Bizi Takip Edin

Sizin için her zaman fedakarlıkların en büyüğünü yapan babanızın hakkı hiçbir hediyeyle ödenmez. Ancak babanızı biraz olsun sevindirebilir, ona alacağınız hediye ile sizin için değerli olduğunu hissettirebilirsiniz. Yaklaşan babalar günü ise bunun için büyük bir fırsat! İşte sizin için babalara alınacak hediye tavsiyeleri.

1- Tavla

 

Tavla’da kendine rakip tanımayan babanıza onu yansıtan renklerde ve üzerinde adı yazılı olan bir tavla almak güzel olabilir. İsim yazdırmanız ise babanızın ayrıca hoşuna gidecektir.

2- Matkap Seti

Gevşeyen prizlerin tekrar yerine takılması, ampül değişimi, ufak tefek tesisat tamirleri, bozulan kumandanın içini açıp üfleme gibi işlerle uğraşan ve “elimden her iş gelir benim” diyen babanızın yaratıcılığını bir üst seviyeye taşıyacak olan matkap seti, babaları çok sevindirecek gibi duruyor.

3- Saat

Saat, her dönemin en favori hediyesi olsa gerek. Babanızın aklından zaten hiç çıkmıyorsunuz ancak koluna taktığı bu güzel hediye ile sizi tebessüm ederek anmasını sağlayabilirsiniz. Onu mutlu edecek ve gardırobunun vazgeçilmezi olarak kolundan hiç çıkmayacak kaliteli bir saate yatırım yapmanızı öneririz.

4- Spor salonu üyeliği

Men’s Health erkeğinin babasına vereceği en güzel hediyelerden biri de şüphesiz ki spor salonu üyeliği olurdu. Artık bir delikanlı sayılmayacak olan babanızın düzenli olarak spor yapmasını ve sağlıklı bir şekilde hayat sürmesini istiyorsanız, bu hediye hem sizin için hem de babanız için mükemmel olacaktır. Babanızla aynı salonda salonda olmayacaksanız, babanızla gerçekten ilgilenebilecek ve ona uygun antrenmanları yaptırabilecek salonları şimdiden aramaya başlayın.

5-Kişisel bakım ürünü

Her dönemin en favori hediyesi olan parfüm fikrini biraz genişletmemiz gerekmiyor mu? Erkek bakım ürünleri bunun için güzel bir tercih olabilir. Her gün evinden işine büyük bir savaş veriyormuşcasına çıkan yorgun savaşçı babalarımızın rahatlamaya ihtiyacı var. Onlar için hediye seçerken doğallığa, sadeliğe, sağlığa ve hayatı kolaylaştıracak rahatlatıcı etkiye dikkat etmemiz gerekiyor.

Tam bu noktada hayırlı evlatların imdadına tıpkı babalar gibi sözünün arkasında duran Amway HYMM yetişiyor.

Kaydırıcı bant sayesinde rahat bir traş imkanı yaşayan, aynı zamanda Aloe Vera ve E vitamini içeren 5 bıçaklı traş makinesinin keyfini süren babalar, rezene tohumu özlü traş jeli ya da meyankökü özlü köpüren traş jeli ve traş bıçağı yangısını yok eden traş sonrası losyonla iyi bir hisse kavuşacaklardır.

Cildi  yorucu bir güne hazırlamak veya yorucu bir günün ardından rahatlatmak için özel olarak üretilen Amway HYMM ürünleri içinde; hem saç hem de vücut için aynı anda kullanma pratikliği sunan nane özlü ve deniz mineralli şampuan, ayrıca cildin doğal nefes almasını sağlayan ve alüminyum içermeyen adaçayı yaprağı özlü deodorant da mevcut.

6- Babalar gününe özel torunlu fotoğraf

Eğer çocuğunuz varsa, şüphesiz ki babanız ona bayılıyor. Babanızın torunuyla olan bir fotoğrafını bastırmaya ne dersiniz? Bu fikir babanızı hem duygulandırır hem de çok sevindirir.

