Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

HEDİYE ALMA SANATI

-

 

Evet, beyler, hediye seçmek bir sanattır ve ne yazık ki pek çoğumuz bu sanatı icra etmekten yoksunuz. Sevgilimize, eşimize bizi hatırlatacak en güzel hediyeyi alarak onları mutlu etmek istiyoruz. Ancak bunun nasıl yapılacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Yılbaşı yaklaşırken bunun sizi korkuttuğunu biliyoruz. Ancak sakın endişelenmeyin, Men’s Health olarak yanınızdayız. 100 kadınına sorarak gerçekleştirdiğimiz mini anketimiz, size en doğru hediyeyi seçmekte yardımcı olacaktır. Bakalım Türk kadınları eşlerinden ve sevgililerinden ne bekliyormuş.

Mücevher

Picture 1 of 7

Tek taş, pırlanta kolye ya da küpe… Bunlar kadınların kalbini çalmak için her zaman yeterli olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Anketimizde mücevher %14 ile kendine sadece üçüncü sırada yer bulabildi. Unutmayın hediye alırken kadınlara paranızı değil, vaktinizi harcadığınızı hissettirmelisiniz. Kadınlar mücevheri ilişkinin boyutuna göre verilebilecek bir hediye olduğunu konusunda hemfikir. Yani daha ilk aydan alacağınız bir pırlanta kolye, karşı tarafı korkutabilir. Ayrıca kadınlar mücevherin abartılı olmasına gerek olmadığını vurguluyor. İyi bir izlenim bırakmak istiyorsanız, fiyat etiketi daha makul olan tasarımcı ürünlerine yönelebilirsiniz. Böylece alacağınız hediyenin bir eşi daha olmayacaktır.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler