Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

GÜÇLÜ BİR KARAKTER OLMALI!

ERKEK AKLI

GÜÇLÜ BİR KARAKTER OLMALI!

-

 

Kalk Gidelim dizisindeki oyunculuğuyla adından söz ettiren İlayda Aydın, hem kariyeri hakkında konuştu hem de kadınlarla ilgili altın değerinde tüyolar paylaştı.

Oyunculuk kariyerine yeni başladın. Hedeflerin neler?

Her zaman kariyerimle ilgili hedefler koyan biri oldum. Dans hayatımda da böyle oldu. Bale geçmişim var ve uzun sure bale öğretmenliği de yaptım. Oyunculuk için de hep daha ilerisini düşünüyorum. Mesleki hayatımda başarılı bir şekilde yol almak istiyorum. Bu yüzden de doğru projeler seçerek, oyunculuğumdan dolayı parmakla gösterilmek öncelikli hedefim.

 

Kendine örnek aldığın bir sanatçı var mı?

Demet Akbağ’ı çok beğeniyorum ve onun gibi iyi bir oyuncu olmak elbette ki tecrübe istiyor. Yeni dönem oyunculardan Serenay Sarıkaya’yı çok başarılı buluyorum. Bence izleyicinin algısı da gittikçe gelişiyor. Bu yüzden oyuncuların zaten kendini devamlı geliştirmesi gerekiyor. Aynı zamanda Natalie Portman hayranıyım.

 

Bir oyuncu olarak kendini eksik gördüğün yönlerin var mı?

Elbette, daha yolun çok başındayım. Öğrenmem gereken ve daha tecrübe edeceğim çok şey var. İlk başladığımda sudan çıkmış balık gibiydim ama şu anda kendime daha çok güveniyorum. Kendimi izleyerek, hatalarımı yakalamaya ve tekrarlamamaya çalışıyorum.

Oyunculuğu, dansı ve fotoğrafçılığı birbirinden ayrı tutuyor musun?

Aslında hepsi birbiriyle farklı dallar ama birbirlerinden çok da uzak değiller. Bir bütün oluşturduklarında insanın çok işine yarıyor. Dans oyunculukta ciddi bir avantaj. Çünkü vücudu iyi tanımanı sağlıyor. Fotoğrafçılıktan dolayı objektif biliyor olmak da, bakmak ve görmek arasındaki engeli kaldırıyor bence.

 

Bir erkeğin hiç aklından çıkarmaması gereken bir kural var mı sence?

Bir erkeğin güçlü bir karakteri olmalı diye düşünüyorum. Erkekteki manevi gücün kadınlar üzerinde etkisi çok büyük. İyisiyle kötüsüyle, kendine güven duyan ve çevresine güven veren bir erkek en önemlisi. 

 

Erkeklerin partnerlerini desteklemelerinin en iyi yolu nedir?

Saygı duymak ve engeller koymamak. Yaptığınız işten tutun da aile yaşantınıza ya da eğitim hayatınıza kadar. İnsan en çok yakınından destek bekliyor. Zaten arada saygı varsa, güven de sevgi de yerini alıyor. 

Bir erkeğin fit olması kadınlar için ne kadar önemli?

Erkekler için bir kadının fit olması ne kadar önemliyse o kadar önemli diyelim. Fit olmak tabii ki önemli, ama sağlıklı gözükmek benim için daha önemli. 

 

Bir kadında her zaman işe yarayan en romantik jest hangisidir?

Bu, erkeğin karşısındaki kadının nelerden hoşlandığıyla ilgili olarak değişkenlik gösteren bir durum. Mesela benim gittiğim yolda, kararlarıma saygı duyan ve gündelik hayatımda varlığıyla beni mutlu eden bir erkeğin ekstra bir şey yapmasına gerek kalmaz. Bir jest yapılacaksa, benden habersiz organize edilen küçük bir seyahat planı bana çok romantik gelebilir. Seyahat etmeyi çok seviyorum.

Nasıl davranışlar seni bir erkekten soğutur?

Güven ortamında büyüdüğüm, içinde yalan dolan olmayan bir aile hayatım oldu. Birbirimizle her zaman, her şeyi paylaştık. Hayatıma da biri girdiğinde öncelikle dürüstlük bekliyorum. Çünkü sonsuz güvenle başlıyorum. Bu olmazsa çabuk uzaklaşır, kendimi korumaya alırım.

 

Erkeklerin hangi yönü seni en çok etkiler?

Eğlenceli insanlar enerjimi hep yükseltmiştir. Zekasına hayran olacağım, eğlenceli biri beni etkiler. Ayrıca bakış açılarımız farklı bile olsa, onunla her şeyi konuşabilmeliyim.

 

 

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Stres, yağ yakmayı engelliyor

-

Yapılan araştırmalara göre stresli olmak yağ yakımını engelliyor.

Beyniniz haftanın yedi günü alarm veriyorsa, yağ yakmanız da imkânsızlaşır. Pure Sports Medicine’in kuvvet antrenörü Andy Reay’e kulak vererek biraz sakinleşin.

