlar kırılganlıklarını gösteren erkeklere samimiyetle davranırlar.” Ama bu noktada pozitif biri olmak önemli. Bir anda patronunuzdan şikayet etmeye başlarsanız karşınızdaki insanın sıkılması çok sürmeyecektir. Burada amaç kendinizi yalansız, doğru bir şekilde ifade edebilmek.

Onu kibarca ayrı tutun

Kadınlar barlarda pek yalnız başlarına takılmazlar. Hatta belki de yalnız olanlardan biraz çekinmelisiniz. Ona ulaşmak istiyorsunuz ama kalabalık bir kadın ekibi içinde. Direkt olarak gidip ona ilerlemek arkadaşlarını da kendisini de rahatsız edecektir. Bunun yerine Noble’ın tavsiyesi şu yönde; “”İzin verirseniz arkadaşınızla 5 dakika konuşabilir miyim?” demek eski bir tarz bile olsa kibarlıktır ve kadınlar tarafından pozitif karşılanır.” Zaman kısıtlaması vermeniz daha çok dikkatini çekmenizi sağlayacak ve sizi daha cazip kılacaktır. Ekonomi gibi düşünün, arz kısıtlı olunca talep daha da yüksek olacaktır, bu sizin için de geçerli. Gene de ürünün almaya değer olduğunu ispatlamak sizin elinizde.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler