Bizi Takip Edin

anaslide

HUZURLARINIZDA TINDER REHBERİ!

-

 

Bildiğiniz üzere teknoloji çağında yaşıyoruz ve doğal olarak ilişkilerimiz de bundan etkileniyor. Yoğun tempomuzdan dolayı, yeni birileriyle tanışmak için bile çok zamanımız yok.

Hâl böyle olunca, yardımımıza Tinder gibi çöpçatanlık uygulamaları koşuyor. Ama burada başarılı olmak da sandığınız kadar kolay değil. Telefonumuza düşen “It is a match!” bildirimi ve hayallerimizi süsleyen kadınlarla eşleşme fikri bizi mutlu etse de, iş burada bitmiyor. Sanal ortamda iletişim kurarken ve kendimizi ifade etmeye çalışırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var.

MH olarak hazırladığımız Tinder rehberinde, yaptığınız –ve yapabileceğiniz- hataları ve profilinizi nasıl yaratmanız gerektiğini mercek altında aldık.

MESAJINIZA NEDEN CEVAP VERMİYOR?

Teknolojinin işleri kolaylaştırması bekleniyor. Fakat bir erkeğe veya bir kadına sorduğunuzda, muhtemelen size tanışma uygulamalarının bu işi kolaylaştırmak için hiçbir şey yapmadığını söyleyecektir. Aslında süreç oldukça basit: Kaydırırsınız, eşleşirsiniz, mesaj yazarsınız. Ama asıl mesele işte tam burada başlıyor.

1400 kadına, “Online tanışma uygulamalarında erkekler tarafından yapılan en büyük hata nedir?” diye sorduk. Onlara göre en kötüsü vaktinden önce cinsel içerikli mesajlar göndermek. Ancak kadınları kaçıran tek şey bu değil. İletişim kurma becerilerinizin biraz gelişmesi gerekiyor ve bazılarınızın da daha fazla
beklemeden onu yemeğe davet etmesi.

Hatalarınızı düzeltmek ve daha yumuşak hamleler yapmak istiyorsanız, okumaya devam edin.

BİRİNCİ HATA

CİNSEL İÇERİKLİ MESAJLARLA ATAĞA GEÇMEK

Açılışı dirty talk ile yapmak, o da sadece takılmak istiyorsa işe yarayabilir, ama bundan daha fazlasını isteyen bir kadın arıyorsanız, bu onu kesinlikle kaçıracaktır. Ankete katılanların yüzde 61’i sanal randevu siteleri ve flört uygulamaları hakkındaki en büyük sıkıntılarının bu olduğunu söylüyor.

Siz sadece flört ettiğinizi düşünebilirsiniz, ancak o önce iletişim kurmayı tercih ediyor olabilir.

eFlirt’ün kurucusu ve CEO’su Laurie Davis, “Kadınlardan ziyade erkekler hemen bir fiziksel çekim arayışına giriyorlar. Ancak ilişki arayışında olan kadınlar, erkeklerle birçok farklı konuda etkileşime geçmek istiyor” diyor.

Eğer tek yaptığınız şey penis fotoğraflarınızı göndermek ve “İyi öpüşür müsün?” gibi masum görünen şeyler sormaksa, o tek istediğinizin seks olduğunu düşünecektir.

DAHA İYİ BİR HAMLE: Davis, “Barda bir kadının yanına gidip merhaba dediğinizi düşünün” diyor. “Bu durumda ne söylerdiniz? Bir uygulamada söyleyebileceğiniz şey tam da bu.”

Davis, “Konuşabileceğiniz ortak bir konu bularak ve ona bu alanda soru sorarak konuşmayı başlatın” diyor. Kendisine göre, açılış konuşmanızın ideal uzunlukta olması için iki cümle yeterli.

Bir uygulamanın bara göre avantajı, genellikle daha fazla bilgiye sahip olmanızdır. Onun profilini kontrol ederek işe başlayın. Kendisinin bir yarıştayken çektirdiği fotoğrafının olduğunu görüyorsanız, bunu sorun: “Koşmayı sevdiğini gördüm. Bu hangi yarış?” veya sushi’yi sevdiğine değinmişse, “Tuna mı yoksa California Roll mu?”