7- El yapımı soy ağacı 

Son olarak babanıza el yapımı bir şey hediye etmek istediğinizi düşünerek, sizin için şahane olacak bir öneriyi sunuyoruz: El yapımı soy ağacı! Annenizin, kardeşinizin ya da babanızın çok değer verdiği kişilerin guaj boya ile el izlerinin basılı olduğu bu tabloya, babanız için de bir boşluk bırakmayı unutmayın. Hem babanız için hem de sizin için güzel bir hatıra olacak bu hediye güzel bir alternatif olabilir.

 

 

 

 

 

 

 

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Vitaminlerin vücut geliştirmede etkisi

Umut Doğan Yıldız

-

Almanız gereken vitamin ve mineralleri alın, geriye kalan makrolar başlarının çaresine bakacaktır.

ESKİ KURAL
Yağ yakmak istiyorsunuz, vitamin eksikliğinizi tedavi etmek değil. Her halükarda, whey protein tozu ton balığı ve yeşilliklerle aynı makrolara sahip ve spor salonunun soyunma odasında hazırlaması çok daha kolay.

YENİ KURAL
Daha yağsız bir vücut sadece vitaminlerle inşa edilemez ancak protein, karbonhidrat ve yağlara gözlerinizi dikip RDA’nızı ihmal etmeniz hata olur. Bu özel bakış açısı, her şeyi yiyebileceğinizi iddia eden bir etiket dahi ortaya çıkardı: #IIFYM, yani “makrolarınıza uyuyorsa”. Bu, akşam yemeğinde tatlı patates yerine bir dilim pizza veya düzgün öğünler yerine protein takviyeleriyle yaşamak anlamına gelebilir.

Ancak mikrobesinler  vitamin ve mineraller  organlarınızın çökmediğinden emin olmanın ötesinde bir amaca hizmet ediyor. “Vitaminler, büyüme, onarım, enerji transferi ve sinir sistemi fonksiyonu gibi tüm metabolik süreçlere katılıyor,” diyor Zolkiewicz. Walton’ın söylediğine göre, magnezyum ve organik asit karnitin, enerji için yağın oksitlenmesinde büyük rol oynuyor. Minnesota Üniversitesi’nden bir çalışma, yüksek seviye D vitamini ile daha büyük abdominal yağ kaybını ilişkilendirdi. Nature Chemical Biology de yağ hücrelerinin parçalanması için bakırın gerekli olduğunu bildirdi. Bilim insanlarına göre, “Ne kadar bakır varsa o kadar çok yağ parçalanır.” Bu durumda, eksikliğe karşı en iyi savunmanız ise basmakalıp diyetinizden kurtulup biraz çeşit getirmek olur: Karnitin için kuzu incik, magnezyum için pazı, bakır için şitake mantarı. Her halükarda, akıllıca antrenman yapıp orta karar beslendiğinizde yağ kaybı hedeflerinize ulaşacaksınız. Ancak o noktaya işlenmemiş gıdalarla daha çabuk ulaşacak ve enerji bardan oluşan başka bir kahvaltı daha yapmadan bu yolculuktan keyif alacaksınız.

Devamı

FITNESS

Dinlenme günlerinde yeni kural

Umut Doğan Yıldız

-

Eski kural – yeni kural dosyamız devam ediyor. İşte dinlenme günlerinde yeni kurallar!

Kendinizi kandırmayı bırakın: Haftanın üç gününü koltukta harcamak etkisiz bir antrenman planının işaretidir.

ESKİ KURAL

Pazartesi günü spor salonunu yıkıp geçin ve salı gününü masanızdan her kalkışınızda yüzünüzü acıyla buruşturarak geçirin. Bacak gününden sonraki gün merdiven çıkmaya katlanabiliyorsanız yeterince çok çalışmadınız demektir.

