Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

İLK BULUŞMADA KAZANIN

-

 

Kadınlar tanıştıkları ilk beş dakikada sizden hoşlanıp hoşlanmadıklarına karar verir. Acaba bu zamanı doğru değerlendiriyor musunuz?

Malum, bar ya da partiler insanlara daha önce tanımadıkları kişilerle tanışma olanağı sunar. Bu ilk karşılaşma anlarında karşınızdakini etkileme süreniz ise zannettiğiniz kadar uzun değildir. Kadınların beyninde ilk beş dakika sonunda bir çan çalar ve sizinle ilgili kararlarını verirler. Kısacası belki de hayatınızın aşkı olacak kadının karşısında sadece beş dakikanız var; tek bir saniyeyi bile boşa harcamamalısınız. Peki, bu sürede onu etkilemek için ne yapmanız gerekiyor? Bilmecenin ipuçlarını bulmak için yazımızı okumaya başlasınız iyi edersiniz.   

1 Ne istediklerini bilmezler

Eğer yakın kadın arkadaşlarınız varsa kesin şu sözler size tanıdık geliyordur: “Öyle yakışıklı ki kesin beni aldatır” ya da “Çok sadık ve romantik bir erkek ama biraz da çapkın olsa fena mı olur?” Bu iki cümle birbiriyle ne kadar tutarsız görünüyor değil mi? İşte kadınları da zaten bu kelime özetler: Tutarsız.

Hamleniz:

Onun beklediği erkek olmak için çabalamayın

Çok uyumlu olmak sizi üzebilir. Zira onun dediği her şeyi kabul etmek sizi ezik biri gibi gösterebilir. Siz henüz onun en yakın arkadaşı değilsiniz ve hala kendinizi orijinal ve ilginç biri olarak göstermeye çalışıyorsunuz. Ona zıt gelecek çarpıcı fikirler ortaya atmaktan çekinmeyin. Bu sayede diğerlerinin arasından sıyrılabilirsiniz.     

2 İşin iç yüzü

Erkekler kadar yüzeysel olabilirler

“Tek istediğim dürüst bir erkek” diyen kadınlar için yalancı diyemeyiz belki ama gerçeklerin bir kısmını sakladıkları da açıktır. Çünkü aslında onlar için de ilk aşamada her zaman dış görünüş önemlidir ve kararlarını etkiler. Yoksa sizce de Bing Bang Tehory dizisinin bu dünya iyisi ‘inek’leri kız arkadaşsızlıktan kırılırlar mıydı?

Hamleniz:

Kendinizi iyi satın

Olayın kesinlikle sadece yakışıklı olmak ya da olmamaktan ibaret olduğunu düşünmeyin. Zira dış görünüşle ilgili yorumların içinde ‘formda’, ‘bakımlı’, ‘stil sahibi’ ya da ‘yumuşak ve sakalsız bir cilde sahip’ gibi çeşitli sıfatlar da bulunuyor. Yani mekandaki herkesten yakışıklı olmasanız da öyle olduğunuzu düşündürmek için başka seçenekleriniz de mevcut. 

3 Kadınlar her zaman ana kraliçe olmak ister

Erkekler dünyasındaki klasik kurallardan biri şudur: İlk bakışta bardaki bir-iki kadın belirlenir ve belli zaman aralıklarıyla her ikisiyle de şans denenir. Eğer şanslı bir erkekseniz, ilk attığınız oltada balık tutmanız mümkündür. Ancak eğer sizin için Murphy’nin o acımasız kuralları işliyorsa, ilk yaklaştığınız kadın sizi reddedecektir.  İşte, bu sizin için mini bir felaket anlamına gelir. Zira ikinci kadın aslında bütün gece sizi izlemiştir ve ondan önceki tüm hamlelerinizi biliyordur. En kötüsü de bir kadının en tahammül edemeyeceği şey ortamdaki ikinci kadın olmaktır.

Hamleniz

Açık ve net olun

Bir gecede çok fazla hamlede bulunmaya gerek yok. Sadece tek bir kişiyi gözünüze kestirin ve tüm enerjinizi ona harcayın. Zaten sadece onun için orada olmanız sizi oyuna 1-0 önde başlatır. Dikkat etmeniz gereken diğer bir durumsa, ikiniz konuşurken gelen başka bir kadına mesafeli durmayı becermektir. Sakın flört ederek konuşmayın. Emin olun, bu duruşu sergileyebilirseniz, konuşmanıza bile gerek kalmadan randevuyu koparırsınız. 

4 İlk beş dakikada bağ kurabilirsiniz

Bazı hisleri zamanla ölçemeyeceğiniz kesin. Bir kadın büyük ihtimalle sadece iki-üç kelime ettiği bir erkeği hiç unutmama, öte yandan saatlerce konuştuğu bir başka erkeği anında zihninden silebilme yetisine sahip tek canlıdır. Kadınların hisleri ve zaman arasındaki bu göreceli ilişki sizi aynı zamanda şanslı da kılar.

Hamleniz:

Gerçekten sohbet edin

Klişe cümleler yerine gerçek bir sohbet yakalamaya çalışın. Nereli olduğu ya da hangi okullarda okuduğu gibi soruların cevapları size üstüne saatlerce konuşabileceğiniz ortak paydalar sağlayabilir. Verdiği hiçbir bilgiyi kaçırmayın, belki de ikiniz de gençliğinizin ilk dönemlerinde aynı kafeye gitmeyi seviyordunuz ya da aynı hocalarda ders aldınız.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler