Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

İLK GÖRÜŞTE ETKİLE

-

 

Özel bakım tüyolarımızla unutulmaz bir ilk izlenim yaratın.

Çıkmadan son anda dişlerinizi fırçalamayı hatırladınız diye hayati bir hamleyle tüm puanları toplayacağınızı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. MH moda ve bakım direktörü Sandra Nygaard kadınların fena hâlde detaycı olduğunu hatırlatıyor: “Haberiniz bile olmadan 10 saniye içinde etkileyici ya da berbat bir ilk izlenim
bırakmış olabilirsiniz.” Kadınların bir erkekte ilk neye dikkat ettiği kişiden kişiye göre değişse de, size ilk intibada kaybettirecek beş bakım hatasını ve yapmanız gerekenleri not edin.

1. Burun, Kulak ve Kaş Kılları 

Kaşınızın tam olarak nerede başlayıp nerede bittiğini söyleyemiyor musunuz? O hemen söyler. Kaş çevresindeki düzensiz kıllar, kulak ve burundaki gibi yüzünüzdeki inatçı kıllarla birlikte sizi anında bakımsız bir adam yapar. Geçen yıl Women’s Health ABD edisyonu okurlarıyla yapılan bir ankete katılan kadınlar, burun kılı görünen bir erkekle ilgilenmektense, ağzı kokan bir erkeği tercih edeceklerini söyledi.

BUNU YAPIN Eğik uçlu bir cımbızla kaşınızın çevresindeki tüyleri çekip alın. Aynı şeyi burun ve kulak kılları için de yapın. Cımbızla ulaşması  zor noktalar için Braun EN10 Kulak Burun Tüy Kesme Makinesi gibi bir cihaz işinizi oldukça kolaylaştırabilir. 

2. Dişler

Dişler kadınların ilk dikkatini çeken noktalardan bir diğeri, ki bu gayet anlaşılır. Genellikle göz seviyesine denk gelir. 200 Women’s Health okurunun katıldığı
ankette, “Karşı cinste gözünüze çarpan ilk şey nedir?” sorusuna verilen cevaplarda gülümseme ikinci sırada yer alıyor. Üçüncü sırada ise dişler. Pittsburgh Üniversitesi araştırmacılarına göre, gülümseyerek daha güvenilir bir imaj yaratıyorsunuz. İnci gibi parlak bir gülüşle ona daha ilk görüşte kendini rahat hissettirin.

BUNU YAPIN Beyazlatın. Colgate Optik Beyaz Extra Güç Diş Macunu StainPro teknolojisiyle yeni leke oluşumunu engelleyerek, düzenli kullanımla dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlıyor.

3. Ense Kılları

Şikago’da bulunan erkek güzellik salonu 316 Club’ın kurucu ortağı Greg Savarese, “Kadınlar temiz bir ense tıraşını anında fark eder. Çünkü kendi bakım ve güzellikleriyle o kadar detaylı ilgilenirler ki, aynı detaylı teftişten erkekler de nasibini alır” diyor. Uzamış ve düzensiz ense tıraşı görünümünüzü arkadan vuran
bir düşman gibidir. Özellikle uzun kesimli bir saç modeli kullanıyorsanız, ense bakımına daha çok eğilmeniz gerekir. Aksi hâlde plazalar içindeki mağara adamı muamelesi görebilirsiniz.

BUNU YAPIN Saç kesimleri arasında ensenizi temizlemesi için berberinize uğrayın. Sizden normal kesim parası almayacaktır. Ayrıca kesim ve düzeltmek için kendisini daha uzun aralıklarla ziyaret etmenize yarar.

4. Tırnaklar

Profesyonel ya da kişisel, tüm ilişkiler el sıkışarak başlar. Bu yüzden Savarese tırnak bakımının hayati olduğunun altını çiziyor. Açık olalım, hiçbir kadın tırnaklarıyla aylarca ormanda yaşam savaşı vermiş gibi duran adamla el sıkışmak istemez.

BUNU YAPIN Maniküre gitmek için cesaretinizi toplayın. Bu konuda tutucu ya da utangaç davranmayın. Eğer işinde iyi bir yer seçerseniz, ödülünüz tırnak bakımı sırasında küçük de bir el ve bilek masajı olacaktır. Manikürcünüz tırnak güçlendirici bir şeffaf jel sürmeyi teklif edebilir. İstemiyorsanız sadece tırnak boyu ve kütiküllerle ilgilenmesini söyleyin.

5. Koku

Savarese, bir ürünü biraz abartsanız bile kadınların bunu hemen fark edeceğini söylüyor. İşin kötüsü bu sadece parfüm veya deodorantlar için geçerli değil. Spor salonundan çıkarken kullandığınız yoğun kokulu duş jellerine de dikkat edin. Vücudunuzdan yayılan sentetik parfüm kokularıyla karşınızdaki kadını cezbetmek
yerine, yere devirmek istemezsiniz. Çok yoğun kokulu duş jelleri ve sabunlar genellikle hızlı patlar ama çabuk sönerler.

BUNU YAPIN Aşırı parfümlü olmayan basit, hatta parfümsüz duş jeli veya sabun kullanın. Nivea Creme Care Cilt Sabunu’nu deneyin. 

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler