Bizi Takip Edin

FITNESS

HIZLA FORMA GİR

-

 

Alan Trotty oğlu için nasıl zayıfladığını anlatıyor.

Hiçbir zaman zayıf biri olmamıştım. 15 yaşında lisedeyken arkadaşlarım yemek alışkanlıklarımla dalga geçmek için bana ‘hamburger çocuk’ derdi. Ne üniversitede ne de iş hayatına atılınca aşırı yeme huyumun önüne geçebildim. Yemek yemeyi gündelik stres ve sorunlardan kaçmak için bir araç olarak kullanmaya başlamıştım. Çocuğum olduğunda, onun için değişmek zorunda olduğumu fark ettim.

Nasıl karar verdin?

Oğlumun doğumundan üç ay sonra televizyonda “Yeni Bir Hayat”ı izlerken kumanda elimden düştü. Eğilip yerden alırken ter içinde kaldım. Birden, aslında televizyonda kendimi izlediğimi fark ettim. Geleceğinde diyabet, artrit ve yüksek tansiyon riski taşıyan 130 kilogramlık, depresyona girmiş bir adamdım. Oğlumu bu şekilde yetiştiremeyeceğimi o akşam fark ettim.

Yeme alışkanlıklarını nasıl değiştirdin?

Eskiden yediğim yemeklerin kalorisine hiç dikkat etmezdim. Kilo vermeye başladığımda, yediğim her şeyin kalorisine internetten bakıp bir kağıda yazmaya başladım. İddia ediyorum, bunu yapmaya başlayan herkes gün içerisinde aslında ne kadar fazla kalori tükettiğini fark eder ve abur cuburu bir anda keser. Dışarı çıktığımda bambaşka bir taktik uyguladım. Restoran mönülere bakmadan sipariş verdim. Garson geldiğinde “Izgara etiniz ya da tavuğunuz var mı?” diye sordum. Yanında ne servis ettiklerini öğrendim. Zararlı olanları çıkarttırıp yerine sağlıklı alternatifleri sipariş ettim.

Nasıl antrenman yaptın?

Kilo vermeye karar verdiğim gün yakınlarda düzenlenen beş kilometre koşusuna katıldım. Tüm mesafeyi koşarak bitiremedim elbette ancak bir mücadelenin içinde olmak spor yapma hevesimi artırdı. İnsanlar zayıflamak için mutlaka bir spor salonuna yazılmak gerektiğini düşünür. Ben onun yerine arkadaşlarımla basketbol oynadım. Fırsat buldukça açık havada koştum. Artık oğlumun pusetini iterek katıldığım 10 kilometrelik maratonları bile koşarak bitirebiliyorum.

Önceki Kilosu: 110

Şimdiki Kilosu: 80

İsim: Alan Trotty

Yaş : 33

Boy: 178cm

Meslek: Polis Memuru

Hedefine Ulaşma Süresi: 18 ay

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Kilo vermek isterken fenomen oldu

Umut Doğan Yıldız

-

Lise sırasında kilo almaya başlayan Tara Frost, kilo vermek için spor salonuna yazıldı ve hiç tahmin etmediği şekilde fenomen bir fitness model haline geldi.

Doğum Yılı: 1987

Milliyet: Amerikan

Kaslı kadınlar dosyamızın bugünkü konuğu:Tara Frost

Tara Frost, önceleri vücudunda aşırı yer kaplayan yağlarını kaybetmenin yollarını aramaya, beslenme ve eğitim hakkında araştırma yapmaya başladı. Sonunda, bir spor salonuna yazıldı ve orada ne yapılacağı hakkında neredeyse hiç bilgisi yoktu. Zamanla doğru beslenme ve doğru antrenmanla birlikte kilo veren Tara, şimdilerde instagramın keşfet özelliğini sömürüyor.

Şöhrete Yükseliş

Birkaç yıllık çalışma ve diyet sonrasında Tara, CrossFit ile ilgilenmeye başladı. Fitness ve CrossFit‘e yolculuğuna başladığından beri Tara giderek büyüyen hayran kitlesiyle başarılı bir isim haline geldi.  

Uzun vadeli hedefinin ne olduğu sorulduğunda Tara, eğitim ve beslenme konusunda daha fazla bilgi edinmek ve gelişmek istediğini belirterek, müşterilerine en iyi kalitede eğitimi sunabilmeyi istediğini söylüyor.

Spor programı

Tara her zaman egzersizlerini değiştirdiğini, sürekli olarak yeni tip antrenmanlar denediğini belirtiyor. Ona göre fiziksel gelişmenin en iyi yolu vücudu şaşırtmak.