İKİNCİ HATA 

SORU SORMUYORSUNUZ

Bumble, Aralık 2014’te piyasaya çıktığında, kadınları sürücü koltuğuna oturttu: Eşleştiğinizde, konuşmayı onlar başlatmak zorundaydı. Ancak çoğu kadın soru sorduklarını ve erkeklerin yalnızca cevap verdiklerini ve konuşmanın orada kaldığını söylüyor. Başka bir soru soruyorlar ve yine sadece cevap alıyorlar. Ankete
katılan kadınların yüzde 14’ü en büyük hayal kırıklıklarının erkeklerin onlara hiçbir şey sormaması olduğunu söylüyor.

Kuşkusuz kadınlar da bundan suçlu olabilir ve ne soracaklarını bilmekte zorlanabilirler. Fakat en sonunda onunla ilgilenmediğinizi düşünüp mesaj göndermeyi bırakacaklardır.

Davis, “Onu beğendiğinizi ve tanımak istediğinizi göstermiyorsunuz. Bir kadın arzuyu daha fazla hissetmezse, büyük ihtimalle yanıt vermeyi bırakacaktır” diyor.

DAHA İYİ BİR HAMLE: Onu sorguya çekmeniz gerekmez; sonuçta yüz yüze bir konuşmada, kimse kimseyi rastgele soru yağmuruna tutmaz. Bununla birlikte, bir uygulamada veya tanışma sitesinde, özellikle de başlangıçta daha fazla soru sormanız gerekebilir.

“Haftasonun nasıl geçti?” sorusunu son çare olarak kullanabilir, cevap olarak “İyi” den fazlasını söyleyerek size kendisi hakkında başka bilgiler vereceğini umut edebilirsiniz. He’s Just Not Your Type (And That’s a Good Thing) kitabının yazarı Andrea Syrtash, profilinde ona sorabileceğiniz başka bir şey yoksa “Burada
yaşamak hakkında ne düşünüyorsun?” veya “Profiline bakarak senin hakkınızda bilemeyeceğim ne var?” gibi şeyler sormanızı öneriyor. “Ne olduğu önemli değil, sadece onun hakkında daha fazlasını öğrenmekle ilgilendiğinizi gösterin.”

ÜÇÜNCÜ HATA

ONA ÇIKMA TEKLİFİ ETMEYİ ERTELİYORSUNUZ 

“Buluşmak hızla alakalıdır” diyor Srytash. Siz, tanışmadan önce bağ kurmak isterken, anketimize katılan kadınların yüzde 10’u erkeklerin çıkma teklif etmelerinin çok uzun zaman aldığını söyledi.

Syrtash, “Pek çok kadın, bir plan yapıp bir araya gelmek için girişimde bulunmayan (ilk adımı atmayan) bir erkekle e-ilişkide zaman kaybetmek istemiyor” diyor.

Davis de, çıkma teklif etmezseniz, ilgilendiğiniz kadının ilgisini kaybedeceğini ya da ciddi olmadığınızı düşüneceğini ekliyor.

DAHA İYİ BİR HAMLE: Bir kadına çıkma teklif etmek için “mükemmel” bir zaman yok. Çok uzun süre beklememekle birlikte hemen de çıkma teklifi etmeyin, çünkü önce sizi biraz tanıması gerekiyor.

Davis aşağı yukarı 20 mesajdan sonra çıkma teklif etmenin iyi bir zaman olduğunu söylüyor. Bu bir iki gün içinde gerçekleşirse, aranızda samimiyet gelişir ve tanışmak için heyecan uyandırırsınız. Syrtash, mesaj sayısı ve günler bir kenara, “Eğer bir kadından hoşlanıyorsanız ve birkaç kez iletişime geçtiyseniz ona çıkma teklif edin. Aksi halde yoluna devam eder” diyor.

Daha da iyisi, bir planınız olsun. Davis, “Erkekler online tanışmayla nasıl etkileyeceklerini bilmiyorlar ya da planlarının olmadığı ortaya çıkıyor” açıklamasında bulunuyor. “Eğer plan yaparsanız, ‘Benim yerime o bir yer seçecek- bu harika!’ diye düşünecek.”

Syrtash, ne planlayacağınızdan emin değilseniz, onun profilini kontrol etmenizi tavsiye ediyor. “Pizzayı sevdiğini biliyorum. Seni çarşamba ya da perşembe günü en sevdiğim yere götürebilir miyim?” gibi basit bir şey sorabilirsiniz.

anaslide

Asker antrenman programı

-

Askeri disiplini iliklerinize kadar hissedeceğiniz Army Boot Camp antrenmanıyla, kaslarınıza emir komutanın kimde olduğunu gösterin.

