Bizi Takip Edin

Sizin için her zaman fedakarlıkların en büyüğünü yapan babanızın hakkı hiçbir hediyeyle ödenmez. Ancak babanızı biraz olsun sevindirebilir, ona alacağınız hediye ile sizin için değerli olduğunu hissettirebilirsiniz. Yaklaşan babalar günü ise bunun için büyük bir fırsat! İşte sizin için babalara alınacak hediye tavsiyeleri.

1- Tavla

 

Tavla’da kendine rakip tanımayan babanıza onu yansıtan renklerde ve üzerinde adı yazılı olan bir tavla almak güzel olabilir. İsim yazdırmanız ise babanızın ayrıca hoşuna gidecektir.

2- Matkap Seti

Gevşeyen prizlerin tekrar yerine takılması, ampül değişimi, ufak tefek tesisat tamirleri, bozulan kumandanın içini açıp üfleme gibi işlerle uğraşan ve “elimden her iş gelir benim” diyen babanızın yaratıcılığını bir üst seviyeye taşıyacak olan matkap seti, babaları çok sevindirecek gibi duruyor.

3- Saat

Saat, her dönemin en favori hediyesi olsa gerek. Babanızın aklından zaten hiç çıkmıyorsunuz ancak koluna taktığı bu güzel hediye ile sizi tebessüm ederek anmasını sağlayabilirsiniz. Onu mutlu edecek ve gardırobunun vazgeçilmezi olarak kolundan hiç çıkmayacak kaliteli bir saate yatırım yapmanızı öneririz.

4- Spor salonu üyeliği

Men’s Health erkeğinin babasına vereceği en güzel hediyelerden biri de şüphesiz ki spor salonu üyeliği olurdu. Artık bir delikanlı sayılmayacak olan babanızın düzenli olarak spor yapmasını ve sağlıklı bir şekilde hayat sürmesini istiyorsanız, bu hediye hem sizin için hem de babanız için mükemmel olacaktır. Babanızla aynı salonda salonda olmayacaksanız, babanızla gerçekten ilgilenebilecek ve ona uygun antrenmanları yaptırabilecek salonları şimdiden aramaya başlayın.

5-Kişisel bakım ürünü

Her dönemin en favori hediyesi olan parfüm fikrini biraz genişletmemiz gerekmiyor mu? Erkek bakım ürünleri bunun için güzel bir tercih olabilir. Her gün evinden işine büyük bir savaş veriyormuşcasına çıkan yorgun savaşçı babalarımızın rahatlamaya ihtiyacı var. Onlar için hediye seçerken doğallığa, sadeliğe, sağlığa ve hayatı kolaylaştıracak rahatlatıcı etkiye dikkat etmemiz gerekiyor.

Tam bu noktada hayırlı evlatların imdadına tıpkı babalar gibi sözünün arkasında duran Amway HYMM yetişiyor.

Kaydırıcı bant sayesinde rahat bir traş imkanı yaşayan, aynı zamanda Aloe Vera ve E vitamini içeren 5 bıçaklı traş makinesinin keyfini süren babalar, rezene tohumu özlü traş jeli ya da meyankökü özlü köpüren traş jeli ve traş bıçağı yangısını yok eden traş sonrası losyonla iyi bir hisse kavuşacaklardır.

Cildi  yorucu bir güne hazırlamak veya yorucu bir günün ardından rahatlatmak için özel olarak üretilen Amway HYMM ürünleri içinde; hem saç hem de vücut için aynı anda kullanma pratikliği sunan nane özlü ve deniz mineralli şampuan, ayrıca cildin doğal nefes almasını sağlayan ve alüminyum içermeyen adaçayı yaprağı özlü deodorant da mevcut.

6- Babalar gününe özel torunlu fotoğraf

Eğer çocuğunuz varsa, şüphesiz ki babanız ona bayılıyor. Babanızın torunuyla olan bir fotoğrafını bastırmaya ne dersiniz? Bu fikir babanızı hem duygulandırır hem de çok sevindirir.

7- El yapımı soy ağacı 

Son olarak babanıza el yapımı bir şey hediye etmek istediğinizi düşünerek, sizin için şahane olacak bir öneriyi sunuyoruz: El yapımı soy ağacı! Annenizin, kardeşinizin ya da babanızın çok değer verdiği kişilerin guaj boya ile el izlerinin basılı olduğu bu tabloya, babanız için de bir boşluk bırakmayı unutmayın. Hem babanız için hem de sizin için güzel bir hatıra olacak bu hediye güzel bir alternatif olabilir.

 

 

 

 

 

 

 

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Omuzlarınızı ateşyelecek 4 hareketlik dumbbell antrenmanı

-

Editör :

Vücudunuzu dumbbelllardan güç alarak dönüştürün.

Dumbbell, en yaygın kullanılan fitness ekipmanı olabilir. Fakat bu kadar yaygın olması, dumbbell antrenmanlarının sıkıcı olmasını gerektirmiyor.

