HER HAFTA BUNLARDAN TÜKET VE DEĞİŞİMİ GÖR

Bu gıdaları yüksek faturalı ve oldukça sıkıcı bir doktor muayenesinden kurtuluş yolu olarak düşünün ve sofranızdan eksik etmemeye çalışın.

Yumurta: Beyin ve kemik sağlığınızı koruyan bileşenlere sahip olan yumurtanın sarısını da yemenizde fayda var. İşin uzmanları, bir haftada yemeniz gereken minimum yumurta miktarının 7 olması gerektiğini söylüyorlar.

Zeytinyağı: Zeytinyağındaki oleocanthal adlı polifenoller Alzheimer’dan belli kanserlere birçok hastalıkla mücadele gücüne sahip. Tavsiye edilen tüketim miktarı ise günde 1-2 kaşık.

Yulaf: Büyük bir kâse yulaf lapası 8 g lif içeriyor ve bu, tavsiye edilen günlük lif tüketiminin yarısına tekabül ediyor.

Kuru baklagiller: 50 g (pişmiş) bezelye, fasulye ve mercimek gibi kuru baklagilleri tüketen kişilerin kötü kolesterol seviyelerini yüzde 5 oranında düşürebildiği görüldü.

Ceviz: Kalp dostu faydalı yağlar içeriyor. Uzmanlar omega 3 ile yüklü cevizin sperm kalitenizi artırdığını vurguluyor.

İstiridye ve midye: İstiridye ve midye gibi yumuşakçalar demir ve B12 vitamini ile yüklüdür ki, her ikisi de kan dolaşımı ve enerji metabolizmasını destekliyor.

Mavi veya Mor Yiyecekler: Yabanmersini, üzüm, patlıcan (kabuğuyla) ve kırmızı lahana gibi sebzelerin rengini veren pigmentasyon, enflamasyonla savaşan antioksidan grubu antosiyaninlerin varlığını gösteriyor. Kalp rahatsızlığı, diyabet ve kanser gibi enflamasyonla ilişkili hastalıklara yakalanmamak için bu besinleri tüketin.

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!