Ağırlıkları sürekli olarak aynı biçimlerde indirip kaldırmaktan sıkıldıysanız ve bununla birlikte bir de plato evresine girdiğinizi düşünüyorsanız, sizi Prime Fitness spor salonlarında taş üstünde taşın bırakılmadığı Army Boot Camp ile tanıştıralım. Yoğunluğun en üst seviyede olduğu Army Boot Camp antrenmanı, esasında grup dersi şeklinde olsa da kendi başınıza da uygulayabileceğiniz ve olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir antrenman prensibi. Antrenmanın yüksek temposuna karşın 3-4 çalışmanın sonunda vücudunuzun bu disipline adapte olabileceğini söyleyen Prime Fitness antrenörü Onur Türksever, “Antrenmanın interval mantığında olması bir yandan kas kütlenizi artırırken, bir yandan da yağ yakmanızı sağlar. Üstelik dayanıklılığınız da ciddi oranda artar” diyor. Ancak biz en başından uyaralım: Antrenman bittiğinde kan ter içinde kalacaksınız.

TALİMATLAR Hareketleri belirtilen sırayla ve istasyon çalışması şeklinde uygulayın. Toplamda üç tur yapacağınız bu çalışmada hareketleri ilk turda 30 saniye, ikinci turda 45 ve son turda 60 saniye yapın. Hareket aralarında 10-15 saniye, tur sonlarında ise 1-2 dakika dinlenin. Bu antrenman programını kendi başınıza uygulayabileceğiniz gibi, kendi antrenman programlarınıza ek olarak da haftada 2-3 kez yapabilirsiniz. Antrenmana başlamadan önce ısınma egzersizleri yapmayı ihmal etmeyin.

01 Commando Dance and French Press

Dambılın bir ucunu her iki elinizle kavrayın. Göğsünüzü bir asker gibi dik tutarak sol ayağınızla öne doğru adım atın. Sol dizinizi 90 derece bükerek sağ dizinizin zemine temas etmesini sağlayın. Hızlı bir şekilde ayağa kalkın ve ağırlığı başınızın üzerine doğru kaldırın. Ağırlığı başınızın arkasına indirdikten sonra hareketi tekrar edin. Her turun sonunda bacaklarınızın konumunu değiştirin.

02 Thera Band Climber

Thera Band’ın uçlarını ayak bileklerinize bağlayarak sağlam bir dayanak noktasının etrafına dolayın. Ellerinizi zemine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Bakışlarınızı karşıda tutun. Sol dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sol bacağınızı düzleştirdikten sonra hareketi sağ bacağınızla tekrar edin ve hareketi süre boyunca akıcı bir şekilde yapın.

03 High Knee Step Up

Önünüze 30 santimlik bir kutu yerleştirin. Ellerinizi yumruklarınız sıkılı bir şekilde göğüs hizanızda tutun. Sol ayağınız kutunun üzerine yerleştirin. Sol ayağınızla kutunun üzerine baskı uygulayarak yükselin ve aynı anda sağ dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sağ ayağınızı zemine yerleştirerek kutunun üzerinden inin. Hareketi diğer bacağınızla tekrar edin.

04 Army Crawling

Her iki elinize de birer dambıl alarak ellerinizi ve ayaklarınızı zemine yerleştirin. Dengenizi sağlayabilmek için merkez bölgenizi sıkın. Dirseklerinizi bükün ve sağ elinizle öne doğru küçük bir adım atın. İlerleyebilmek için sağ elinizi sağ ayağınızla takip edin. Aynı hareketi sol el ve sol ayağınızla tekrarlayın. Süre boyunca bu şekilde hareket ederek ileriye doğru gidin.

05 Medicine Ball Pushup

Sol elinizi sağlık topunun üzerine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Dirseklerinizi bükerek göğsünüzle zemin arasında birkaç santim kalıncaya dek alçalın. Kollarınızı düzleştirin ve sağlık topunu sağınıza doğru yuvarlayın. Topu şimdi de sağ elinizle kavrayarak şınav çekin. Topu her tekrarın sonunda diğer yöne yuvarlayarak süreniz bitene kadar harekete devam edin.