Bu antrenmanda, antrenör Alexia Clark curl ve press gibi klasik hareketleri küçük numaralarla modifiye ederek, merkez bölge ve omuz dayanıklılığını geliştirmeyi, dolayısıyla da üst gövdenizi şekillendirmeyi hedefliyor.

 

Dumbbell row hareketi sırtınızı ve omuzlarınızı hedeflerken, merkez bölgenizi de çalıştıracak. Sonraki hareketle birlikte omuzlarınız, ağırlığı göğüs seviyesinde tutmak için yer çekimine meydan okurken, özellikle ön ve yan omuz kaslarınız ekstradan çalışacak.

Dumbbell single-arm split-stance rows and presses hareketi ile 2 klasik üst gövde hareketini tek bir kalemde yapacak ve metabolizmanızı ateşleyeceksiniz.

Dumbbell circle press, triceps kaslarınızın desteği olmaksızın omuzlarınıza ekstra yük bindirecek. Ayrıca biceps kaslarınızı da çalıştıracaksınız. Özetle, hem biceps hem de omuz kaslarınız cayır cayır yanacak.

 

Talimatlar: Aşağıda yer alan hareketleri sırası ile 40’ar saniye yapın. Her bir hareketin arasında 20 saniye dinlenin.

  1. Dumbbell row reach
  2. Dumbbell 2-hand position pull
  3. Dumbbell single-arm split-stance row and press
  4. Dumbbell circle press

Bu, 1 turdur. Toplamda 3-5 tur yapın.

Devamı

FITNESS

Engellere meydan okuyan model

Umut Doğan Yıldız

-

2014 yılında geçirdiği bir kaza sonucu bir bacağını kaybeden Brezilyalı model Paola Antonini, engellere meydan okuyor.

25 yaşındaki Paola Antonini, 2014 yılında alkollü bir sürücünün kendisine çarpması sonucu bir bacağını kaybetti.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Freedom ✨#casaneuronha19. 📷@adaltojr

Paola Antonini (@paola_antonini)’in paylaştığı bir gönderi ()

Yoğun fizyoterapi seansları sonucunda tek bacaklı bir hayata kucak açan Paola, şort ve bikini giymeye devam ediyor.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

2009 x 2019. Separadas por uma pequena coisinha 👣💛🌟. Mas quanto aprendizado, quanto amadurecimento. Novinha, com tantas inseguranças sobre o corpo e hoje, com essa pernoca neon! Acho que o maior aprendizado foi a me amar, amar meu corpo e a saber aonde está nossa real beleza. Ela vem de dentro, vem da autoconfiança, da alegria. Hoje amo e reconheço meu corpo sendo amputada, vejo fotos antigas e parece que falta algo! Faltava mesmo 💛 Tive uma perda física, mas ganhei tanto dentro de mim! Hoje sim me sinto completa!✨ – 2009×2019. Young, so insecure with my body and today, with my neon leg! I’ve learnt so many things, but specially to love me and love my body. True beauty comes from inside – from self confidence, from happiness. Today I feel complete ✨💛 #10yearschallenge #10yearchallenge

Paola Antonini (@paola_antonini)’in paylaştığı bir gönderi ()

Kendisiyle aynı durumda olan insanlara örnek olmak istediğini söyleyen ünlü model, spor yapmayı da ihmal etmiyor.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

☀️

Paola Antonini (@paola_antonini)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Cheguei, @universalorlando ❤️✨ #readyforuniversal 📸@managollo

Paola Antonini (@paola_antonini)’in paylaştığı bir gönderi ()

Devamı

FITNESS

Bench press testi!

-

Editör :

Bu testi geçin, bench press’in kralı olduğunuzu kanıtlayın.

Bu üst vücut kuvvet testi sadece NFL Combine’da kullanılmıyor. Bobby Maximus da “mabed” olarak adlandırdığı spor salonunda bu testi uyguluyor ve teste de “ayin” diyor.

Kuvvet kazanımlarının yanı sıra, kas kütlesi arttırmak için de ideal bir test. Ya da ayin. Bobby Maximus bu işe bu yüzden bayılıyor. Çünkü üst vücudunuzun ihtiyacı olan asıl şey, yüksek ağırlıklarla bench press yapmaktan başka bir şey değil.

 

Olay basit: Bara yaklaşık 100 kg ağırlık takın ve yapabildiğiniz kadar tekrar yapın. 15 ve üzeri tekrarlar, Bobby Maximus’un mabedinde standart olarak kabul ediliyor. Kendi rekoru ise 36 tekrar.

100 kg çok mu geliyor? Sorun değil. Vücut ağırlığınız kadar bir ağırlıkla çalışın. Barın aşağıdayken göğsünüze değdiğinden, yukarıdayken de kollarınızın kilitlendiğinden emin olun.

 

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com