Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

GURUR DUYACAĞIN BİRİ OLARAK YAŞA: JOSE SOSA RÖPORTAJI

-

 

1Burcu Kapu Men’s Health için Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu Jose Sosa ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdi.

Topun peşinde koştuğu her ülkeden izler taşıyan bir adam. Arjantinliler gibi sıcakkanlı, Almanlar kadar disiplinli, İtalyanlar kadar karizmatik, Uruguaylılar gibi devrimci, İspanyollar kadar cesur. Bakmayın yaşına, o hala doğduğu köy ve annesi için “Küçük Prens”. Bu yazının başlığını da göğsüne yaptırdığı dövmesiyle o attı. İşte Beşiktaş’ın yıldız orta saha oyuncusu Jose Sosa.

FUTBOLA NASIL BAŞLADIN?

Çocukken çok şanslıydım çünkü tam evimizin önünde büyük bir saha vardı. O bölgenin önemli maçları orada oynanıyordu. Futbola başlamamda en büyük etken o sahadır diyebilirim. Yani pek çok futbolcu gibi ben de futbola sokakta başladım. O dönem komşumuz olan, şu an halen görüştüğüm çok iyi bir arkadaşım, bizim kasabanın takımında oynuyordu. Beni sokakta oynarken görüp, bir takımın altyapısına girmem için teşvik etti. Onun da yönlendirmesiyle yedi yaşında sokaklardan Atletico Carcarana’ya transfer oldum.

AİLEDE BAŞKA FUTBOLLA YA DA SPORLA İLGİLENEN VAR MI?

Amcam atletizm ile uğraşıyordu. Babam da amatör olarak futbol oynardı. Ancak benim doğduğum şehirde kadınlar arası oynanan futbol meşhurdur. Normalde biz futbolcular için hep babasına çekmiş denir. Ama ben rahatlıkla anneme çekmişim diyebilirim.

PEKİ ANNEN NASIL FUTBOL OYNUYORDU?

Ben hatırlamıyorum ama annemi izlemiş olanlar çok iyi oynadığını söylüyorlar. Ön bölgede oynuyormuş, fark yapan ofansif bir oyuncuymuş.

SONRASINDA HAYATINDA ESTUDIANTES DE LA PLATA DÖNEMİ BAŞLIYOR.

Çocukluğumda beraber oynadığım antrenörlerimden birinin ön ayak olmasıyla, 14 yaşında Buenos Aires’e gidip bir antrenmana ve seçmelere katıldım. Bir haftalık bir deneme süreci oldu. Cesar Dardi beni beğendiklerini ve kulüpte kalmam gerektiğini söyledi. O yıl içinde de profesyonel olarak Estudiantes kariyerim başladı.

SİZDE DE AİLENİN TUTTUĞU TAKIMIN ALTYAPISINDA OYNAMA GİBİ BİR GELENEK VAR MI? AİLEN DE ESTUDIANTES TARAFTARI MIYDI?

Hayır, aslında değillerdi. Biz küçük bir kasabada yaşıyorduk ve Arjantin’de eğer küçük bir yerde yaşıyorsanız ya Boca Juniors ya da River Plate’i tutarsınız. Babam da iyi bir Boca Juniors taraftarıdır. Annem ise River Plate’i destekliyordu. Estudiantes bize çok uzak olan La Plata şehrinin takımıydı ve orasıyla ilgili pek bir fikrimiz yoktu. Ama ben altyapıda oynamaya başladığım günden bu yana annem koyu bir Estudiantes taraftarı. Maalesef aynı şeyi babam için söyleyemeyeceğim; o Boca Juniors’ı desteklemeye devam ediyor.

Sayfalar: 1 2 3

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Yeni yılda mutlu olmanın 10 yolu

Umut Doğan Yıldız

-

Uzman Psikolog Selin Karabulut, yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktalarını sıraladı.

Uzman Psikolog Selin Karabulut’a göre yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktaları!

· Şikayet etmekten, söylenmekten vazgeçin. “Sorunu çözebilmek için benim bir etkim olur mu, ben neler yapabilirim?” diye düşünün ve sorunlarınızı çözmeyi ertelemeyin.
· Daha sağlıklı yaşayabilmek adına rasyonel adımlar atın. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve vakit buldukça egzersizler yapın.
· Kötü alışkanlıklarınızı geride bıraktığınız bir yıl olsun. Örneğin, sigarayı bırakın. Sağlığınızı, zihninizi ve cebinizi ele geçiren sigara esaretine bir son verin.
· Kendinize daha çok vakit ayırın. Hayata bir defa geliyorsunuz, onu başkaları adına ipotek etmekten vazgeçin. Yapmaktan keyif aldığınız işlere zaman yaratın. Özellikle zamanınızı çalan, sizi yoran ve ele geçiren şeyler için artık vakit harcamayın.
· Sevginizi, mutluluğunuzu ve neşenizi çevrenizdekilerle paylaşın. Onları önemsediğinizi her fırsatta dile getirmeye, iyi ve kötü günde yanlarında olmaya özen gösterin.
· Hedefler belirleyin ve o hedefleri gerçekleştirebilmek adına kısa ve uzun vadeli planlar yapın. Hedeflerinizi ertelememeye dikkat edin.
· Klişelerden uzak durun, klişelerin hayatınızı yönlendirmesine izin vermeyin.
· Uzun zamandır ertelediğiniz işleri yapmak için harekete geçin. Ertelemeden ve üşenmeden bu işleri azaltmaya çalışın. Zamanınızı iyi yönetmek, ertelediğiniz işleri hayata geçirmenizi kolaylaştırabilir.
· Sevmekten korkmayın! Eşler arasındaki en temel sorunların sevgiyle ve sevmeyle çözülebileceğini unutmayın.
· Çocuklarınıza keşfetmeleri, denemeleri için fırsatlar yaratın. Hayatlarının sizin onlara sunduğunuzdan çok daha farklı olabileceğini unutmayın.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

Popüler