06 Sit-Up Punches

Matın üzerine sırtüstü uzanın. Dizlerinizi bükerek ayaklarınızı tamamen zemine yerleştirin. Ellerinizi başınıza koyun. Karın kaslarınızı sıkarak mekik çekin. Şimdi önce sağ, sonra da sol elinizle ileriye doğru birer yumruk savurun. Kontrollü bir şekilde alçalın. Süreyi tamamlayana kadar hareketi yapmaya devam edin.

07 Army Plank

Matı yatay bir şekilde zemine yerleştirin. Ön kollarınızı matın en sol tarafına yerleştirerek plank pozisyonu alın. Sağ kolunuzu yana doğru açın. Sol kolunuzla sağ kolunuzu takip ederek matın sağına doğru ilerleyin. Matın sonuna geldiğinizde bu kez solunuza doğru ilerleyin ve süre dolana kadar matın bir ucundan diğer ucuna gidin.

Devamı

anaslide

Ekran başında dizi antrenmanı

-

House of Cards dizisinin hırslı politikacısı Frank Underwood’un (Kevin Spacey tarafından canlandırılıyor) sık sık üzerine çıkıp antrenman yaptığı kürek makinesi, hayranları tarafından büyük ilgi görüyor. Siz de onlardan biriyseniz, bu antrenman sizin için.

SEÇENEK 1

EVDE KÜREK ÇALIŞMASI:

1. Kronometreyi 2 dakika çalışma, 1 dakika dinlenme şeklinde ayarlayın.

2. Süreyi başlatın ve 500 metre kürek çekin. Süre kalırsa yapabildiğiniz kadar şınav çekin. 1 dakika dinlenin. Bu 1 tur eder. 5 tur yapın. (Bu esnada Frank gibi entrika planlayabilirsiniz.)

 

SEÇENEK 2 

EVDE VÜCUT AĞIRLIĞIYLA KARDİYO ANTRENMANI: BU 3 HAREKETİN HER BİRİNİ 40 SANİYE YAPIN VE
DİNLENMEYİN. BU 1 TUR EDİYOR. 5 TUR YAPIN, TUR ARALARINDA 1 DAKİKA DİNLENİN.

1. A-T-Y Jacks

Jumping jack yapın ama bu hareketleri dönüşümlü olarak yapın: Önce avuç içlerinizi kalça hizanızda dışa doğru açın (A harfi gibi) ve başlangıç pozisyonuna dönün. Sonra omuz hizanıza kaldırın (T). Son olarak, başınızın üzerine kaldırın (Y). Tersine uygulayarak başa dönün.

2. Plank to Pushup to Mountain Climber

Plank pozisyonunda başlayın, mountain climber pozisyonuna geçmek için şınav çekin. Bacakları sırayla değiştirerek, dizlerinizi 3-4 kez göğsünüze çekin. Hareketi tersine yaparak başa dönün ve karın kaslarınızı sürekli sıkılı tutun.

3. Isodynamic Split Squat Jump

Lunge pozisyonunda başlayın, dizinizin yere değmesine birkaç cm kalsın. Bu şekilde 5 saniye durun. Patlayıcı gücünüzle kalkın, havadayken bacak ve kolları değiştirin, yere inin ve diğer dizinizi yere yaklaştırın. Duraklayın ve tekrar edin.

Devamı

anaslide

İzole Protein Nedir? En İyi 5 İzole Whey Protein Tozu

-

İzole protein; diğer protein tozlarına göre daha konsantre ve oran olarak daha fazla protein içeren protein tozlarının ait olduğu kategoridir. İzole Protein Tozları genellikle %90 veya daha fazla oranda whey protein içerirler. Bu sebeple hem daha az kaloriye sahip olup hem de daha rahat çözünürler. Bu sayede vücutta daha hızlı emilirler.

Neden İzole Protein?

Yaygın olarak diyet dönemlerinde, az kalori ile çok protein almak amacıyla kullanılır. Beslenme programında yeterli miktarda kalori bulunan sporcular, kaloriden kaçınmak için izole whey protein tozu kullanırlar.

İzole Proteinin Diğer Protein Tozlarından Farkı Nedir?

