Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

HARİKA BİR PATRONA SAHİP OLMANIN İLGİNÇ KÖTÜ SONUCU

-

 

patronAraştırmaya göre patronunuzun güveni çok büyük ve ters bir şekilde size patlayabilir.

Kimse sürekli tepesinde olan, en küçük detaylara dahi karışan bir patron istemez, fakat şu alternatifi de düşünün: University of Georgia’nın yeni araştırmasına göre, eğer işlerin yapıldığına dair size güvenen ve karışmayan bir patrona sahipseniz, iş stresi yüzünden zor durumlara düşebilirsiniz.

Araştırmacılardan Dr. Michael Baer’e göre güvenilen çalışanlar genellikle daha fazla iş yüküyle muhatap olmaktalar. Patronunuzun güvenini kazanmak sizin iş bitirici olduğunuzu gösterir. Fakat eğer başarısız olmaktan korkar ve iyi intibanızı kaybetme stresine düşerseniz, Baer’e göre perişan olma durumunuz da olabilir.

Öte yandan büyük patron sürekli omzunuzun üstünde olursa ve işleri kontrol etmeye kalkarsa, daha az karar vermeniz gerekir ve bu da daha az başarısızlık demek olabilir. Kötü duyulmuyor değil mi?

Maalesef yöneticinizin tavırlarını değiştiremezsiniz. Ve kime sorsanız daha çok güveneceği, daha iyi patronlarla çalışmak ister. Baer’in tavsiyesi eğer yön gösterilmeden fazla sorumluluk yükleniyorsanız, yardım istemekten çekinmemelisiniz.

Kariyer koçu Roy Cohen de bu fikre katılıyor: “Patronunuzla düzenli olarak güncel durumları konuşabileceğiniz toplantılar ayarlayın. Özellikle de önemli proje ve görevlerle uğraşıyorsanız.” Bu toplantılar sırasında Cohen’in tavsiyesi işleyiş konusunda patronunuzu bilgilendirmeniz. Böylelikle yolunuza çıkan sıkıntıları, problemleri ona bildirmiş olursunuz. Nasıl baş etmeniz gerektiği konusunda da tavsiye almış olursunuz.

Cohen’e göre yöneticinizi bu döngüye sokabilirsiniz, üstünüzdeki yükün bir kısmında kurtulmuş olacaksınız.

ERKEK AKLI

Kendini çirkinleştirme modası

Umut Doğan Yıldız

-

Instagramda kendilerini filtreler ile güzelleştirmiş kadınlara aşinayız. Şimdilerde ise bu ideal güzellik anlayışına bir tepki doğdu.

   

Dünyanın çeşitli bölgelerinden kadınlar, Pretty Girls Making Ugly Faces adlı bir sosyal medya hesabında birleştiler ve suratlarını çirkinleştirerek fotoğraflar paylaşıyorlar.

Tumblr’da açılan Pretty Girls Making Ugly Faces (Güzel Kızlar Yüzlerini Çirkinleştiriyor) adlı akım çok sayıda kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Güzel kadınların kendilerini çirkinleştirerek fotoğraf paylaştıkları bu platformun amacı güldürmek olduğu kadar farkındalık yaratmak da.

Bored Panda sitesi bu fotoğrafları toplamış ve güzel bir arşiv yapmış. İşte karşınızda kendini çirkinleştiren kadınlar:

          

Devamı

ERKEK AKLI

Merve Sanay kapıyı çıplak açtı!

Umut Doğan Yıldız

-

Instagram fenomenlerinden olan Merve Sanay, kapısına gelen pizzacıya kapıyı çıplak açtı ve sosyal medyadan ilgili videoyu paylaştı.

Cesur paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen internet fenomeni Merve Sanay, pizzacıya çıplak kapı açma videosu ile gündeme bomba gibi düştü.

Merve Sanay’a sosyal medyadan tepki geldi

Pizza siparişi verip, gelen pizzacıya kapıyı iç çamaşırlarıyla açan Merve Sanay’ın arkadaşları da olay anlarını kaydettiler.

Sanay’ın bu videosu sosyal medya takipçileri tarafından tepki gördü.

Merve Sanay fotoğrafları ile gündeme gelmişti

Instagram hesabından cesur fotoğraf paylaşımında bulunun Merve Sanay, adından daha önce fotoğraflarıyla söz ettirmişti.

Devamı

ERKEK AKLI

NARCOS: Mexico ikinici sezon

Umut Doğan Yıldız

-

Narcos hayranları için güzel bir bilgi paylaşıldı. Narcos: Mexico ikinci sezonu ile geri dönüyor. 

Meksika’daki modern uyuşturucu savaşının başlangıcına odaklanan Narcos: Mexico, birbirinden bağımsız olarak büyüyen kartellerin hikayesini konu alıyor. 1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine tanık olan Félix Gallardo (Diego Luna), başına geçeceği bir imparatorluk inşa etmek üzere insan tacirlerini bir araya getirir. Yeni bir görev için karısı ve oğlu ile birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena (Michael Peña), kısa sürede bu görevin hayal ettiğinden çok daha zor olacağını anlar. Kiki, Félix hakkında istihbarat toplayıp kendini işine adadığı sırada meydana gelen gelen trajik olaylar zinciri, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatır.

Gaumont Television tarafından Netflix için hazırlananNarcos: Mexico”’nun yapımcılığını, Eric Newman önderliğinde, José Padilha, Doug Miro ve Carlo Bernard üstleniyor.

Devamı

Popüler