Bizi Takip Edin

FITNESS

HER ZAMAN DAHA GÜÇLÜ

-

 

Tüm vücudu 15 dakikada çalıştıran yepyeni bir programla karşınızdayız.

Antrenman yapmak için yeterince vaktinizin olmadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Yüksek tekrarlı, dinlenme için az zaman ayrılan bu antrenman programıyla bira göbeğinizden kurtulabilirsiniz. İhtiyacınız olanlar basit. Bir çift hafif dambıl, bir kapı barfiksi, bir swissball ve bolca motivasyon. Aşağıdaki hareketleri belirtilen tekrarlarda yapın. Bütün hareketler bitene kadar aralarda dinlenmeyin. Daha sonra bir dakika dinlenin ve aynı turu iki kere tekrarlayın.

01

Dambıl Savurma

Dizleriniz hafif kırık şekilde ayakta durun. İki elinizle bir dambıl tutun ve kollarınızı aşağı sarkıtın. Bu sırada dambılı iki bacağınızın arasında belinizin hemen altına gelecek şekilde tutun. Ayağa kalkın ve ağırlığı göz hizanıza gelecek şekilde  havaya kaldırın. Toplam 10 tekrar yapın.

02

Barfiks

Elleriniz omuz genişliğinde açıkken bir barfiks barını kavrayın. Dizleriniz hafif kırık olacak şekilde ayak bileklerinizi birbirine kilitleyin. Göğsünüz bara değene kadar kendinizi yukarı çekin ve inin. Bunu yapmakta zorlanırsanız, aynı hareketi kanat çekme makinesinde yapın. Toplam altı tekrar yapmalısınız.

03

Swissball Jackknife

Klasik şınav pozisyonu alın. Ayaklarınız bir swissball’un üzerinde olsun. Karın kaslarınızı sıkıştırın ve dizlerinizi kullanarak swissball’u göğsünüze doğru yuvarlayın. Bir saniye duraklayın ve başlangıç pozisyonuna dönün. Toplamda altı tekrar yapın ve bir sonraki harekete geçin.

04

Dambılla Omuz Pres

Omuzlarınızın üstünde birer dambıl tutun. Avuç içleriniz birbirine baksın ve dizleriniz hafif kırık olsun. Hızlıca ayağa kalkın ve aynı esnada ağırlıkları başınızın üstüne doğru kaldırın. Daha sonra yavaşça başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.Toplamda 10 tekrar yapın.

FOTOĞRAFLAR: MEN’S HEALTH ARŞİVİ

FITNESS

Uzun ve kaslı kadın: Kiki Vhyce

Umut Doğan Yıldız

-

Avustralyalı Kiki Vhyce, dünyanın en uzun ve kaslı kadınları arasında yer alan bir sporcu. İşte onun kısa biyografisi.

Sporcu kadınlar dosyası

2011 yılında çok zayıf bir kadın olan Kiki Vhyce, hayatının hem uzun hem sıska bir şekilde geçmesinden şikayetçiydi. Biraz kilo almak ve boyuna oranla daha büyük bir bedene sahip olmak için deyim yerindeyse gece gündüz ağırlık çalıştı.

Spor salonunda ağırlık çalışmaları yapan ve beraberinde beslenmesine dikkat eden ünlü sporcu Kiki Vhyce, 5 yıl gibi bir sürenin ardından tatminkar bir vücuda ulaştı.

Açtığı sosyal medya hesaplarında bu beş yıllık sürede geçirdiği değişimleri takipçileri ile paylaşan Kiki Vhyce, sosyal medyada kısa süre içinde bir fenomen haline geldi. 

Kısa süre içinde bir çok yarışmaya katıldı ve Avustralya’nın en ünlü sporcuları arasına adını yazdırdı.

Milliyet: Avustralya

Meslek: Fitness modeli

Devamı

FITNESS

Kilo vermek isterken fenomen oldu

Umut Doğan Yıldız

-

Lise sırasında kilo almaya başlayan Tara Frost, kilo vermek için spor salonuna yazıldı ve hiç tahmin etmediği şekilde fenomen bir fitness model haline geldi.

Doğum Yılı: 1987

Milliyet: Amerikan

Kaslı kadınlar dosyamızın bugünkü konuğu:Tara Frost

Tara Frost, önceleri vücudunda aşırı yer kaplayan yağlarını kaybetmenin yollarını aramaya, beslenme ve eğitim hakkında araştırma yapmaya başladı. Sonunda, bir spor salonuna yazıldı ve orada ne yapılacağı hakkında neredeyse hiç bilgisi yoktu. Zamanla doğru beslenme ve doğru antrenmanla birlikte kilo veren Tara, şimdilerde instagramın keşfet özelliğini sömürüyor.

Şöhrete Yükseliş

Birkaç yıllık çalışma ve diyet sonrasında Tara, CrossFit ile ilgilenmeye başladı. Fitness ve CrossFit‘e yolculuğuna başladığından beri Tara giderek büyüyen hayran kitlesiyle başarılı bir isim haline geldi.  

Uzun vadeli hedefinin ne olduğu sorulduğunda Tara, eğitim ve beslenme konusunda daha fazla bilgi edinmek ve gelişmek istediğini belirterek, müşterilerine en iyi kalitede eğitimi sunabilmeyi istediğini söylüyor.

Spor programı

Tara her zaman egzersizlerini değiştirdiğini, sürekli olarak yeni tip antrenmanlar denediğini belirtiyor. Ona göre fiziksel gelişmenin en iyi yolu vücudu şaşırtmak.

Tara genellikle spor makineleri kullanmadığını söylüyor. Direnç bantları, vücut ağırlığı ve serbest ağırlıklar kullanarak açık bir zemin üzerinde egzersiz yapmaktan keyif aldığını da ekliyor.

Kardiyo söz konusu olduğunda, Tara, StairMaster ve Spin bisikletlerinde Yüksek Yoğunluklu Interval Eğitimi yapmayı tercih ediyor. Bunun, fazla vücut yağını hızlıca yakmanın en iyi yolu olduğuna inanıyor.

Devamı

FITNESS

Pes etmeyen fitness model

Umut Doğan Yıldız

-

Portekiz’de doğan Carol Benedetti bir süredir instagramın en ünlü fitness modellerinden biri olarak anılıyor.

Okulunu bitirdikten sonra fizyoterapist olarak çalışan Carol Benedetti,bu işi bırakıp fitness modelliğe soyundu.

Başlarda CrossFit ile yola başladığını söyleyen Carol Benedetti, bu tutkuyu farklı alanlara da taşıyarak instagram ünlüleri arasında yer almayı başardı.

Doğum Tarihi: 1993

Milliyet: Portekiz

CrossFit, fitness, halter gibi çeşitliliği bir arada barından antrenman programının kendisini geliştirdiğini söyleyen instagram fenomeni fitness model, bu programların yıldan yıla kendisini daha da geliştirdiğini ifade ediyor.

Devamı

Popüler