YENİ KURAL

Sürdürülebilirlik yalnızca çevreyle ilgili konularda geçen moda bir sözcük değil: Vücudunuzun kaynaklarını yönetmekte başarısız olursanız, hızlıca tükeneceklerdir. “O eski moda ‘acı yoksa kazanç da yok’ mantığı artık geçerli değil,” diyor Zolkiewicz. “Acısız çalışıp aynı sonuçları alabilecekken geçerli olamaz.” Bunun yerine, daha istikrarlı bir efor göstermeyi hedefleyin. “Toparlanma günlerinde düşük seviyeli aktiviteyi seviyorum,” diyor. “Haftalık planıma fonksiyonel hareket açıklığı kondisyonuna (FRC) ek olarak yürüyüş ve yoga gibi mobilite çalışması eklemeyi seviyorum.” Tabii ki bunların hiçbiri büyük yağ yakıcıları değil ama bir sonraki antrenmana dek metabolizmanızın işlemesini sağlıyorlar.

İsterseniz fazladan biraz kalori yakımı da ekleyebilirsiniz: Danimarkalı araştırmacılar, bir gün önce çalıştığınız kas gruplarını hedef alan hafif antrenmanlar yapmanın -ister alt vücut antrenmanı sonrası bisiklet sürmek, isterseniz de bench antrenmanınızdan sonraki gün birkaç şınav çekmek olsun- kas ağrısını etkisiz hâle getirebileceğini gördü. Buna karşılık, tam bir hareketsizlik, kan dolaşımını azaltarak iyileşen kaslara giden besin değerlerini sınırlar ve antrenmanın acıya neden olan kimyasal yan ürünlerinin kandan uzaklaştırılmasını yavaşlatır.

Bu nedenle, koşu intervalleri veya kişisel rekor arayışları yerine takım sporları veya yüzme gibi nabzınızı yüksek ama sabit tutan egzersizler tercih edin. Çok daha güçlü bir şekilde döneceksiniz.

Devamı

FITNESS

Kaslı kadın: Gina Felice Aversa

Umut Doğan Yıldız

-

Kaslı kadın Gina Felice Aversa, son zamanlarda adını ülke sınırları dışına duyuran isimlerden biri. Amerikalı bir powerlifter olan Gina’nın ilginç yaşamı!

       

Gina’nın güçlü bir kadın olarak ilk defa dünyaca tanınması son elde ettiği başarı sayesinde oldu.

Ancak Gina her zaman rekor kıran bir powerlifter olmayı planlamıyordu; Başlangıçta Amerikan hükümeti için terörle mücadele analisti olarak çalışıyordu.

Sporcu kadın Gina Felice Aversa

Yaş: 25

Doğum Tarihi: 1 Nisan 1993

Milliyet: Amerikan

Meslek: Powerlifter, Antrenör

Gina Felice Aversa Başarıları

Deadlift şampiyonu oldu

Deadlift – 557 lbs (tüm zamanların dünya rekoru)

Gina Felice Aversa Biyografi

Gina Felice Aversa 1993 yılında Philadelphia, PA’da doğdu. 18 yaşında okuduğu okulun spor salonuna gitmek zorunluydu ve o da istemeye istemeye gidiyordu. Zamanla kendindeki değişimi fark etti ve artık çok istekli bir şekilde salonun yolunu tutmaya başladı. Daha çok halter kaldırmaktan hoşlandığını söyleyen Gina, o zamanlar dünyaca ünlü bir halterci olacağından habersizdi.

Hükümet için çalışmaya başladı ve bu işi gerçekten çok seveceğini düşünerek başlarda hep mutlu oldu. Zamanla bu işin kendisi için uygun olmadığına karar veren Gina, istifa ederek spor sektöründe çalışmak için güneşli San Diego, CA’ya taşındı. Fitness sektörüne geçmekten asla pişman olmadığını söyleyen Gina, güçlendirme ve kuvvet antrenörü olarak ünlü bir isim olmayı başardı.

Devamı

Popüler