Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

KADINLARLA İLETİŞİM KURMA SANATI

-

 

Doğru iletişim yöntemleri ile ilişkinizi güçlendirmeyi keşfedin.
Günün her saati sevgilinizin yanında olamazsınız, ama iletişim araçlarını doğru kullanırsanız her an aklında olmayı başarır ve günün sonunda da sımsıcak bir karşılamayı hak edersiniz.

Telefon
Doğru zamanda arayın
Sorun: Arkadaşları ile dışarıda olduğunu söyledi. Arkadan gelen seslerden dolayı sizi pek duyamıyor ve üstelik sizi de pek dinlemiyor gibi.
Çözüm: Sinirden deliye döndüğünüzü tahmin ediyoruz. Ancak bu noktada ne kadar kızsanız da bunu ona belli etmeyin. Zira telefonda, hele bulunduğu ortamda kavga ettiğiniz zaman haklı çıkma ihtimaliniz nerdeyse yok. Haklı çıkmayacağınız bir kavgaya girmek istemeyeceğinize göre söyleyecek önemli bir şeyleriniz varsa kısa bir şekilde özetleyin. Müsait olduğunda sizi aramasını net bir şekilde belirtin ve o aramadan aramayın.

Neyle karşılaşacağınızı bilin
Sorun: Cevapsız çağrı fark ettiğiniz ve işin kötüsü tembelliğinizden dolayı cevap vermeyi epeyce geciktirmiş durumdasınız.
Çözüm: Böyle durumlarda öncelikle sizi saat kaçta aradığından emin olun. 30 dakika ile 3 saat bekleyen kadın arasında mutlaka bir fark vardır. Bu durumda kadınlar kendilerini ihmal edilmiş hissedeceğinden, geç kaldığınız süre için mantıklı mazeretler bulmadan onu aramayın. Eğer yoğun bir toplantı temponuz varsa, suçu işinize atmak en mantıklı hareket olacaktır.

Kısa kesin ve kesmesini sağlayın
Sorun: Geveze bir sevgiliniz var ve telefon faturanız hızla kabarıyor.
Çözüm: Kadınlar karşılarındaki insana ne kadar çok değer verdiklerini konuşarak gösterdiklerini sanır. Yani size ne kadar gereksiz detay anlatıyorsa sizi o kadar önemsiyordur.  O yüzden bundan kurtuluşunuz yok. Ancak acıyı hafifletmek için gün içerisinde birkaç kısa mesaj atmanızı öneriyoruz. “Canım günün nasıl geçiyor?” sorusuna alacağınız cevaplar, sizi fazladan 10 dakika konuşmaktan kurtarabilir. Konuşmayı illâki bitirmek istiyorsanız, bunu önemli bir sebepten yapın. “Kapatmam gerekiyor, birazdan Kurtlar Vadisi başlayacak,” gibi bir cümle sizi   konuşmaktan kurtaracaktır. Ancak sonsuza dek!

Mesajlaşma
Parmak egzersizi
Sorun: Parmaklarınız uyuşana kadar cevap vermenizi istiyor.
Çözüm: Onu kendi silahıyla vurun; bolca soru sorun. Kadınlar onlara soru sorulmasına bayılır ve soru soran erkeğin kendileriyle ilgilendiğini hissettikleri için de uzun uzun cevap vermeyi tercih eder. Bırakın onun parmakları nasır tutsun.

Romantik olun
Sorun: Sevgilim mesajlarımda illâ duygusal şeyler olmasını istiyor.
Çözüm: Romantik olamıyor musunuz? Sorun değil. Hepimizin genlerinde bir parça odunluk var. Aşkım, hayatımın anlamı, canımın içi, günümün ışığı gibi romantik sözler içeren cümleler sarfedemiyorsanız da, onu düşündüğünüzü hissettirin. Mesela güzel bir gecenin ardından ilk mesajı siz atın ya da sabah sizin “Günaydın” mesajınızla güne başlasın. Bu sayede kasıldığınız cümleleri kurmaktan kurtulursunuz.

MSN
Parmak egzersizine devam
Sorun: “Kız arkadaşınız size bana neden selam vermiyorsun?” diye çıkışıyor.
Çözüm: Önemli bir MSN kuralından bahsedelim; çevrimiçi olana selam verilir. Yani kız arkadaşınız çevrimiçi olduğunda size mesaj atmasını beklemeyin.