Tara genellikle spor makineleri kullanmadığını söylüyor. Direnç bantları, vücut ağırlığı ve serbest ağırlıklar kullanarak açık bir zemin üzerinde egzersiz yapmaktan keyif aldığını da ekliyor.

Kardiyo söz konusu olduğunda, Tara, StairMaster ve Spin bisikletlerinde Yüksek Yoğunluklu Interval Eğitimi yapmayı tercih ediyor. Bunun, fazla vücut yağını hızlıca yakmanın en iyi yolu olduğuna inanıyor.

Devamı

FITNESS

Pes etmeyen fitness model

Umut Doğan Yıldız

-

Portekiz’de doğan Carol Benedetti bir süredir instagramın en ünlü fitness modellerinden biri olarak anılıyor.

Okulunu bitirdikten sonra fizyoterapist olarak çalışan Carol Benedetti,bu işi bırakıp fitness modelliğe soyundu.

Başlarda CrossFit ile yola başladığını söyleyen Carol Benedetti, bu tutkuyu farklı alanlara da taşıyarak instagram ünlüleri arasında yer almayı başardı.

Doğum Tarihi: 1993

Milliyet: Portekiz

CrossFit, fitness, halter gibi çeşitliliği bir arada barından antrenman programının kendisini geliştirdiğini söyleyen instagram fenomeni fitness model, bu programların yıldan yıla kendisini daha da geliştirdiğini ifade ediyor.

Devamı

FITNESS

Hem sağlıklı hem kaslı olmak!

Umut Doğan Yıldız

-

Bu ayki sayımızın kapağını süsleyen adam, bunu başarmak için çok sıkı çalıştı. Onun öğrendiklerinden yola çıkarak yolculuğunuzu aynı yerde sonlandırın.

Kişisel antrenör Hendrik Hoogenboezem’in bir görevi var. Hoogenboezem vücudunun yüzde yüz sağlıklı, yüzde yüz fit olmasının yanında mümkün olduğunca kuvvetli olmak istiyor. Geçtiğimiz yedi yıl boyunca çok sıkı çalışan Hoogenboezem, pizza ve çöreklerden feragat ederek spor salonunda vakit geçirdi. “Men’s Health’e kapak olmak uzun vadede en büyük hedefimdi. Bunu başardığımda ise bu uğurda vazgeçtiğim her şeye değdi,” diyor. Hayatınızı değiştirmeye karar vereceğiniz anı hâlâ bekliyorsanız, okumaya devam edin.

Altılı karın kası programı! TIKLAYINIZ

Kişisel Bir Planlamayla Başlayın

Hoogenboezem haftanın altı ya da yedi gününü spor salonunda antrenman yaparak geçiriyor. Odak noktası ise ağırlık antrenmanları. Squat, dumbbell chest press, kettlebell swing ve pulldown gibi hareketleri birlikte uygulayarak sonuç alan Hoogenboezem, ağırlık antrenmanlarının herkese uygun olmadığının bilincinde. Bu nedenle herkese yapmayı sevdiği şeyleri yapmasını öneriyor. “Koşu ya da hiking yapmayı seviyorsanız, bunları bir hobi olarak yapabilir ve fit kalırken eğlenebilirsiniz,” diyor.

Partnerinize Güvenin

Hoogenboezem daima elinden gelenin en iyisini yapmak için uğraşıyor. Buna arkadaşlarına ettiği yardımlar da dâhil. İyi bir antrenman partnerine sahip olmanın iki tarafı da kendini zorlamaya teşvik ettiğini söyleyen Hoogenboezem, “Aynı zamanda sert bir antrenmanı çıkarmanıza yardımcı olacak bir dostunuz olduğunu bilirsiniz,” diyor. Partnerinizi seçerken antrenmanlarınızı en az sizin kadar ciddiye aldığından emin olun.

Kürek çekerek kas kazanma programı! TIKLAYINIZ

Temiz Beslen, Yağsız Kal Hoogenboezem günde 6 ya da 7 kez yemek yiyor ve öğünlerindeki kilojulleri düşük tutarken besin değeri yüksek gıdaları tüketmeye özen gösteriyor. “Vücudunuzu uygun şekilde beslerseniz buna karşılık verecek ve size teşekkür edecektir,” diyor. Başarılı sporcunun protein kaynakları ise sığır eti, tavuk ve somondan oluşuyor. Bu şekilde beslenerek yağ yakımı adına kardiyoya ihtiyaç duymayan Hoogenboezem, “Disiplinim ve beslenme planım yağsız kalmamı sağlıyor. Sıkı bir ağırlık çalışması ve set aralarında minimum dinlenmeyle durağan bir tempoda yağ yakabiliyorum,” diyor.

Devamı

Popüler