Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

GÖRÜNTÜNÜZÜ DEĞİŞTİRMEDEN KADINLAR İÇİN DAHA ÇEKİCİ OLUN

-

 

kadinBilim kadınların sizi istemesinin kolay yolunu açıklıyor.

Önemli olan iç güzelliği, teyitli bilgi! Çin’de gerçekleştirilen araştırmaya göre insanlar karşılarındaki insanların kişiliklerine dair iyi şeyler biliyor veya hissediyorlarsa, daha güzel buluyorlar.

Araştırmada, bir grup üniversite öğrencisi tanımadıkları yüzleri çekicilik sıralamasına göre diziyorlar. 2 hafta sonra, katılımcılar 3 gruba ayrılarak yüzleri tekrar değerlendiriyorlar.

Bu sefer araştırmacılar ilk gruba pozitif kişilik tanımlamalarıyla (düzgün, dürüst gibi), ikinci gruba ise kötü tanımlamalarla (zalim, acımasız gibi) fotoğrafları sunuyorlar. Üçüncü grup ise sadece fotoğrafları görüyor.

Öğrenciler iyi özelliklere sahip kişilerin fotoğraflarını kötülere oranla ilk bakışta önemli ölçüde daha çok beğeniyorlar. Kötü insanlara bakanlar ise belirgin bir şekilde fotoğrafları daha az çekici buluyorlar.

Oh, o kadar da sığ değilmişiz değil mi? Araştırmacı Dr. Yan Zhang’a göre bu durum halo etkisi olarak adlandırılabilir. Bir insan hakkındaki genel izlenimimiz, onun spesifik özelliklerini değerlendirmemizde de etkili oluyor. Yani bir insanın iyi birisi olduğunu düşündüğümüzde, diğer özelliklerini de pozitif olarak ele almaya yatkın oluruz.

Zhang’a göre “güzellik iyidir” stereotipinden dolayı çekicilik ahlaki bir  gösterge olarak ele alınabiliyor.

Bu durumda herkesin kadınların aklını başından alan bir Hollywood ünlüsü olması gerekmiyor. Kişiliğiniz sıcak, kucaklayıcı taraflarını serbest bırakın. Morali bozuksa ona ailesinin durumunu sorun ya da kış aylarında buzlanan arabasının sileceklerini temizleyin. Küçük iyilikler, tatlılıklar sizi daha çekici kılacaktır.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler