Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

HOSTESİNİZ KONUŞUYOR

-

 

Havada başınıza bir şey gelmesin diye iki hostesle biraz laflayıp, uçaklar hakkında birkaç sır öğrendik. Kulak misafiri: Bir MH Editörü

“Maskeler Hayat Kurtarıyor”

Kabinde düşen hava basıncı ciddi tehdit yaratabilir. Hostes Ece, “Yukarıdan oksijen maskesi düştüğünde yüksekliğe göre 30 saniye kadar takmanız gerekir” diyor
ve ekliyor: “Bu durum sık yaşanmasa da, başınıza geldiğinde neden baştaki güvenlik uyarılarını dinlemeniz gerektiğini anlarsınız.”

“Bahşiş Kabul Ediyoruz”

Hostes Gizem, “İlk seferinde reddetsek de ısrarınıza dayanamayız” diyor. Ece ise “Eğlencenin merkezi olan destinasyonlara doğru uçarken yolcular alkol almaya daha meyilli olduklarından, biraz bahşişle büyük uçaklarda bile en iyi hizmeti alabilirsiniz” diye ekliyor.

“Yolu Kapatmayın”

Gizem uçuş görevlilerinin yolcuların ayaklarına devamlı olarak çarptığını söylüyor: “Bu nedenle moraran gözler, düşen dişler hatta kırılan bacaklar bile gördüm.
Bacağınızın veya ayağınızın koridora taşması sinir bozucu hatta tehlikeli olabiliyor. Doğru düzgün oturun.”

“Telefonlar Kapanmalı Ama…”

Ece “Uçak kalkışa geçene kadar herkes telefonunu kullanmaya devam ediyor, buna bazı uçuş görevlileri de dâhil” diyor. Telefon konusunda bildiğiniz gibi
davranmanızı söylese de bazı hosteslerin bu konuda çok katı olduğunu ve zıtlaşmamanızı söylüyor.

“Kirli Olabilir”

Gizem, “Yiyeceklerinizi doğrudan koltuk arkası masasına koymayın. İnsanlar üzerinde bebek bezi değiştirip, tırnaklarını kesebiliyor. Ayakkabısız etrafta dolanmayın, yerlerde her tür vücut sıvısı olabilir” diyor. Bu nedenle uçak koltukları ve görevli üniformalarında koyu renklerin tercih edildiğini, çünkü kiri göstermediklerini söylüyor.

“Centilmenler Kazanır”

Ece, “Aile üyeleri birlikte otursunlar diye koltuğunu feda eden bir adam nazik bir adamdır ve bu davranışını genellikle bedava içecek ya da hoş bir atıştırmalıkla
ödüllendiririz” diyor. Daha güzeli, koltuğunuzu daha iyisiyle değiştirirken daha az para ödeyebileceğinizi de söylüyor.

“Sizi Oturtmasını Biliriz”

Gizem, “İnsanlar bir türlü koltuğuna oturmuyor ve rahatsızlık veriyorsa pilottan ‘Kemerinizi takınız’ işaretini yakmasını istiyoruz ve daha sinir bozucu olursanız, sizin dosyanıza (bir tür uçuş sicili) not düşebiliyoruz” diyor. İtiraf edin, bunu bilmiyordunuz! Temiz bir sicil için oturun.

“Yakıtı Uçağa Binmeden Alın”

Ece, “Uçakta servis ettiğimiz kahve kafeinsiz değil ama Starbucks’tan aldıklarınız kadar da etkili değil. Biz kendimize kahve yapacaksak iki ölçü (yolcularaysa bir ölçü) kullanıyoruz” diyor. Kahvenizi havaalanındayken içseniz daha iyi olur.

“Uçakta Seks Berbattır”

Böyle bir fanteziniz varsa Ece’ye kulak verin: “Bir idrar gölüne oturup seks yapmaktan farkı olmadığını söyleyebilirim. Yani o kadar pis. Ayrıca tuvalet kapılarını sandığınızdan daha sık açıyoruz ve evet, tüm uçak tuvaletleri dışarıdan açılabiliyor!”

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

Popüler