Kortizol adlı stres hormonunu mutlaka daha önce duymuşsunuzdur. Bu hormonun seviyesi kronik olarak arttığında vücudunuzda yağ depolamaya yol açan enzimler tetiklenir ve karın kaslarınız açıkça gözükmez. Bu hormon uyku kalitenizi de bozarak testosteron üretiminizin azalmasına yol açar ve antrenmanlardan aldığınız verimi azaltır.

Neyse ki bu sorunu çözmenin birkaç farklı yolu var. İlk olarak düzensiz beslenme alışkanlığınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Yemek yediğiniz zamanlarda vücudunuz insülin hormonu salgılar ve bu hormon kortizol hormonunun etkilerini ortadan kaldırır. Bu nedenle sık ama az yemek, akşam yemeğinde çok fazla beslenip sonrasında telafi etmeye çalışmaktan daha akıllıca bir yöntemdir.

Kendinizi yorgun hissettiğinizde daha sıkı çalışmayı denemekse stresinizi artırarak karın kaslarınıza giden yolu uzatacaktır. Hafta içinde yüzme gibi düşük darbe etkili sporları deneyebilir ya da kuvvet antrenmanlarına devam etmek istiyorsanız düşük ağırlık-yüksek tekrar prensibini benimseyebilirsiniz. Yani ağır çalışmaları pazar gününe saklamayı düşünebilirsiniz. Bazı sporcular bu gibi durumlarda kalp atışı değişkenliğini takip eder. Elite HRV gibi uygulamalarla kalp atışlarınız arasındaki süreyi ölçmek size vücudunuzun yorgunluk veya stres durumuna dair bilgi vererek antrenmanlarınızı daha etkin bir biçimde tasarlamanızı sağlar. Öte yandan takviye edici gıdaların da yardımına başvurabilirsiniz. Bu takviyelerin kötü yaşam şartlarınızı düzeltmek gibi maharetleri olmasa da magnezyum, C vitamini ya da daha az bilinen, hücre zarınızı oluşturan fosfatidilserin gibi takviyeler stres seviyenizi azaltmada yardımcınız olabilir. Derin bir nefes alın ve karın kaslarınızı çıkarmak konusunda endişeli davranmaktan vazgeçin.”

Devamı

ERKEK AKLI

Burçlara göre spor dalları

-

Biraz eğlenmek istediğinizi biliyoruz. İşte burçlara göre spor dalları.

Hangi burca hangi spor dalı daha uygun?

İkizler Burcu

Atletizm ve takım sporları tam bu burca göre. Jimnastik ve pilates gibi sporlar ikizler burcunun başarıyla yapabileceği sporlar arasında.

Koç Burcu

Koç burcu hangi sporu yapmalı? diye düşünen varsa eğer, bu burç daha çok düşünce temelli sporlarda başarılı oluyor. Bilardo, satranç gibi sporlar ve antrenörlük, koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı faliyetler arasında. Ayrıca fitness ve vücut geliştirme de koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı spor dalları arasında bulunuyor.

Boğa Burcu

Azimli bir yapıya sahip olan boğa burcu için uygun sporlar: dağcılık, atıcılık ve ağırlık kaldırma. 

Yengeç Burcu

Deniz sporlarında oldukça başarılı olan yengeç burçları için, yüzme, yelkencilik, kano, su topu ve atlayış biçilmiş kaftan.

Aslan Burcu

Avrupalı araştırmacılar, bu burcun güç gerektiren sporları başarılı bir şekilde yaptığını ortaya koydular.

Başak Burcu

Takım sporlarında çok başarılı olan başak burcu, fitness ve pilates gibi sporlarda da oldukça başarılılar.

Terazi Burcu

Hemen hemen tüm spor dallarında başarılı olabilen bir burç varsa o da terazi burçlarıdır.

Akrep Burcu

Risk ve kuvvet gerektiren sporlarda oldukça başarılı olan akrep burçları, dövüş ve tırmanış sporlarında büyük başarı gösteriyorlar.

Yay Burcu

Yay burcu tenis ve futbol gibi sporlarda oldukça iyi performans gösterirler.

Balık Burcu

Su sporları ve fitness balık burçlarının yapmaktan zevk alacağı ve başarılı olacağı spor dalları arasında.

Oğlak Burcu

Kayakçılık, dağcılık, yüzücülük ve koşuculuk, bu burç için en önemli başarıların kaydedileceği spor dalları arasında.

Kova Burcu

Atletizm ve vücut geliştirme sporları kova burcu için ideal sporlar.

Devamı

ERKEK AKLI

Spor salonunda görülen en komik 9 kişi

-

Spor la ilgili şimdiye kadar hep bilgilendirici içerikler hazırladık. Şimdi biraz da gülelim. İşte spor salonundan komik fotoğraflar.

Spor salonlarında görme ihtimali pek olmasa da sizin için komik fotoğraflar derlemesi yaptık.

1- Evden çalışmak bağımlılık yapar

2- Güvenlik her şeyden önemlidir

3- Müziksiz asla

4- Aranılan motivasyon


5- Sonsuza kadar spora elveda diyebilecek biri daha


6- Hepinizden nefret ediyorum

7- Topuklu ayakkabısız asla

8- Son teknoloji

9- Pilates topunun rahatlığı


Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com