Whey proteinde yüksek miktarda laktoz ve yağ bulunurken, izole whey protein tozlarında durum bunun tersidir. İzole whey protein tozlarında yağ ve laktoz bulunmaz, laktoz intöleransı olan kişiler için bu nedenle önerilir. Şeker ise çok az miktarda bulunur, pek çok seçenekte şeker dahi yoktur.

İzole whey protein tozları, yüksek miktarda BCAA içerirler. Yüksek BCAA oranı, kas yapmak ve kaslardaki protein sentezini arttırmak açısından oldukça önemlidir. Saf whey protein içerikleri sayesinde, izole protein tozlarındaki BCAA oranı da yüksektir. Amacı temiz kas kütlesi edinmek olan kişilerin işine yarayacaktır.

Piyasada bulunan İzole Protein tozlarını Supplementler.com uzmanlarına sorduk. Uzmanlar da en iyi 5 İzole Protein tozunu sizin için belirledi. İşte detaylar;

5) Isopure Zero Carb Whey Protein 2000 Gr

Isopure Zero Carb Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Toplam Gramaj: 2000 Gr
Servis Sayısı: 66
Servis Başı Fiyatı: 4,23 TL
Servis Başına Protein: 25 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Şeker veya karbonhidrat içeriğinin yok denecek kadar az olması.
 • Yüzde olarak yoğun protein içermesi.
 • Yüksek oranda BCAA içermesi.
 • Az kalorili içeriğe sahip olması.
 • Aspartam ve gluten içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Etkisi gerçekten başarılı…”

“Ürünün değerleri de tadı da çok iyi…”

Isopure Zero Carb hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

4) Scitec Whey Isolate 2000 Gr

Scitec Whey Isolate Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Servis Sayısı: 80
Servis Başı Fiyatı: 3,49 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Yüksek servis sayısı.
 • Tek serviste 21 gr protein içeriği.
 • Hızlı emilimi.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Ekstra 250 mg glutamin desteği ile yorgunluk hissini azaltması ve toparlanma sürecine yardımcı olması.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Bu markanın tüm ürünleri mükemmel bence. Yağ da yok bu üründe ve kolay içiliyor.”

“İzole proteinler arasında tam bir fiyat performans ürünü içinde %84 oranında protein var.”

Scitec Whey Isolate hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

3) Hardline Hipro IsoWhey 1800 Gr

Hardline Hipro Özellikleri

Fiyat: 379 TL
Servis Sayısı: 72
Servis Başı Fiyatı: 5,26 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • %92 oranında saf protein.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Laktozsuz yapısı ile laktoz intoleransı olan kişilerin rahatlıkla tüketebilmesi.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı, aspartam ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Ürünün yağ ve karbonhidrat miktarı 0 ve proteini ise 22,9 gr, fiyatı fazla gibi gelse de bu değerlerle asla değil.”

“Hardline’ı tercih etme sebebim yerli bir ürün olması aynı fiyatta yabancı ürün almaktansa Hardline’ı alırım.”

Hardline Hipro hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

 

 

2) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gram

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 270 TL
Toplam Gramaj: 1590 Gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 6,73 TL
Servis Başına Protein: 30 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Servis başına yüksek miktarda protein içermesi
 • İzole whey protein içeriğinin hidrolize edilmiş halde bulunması.
 • Yüksek BCAA oranına sahip olması.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesinden dolayı hızlı emilime sahip olması.

Tüketici Yorumları

“En etkili protein tozu…”

“Mükemmel bir protein tozu, etkisini kesinlikle gösteriyor…”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

1) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gr

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 289 TL
Toplam Gramaj: 1590 gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 7,23 TL
Servis Başına Protein: 30 gr

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Tamamen hidrolize edilmiş izole whey proteinden oluştuğu için vücutta daha hızlı emilebilmesi.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesi.
 • Servis başı 30 gram ile çok yüksek protein içeriği.
 • Servis başına 9 gram kadar BCAA içeriği ile kas gelişimi için ihtiyaç duyulan amino asitlerden yoğun olarak içermesi.
 • Lezzetli çilek ve çikolata aromaları.

Tüketici Yorumları

“Fiyatı biraz yüksek ama tadı ve protein miktarı gerçekten çok iyi bir ürün.”

“Laktoz intoleransından çok çeken biri olarak bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim, sindirim problemi yaşamadan çok rahat tüketebilirsiniz.”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com