Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

HOTİÇ BATTI MI?

-

 

Hotiç battı mı, hotiç iflas etti mi gibi sorular son günlerde insanların akıllarını kurcalamaya devam ediyor.

Ülkemizde 150 satış noktası bulunan ünlü ayakkabı markalarından olan Hotiç konkordato ilan etti. Ünlü ayakkabı firması Hotiç bu kararını kamuoyu ile paylaştı.

Hotiç CEO’su Alihan Hotiç tarafından yapılan açıklamada mahkemede şirket için tedbir kararı alındığı vurgusu yapıldı. Yapılan açıklamada şirketin son dönemlerde yaşanılan olaylar nedeniyle nakit sıkışıklığı içerisine girdiğine yer verildi.

Hotiç battı haberlerine ilişkin ünlü markanın açıklaması şu şekilde:

“HOTİÇ Ayakkabı Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak, 1938 yılından bu yana ülkemiz genelinde 150 satış noktası, 900’e yakın çalışanımız ile 1,5 milyonu aşkın müşterimize hizmet sunmaktayız.

80 yıllık köklü geçmişimizde farklı yaşam tarzlarına uygun, özgün tasarım, toplam kalite ve marka kimliğini öne çıkaran sektöründe lider ayakkabı ve aksesuar markası olarak görev aldık. Tasarım ve üretiminin tamamı Türkiye’de yapılan, üretim teknolojisini, el işçiliğinin kalitesiyle birleştiren moda markası HOTİÇ olarak 2015 yılında Türkiye’den çıkan ilk global Türk ayakkabı markası olma hedefi ile ihracat yoluna adım attık. Tüm satın almamızı yurt içindeki tedarikçi partnerlerimizden yaparak, Türk ayakkabı ve çanta üretiminin gücünü de arkamıza alarak çok hızlı bir ivme yakaladığımızı söyleyebiliriz.

TL’de yaşanan aşırı değer kaybının piyasa faizlerini öngörülebilir düzeyin çok üzerine çıkarması sebebiyle şirketimiz,  kısa vadeli ödemelerde sıkıntı yaşamaya başlayarak bu sürecin ticari faaliyetlerimizi de etkilediğini söyleyebiliriz”.

KONKORDATO NEDİR? KONKORDATO NE DEMEK?

Konkordato, borçlunun borçlarının yeniden yapılandırılması yoluyla iflasa tabi borçluların mali durumunun iyileştirilmesi ve iflastan kurtulmasını sağlayan, diğer borçluların ise mali durumlarının düzeltilmesi için alacaklı tarafın da  belirli bir tenzilatla veya vadede alacağına kavuşmasını amaçlayan, mahkeme tarafından taraflar arasında bağlayıcı bir hale getirilen anlaşmadır.

 

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Huawei telefonların kilit ekranında reklam çıkıyor

-

Bazı Huawei telefonların kilit ekranlarında reklamlar gösterilmeye başlanması kullanıcıların tepki göstermesine yol açtı.

Bazı kullanıcıların bildirdiğine göre bazı Huawei telefonlarının kilit ekranlarında Booking reklamı çıkmaya başladı. Sosyal medyayı konuyla ilgili eleştiri bombardımanına tutan kullanıcılar, konuyu gündeme taşıdılar.

Huawei ekranlarında reklam çıkıyor

Kilit ekranında reklam çıkan Huawei modellerinin P30 Pro, P20, P20 Lite, Honor 10 ve P20 Pro olduğu söyleniyor. Reklamlar, telefona ön yüklü olarak gelen manzara duvar kağıtlarını kullanan cihaz sahiplerinin telefonunda gösteriliyor. Söz konusu duvar kağıdını kaldırarak reklamdan kurtulunabiliyor.

Devamı

ERKEK AKLI

Spider Curl egzersizi

-

Editör :

Adeta bir örümcek gibi esnek ve güçlü olabilirsiniz.

 

Devamı

ERKEK AKLI

Google’dan 20 dolarlık telefon

-

Google, herkesin internete erişebilmesi için 20 dolarlık telefon üretmeyi planlıyor.

Birleşmiş Milletler, dünyada teknolojik olarak yetersiz olan bölgelere internet götürülmesi için çağrıda bulunmuştu.

Çağrıya cevap veren ilk kurumlardan biri olan Google,Başkan Yardımcısı Vinton Cerf tarafından yapılan açıklamayla uygun fiyatlı telefonlarını duyurdu.

Google neden telefon üretiyor

Hız ve kapasite olarak biraz alt düzeyde olacak bu telefonlar internet erişimi ve temel uygulamaları yeterli düzeyde sağlıyor olacak. Google’ın üreteceği bu uygun fiyatlı telefonların fiyatları ise 20 dolar olacak.

Yapılan araştırmalara göre sadece Afrikada değil Amerika kıtasında da nüfusun yüzde 15’inin internete erişiminin olmadığı ortaya çıktı.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com