Facebook
Listenize dikkat edin
Sorun: Listenizdeki kızların teker teker kim olduklarını soruyor.
Çözüm: Vereceğiniz listede eski kız arkadaşlarınız gibi kişiler varsa, uzun ve acılı bir tartışmaya hazırlansanız iyi olur. Ya da Facebook’un kuruluş amacının Harvard Üniversitesi öğrencilerini bir arada tutmak ve online eğitim vermek olduğu hakkında uzun bir vaaz verirsiniz. Şanlıysanız konu dağılır ve tartışmadan kurtulursunuz.

Profilinizi beraber düzenleyin

Sorun: Kız arkadaşınız size  çiçekli böcekli uygulamalardan yolluyor ve kabul etmediğiniz için size kızıyor.
Çözüm: Uygulamalar bölümünü iyice inceleyip sizi en az rahatsız edecek, ama ona tatlı gelebilecek bir tanesini seçin. Elinizi çabuk tutup ona siz yollayın. Böylece bir süreliğine daha huzur içinde sörf yapabileceksiniz.

Üç altın kural
1. Profilinizde sevgilinizin ismi (tabii ki de!) yazıyor olsun.
2. Fotoğraf albümünüzdeki fotoğrafların birçoğunu sevgilinizle birlikte çektirmiş olduklarınızdan seçin.
3. Eski arkadaşlarınızı listenize ekleyin. Buradaki anahtar kelime “arkadaş”tır. Yani herhangi bir şekilde ilişki içinde bulunduğunuz kızları o listede sergilemek size bir artı getirmeyecektir. En azından bu ilişki içinde ve bu dünyada!

 

SEKS & İLİŞKİLER

Mastürbasyonun sağlığa 6 etkisi

Umut Doğan Yıldız

-

Cinsel sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeyler arasında mastürbasyoın da var.

Dr. Nina Brochmann, mastürbasyon yapmanın faydaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Doktora göre mastürbasyon, çoğu cinsel sorunu çözmede birebir.

Mastürbasyon yapmak, uykuya dalmanızı kolaylaştırmasının yanı sıra ruh hâlinizi de olumlu bir şekilde  etkiliyor. Ayrıca mastürbasyon yapan insanların daha iyi bir beden algısına sahip olduğunu söyleyen 
Dr. Nina Brochmann, vücudunuzu keşfetmenin önemine değiniyor.

İşte mastürbasyonun sağlığınız için faydaları:

  • Kadınların regl sancılarıyla başa çıkmasını kolaylaştırır.
  • Genital enfeksiyonları önler.
  • Seksin süresini uzatır.
  • Endometriozis ve idrar yolları enfeksiyonlarını önler.
  • Libidonuzu yükseltir.
  • Pelvik kaslarınızı güçlendirir.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Dünyanın en ilginç fetişi

Umut Doğan Yıldız

-

İngiltere’de bir kadının balon fetişi, dünyanın en ilginç fetişleri arasında yer alıyor.

Bu ilginç fetişi duyanları hayrete düşürüyor. İngiltereli kadının en büyük tutkusu uzun yıllardır hiç değişmiyor; balonlarla seks!

Maggy Berloon isimli kadın, yıllar önce balonlarla ilk tanıştığı zaman bunun büyük bir fetiş haline geleceğinden habersizdi. Zaman geçtikçe bu tutkusundan vazgeçemeyen Maggy, tutkulu bir balon hayranı olmaya devam ediyor.

Yatarken yatağa mutlaka balon alıyor

Öyle ki, eşi ile evlendikten sonra bile Maggy’nin balon tutkusu azalmamış. Çift, uyurken yataklarına mutlaka balon alıyorlar.

Seks oyuncağı olarak kullanıyorlar

Genç kadın balonları bazen seks oyuncağı olarak kullandığını bazen de eşi ile seks yaparken balonları kullandığını ifade ediyor.

“Balonlar patlayacak korkusu tahrik ediyor”
Maggy, balonların her an patlayacak olma korkusundan duyduğu endişenin büyük bir hazza çevrildiğini söylüyor ve bu tutkusundan vazgeçmemekte ısrarlı.


Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

Popüler