Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

GERÇEK BİR ERKEK OLUN

-

 

Ağlamayan veya tepkilerini gösteremeyen erkeklerin yardıma ihtiyacı var. Filozoflara göre esas onlar yaygara kopartıyor!

 

STOACILIK, ZENO İSMİNDEKİ ANTİK YUNAN FİLOZOFUNA AİT BİR FELSEFE.

Picture 1 of 4

Zeno’ya göre, gerçek bir aydınlanma için duygularımızı kontrol etmeyi öğrenmeliyiz. İnanıyorum ki Zeno, özellikle başkalarına rehberlik düsturumuzu takdir ederdi. Yıllardır süregelen sorun, kanıt olarak yüzünüze çarpılanlar hakkında konuşmak istemediğinizi söylemeniz. Tüm nesiller, duygusal tepkiler vermeye veya ağlamaya karşı sindirildiler. Başlangıç aşamasında üst dudağınız titremeye başlar. Bu noktadan sonra ağlamanın eşiğindesiniz demektir. Bu duygularınızı bastırmalısınız dostlarım. Bazılarımız için tüm bu duyguların dışa vurumu sadece gereksiz değil, aynı zamanda da size zarar verici olabilir.

Bu hafta sonu arkadaşım George, kapıma Harley Davidson model motosikletiyle dayandı. George ile beş yaşında tanıştığımız ilk gün, çiftlikte kafama taş atıp yardığından beri arkadaşız. O tarlanın ortasında, koşup yalnız kalacak bir yer yoktu. Bu yüzden ağlamayı kesmeli ve tek başıma üstesinden gelmeliydim. Birkaç yıl sonra George’un babası, elinde dikenli tellerle yanımıza gelip tırnağıyla eti arasına giren kıymığı gösterdiğinde hiç gıkını çıkarmıyordu. Sadece işaret parmağının boğumunu dişlerinin arasına alıp ısırdı. Kalın kıymık, tırnağının beyaz kısmına kadar girmişti. Babası manik depresif bir sırıtışla baktı ve kalın ses tonuyla bir kahkaha patlattı. Kıymığı geri çekti ve vakit kaybetmeden işinin başına geri döndü.

Babam, futbol maçında aldığım yara hakkında serzenişte bulunduğumda bana “Daha fazla kırık kemik ve kan yoksa boşuna sızlanma” demişti. Ne olursa olsun soğukkanlı duruşuna hayran kalırdım.

Duygularını kontrol edebilen erkekler lehine olumlu fikirler taşıyorum. Duyguları bu tarzda baskı altında tutmak benim için çekingenlikten çok bir nevi dayanıklılık göstergesidir. Geçen hafta gönüllü itfaiye tatbikatında, kapalı alanda gerçek bir yangın çalışması yapıldı. Birileri bana yanan binanın içinde biraz korku duymanın sağlıklı bir durum olduğunu hatırlattı.

ERKEK AKLI

Kilolarıyla dalga geçenleri ifşa etti!

Umut Doğan Yıldız

-

Shelly Proebstel adında bir kadın plajda bikinili vücuduyla dalga geçen kişileri sosyal medyada ifşa etti!

Shelly Proebstel adındaki kadın, facebook hesabından yaptığı paylaşımda: “Kiloluyum diye etrafta birkaç adam benimle sesli bir şekilde gülerek dalga geçti. Bikinili görüntüme çok gülen bu insanlar, parmakla beni gösterip sesli sesli alay ediyorlardı” diye paylaştı. 

Bikinili vücut algısının kendisini çok üzdüğünü ve bu algının yanlış olduğuna dikkat çeken Shelly Proebstel,

Kilolular bikini giyemez mi?

Bikini giymek için sadece zayıf olmak gerekmediğini söyleyen Shelly, bu tip insanlar yüzünden kilolu insanların özgüvenlerini yitirdiğini ve yazın sıcağında bile kapalı giysiler giymeyi tercih ettiklerini belirtti.

Artık bu duruma dur demesi gereken birilerine ihtiyaç olduğunu da söyleyen genç kadın, bu zorbalık yüzünden çoğu kilolu insanın kendini evlerine hapsettiklerini ve hayata küserek intihar bile ettiklerinin altını çizdi.

Devamı

ERKEK AKLI

Yeni nesil menü FineDine

Umut Doğan Yıldız

-

Yeme–içme sektörünün yıldızı parlayan girişimlerinden FineDine, restoranlara dijital tablet menü hizmeti sağlayarak misafirin yemek deneyimini ve restoranın operasyonunu verimli hale getirmek için çalışıyor.

FineDine, restoranları her değiştireceği yemekte menü basmaktan kurtaran, mevsim değişikliklerinde istediği ürünü ve yemeği menüsüne kolayca ekleyebilmeyi sağlayan, müşterilerinin en çok hangi yemeğin sayfasına girip hangisine hiç bakmadıklarını görebilecekleri bir çözüm.

Restoran misafirleri, günlük hayatlarına dahil ettikleri teknolojik yenilikleri restoran deneyimlerinde de görmek istiyorlar. Restoran hikayesinin olmazsa olmazı menü de artık yeni nesil hale geliyor. Mobil telefonlar ve tabletler son tüketicinin hayatında vazgeçilmez bir yer aldı, hayatlarını kolaylaştırırken alışkanlıkları olmaya da başladı. Mobil cihaz kullanmaya alışan tüketiciler, farklı deneyimlerinde de bu cihazların sağlayacağı faydayı öngörebiliyor ve ürünün kullanımını kabulleniyor. FineDine, misafire menüde yönlendirici unsur olan görselliği sağlıyor. Yemeklerin istediğiniz kadar fotoğrafına, hatta videosuna menünüzde yer verebiliyorsunuz. FineDine, restoran açısından ise misafirlerine hikayesini yeni nesil teknoloji ile sunan bir enstrüman.

FineDine kullanan restoranlar, hesap ortalamasında %20 bir artış olduğunu söylerken restoranlarının misafirlerinin gözünde yenilikleri takip eden bir algı ile konumlandıklarını da belirtiyorlar. FineDine, restoranlara ciro artışı, marka algısının artırılması gibi katkılarda bulunurken aynı zamanda çok önemli bir bilgi kaynağı haline de geliyor. Menüdeki yemeklerin satışına ve görüntülenmesine dair bilgileri restoranlara sağlayabilen FineDine, yeme içme sektörünün geleceğinin yorumlanması açısından da önemli bir değer taşıyor. FineDine’nın bir hizmeti de Mobil menü servisi. Bu servis, restoran misafirlerinin tabletle birlikte telefonlarında da menüleri görüntülemesine herhangi bir uygulama indirmeden olanak sağlıyor.

İki genç Türk girişimcinin kurduğu FineDine’nın, hem Türk restoran pazarına hem de global restoran pazarına sağlayacağı katkıları ileriki dönemlerde sıkça duyacağız gibi gözüküyor. Dünyada Raffles Hotels, Shangri-La Hotels, Hilton Hotels ve Hard Rock Cafe gibi markalarla çalışan FineDine’dan tablet menü hizmeti almak için websitelerinden iletişime geçebilirsiniz. www.finedinemenu.com @finedinemenu #finedinemenu

Devamı

ERKEK AKLI

Spider Curl egzersizi

-

Editör :

Adeta bir örümcek gibi esnek ve güçlü olabilirsiniz.

 

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com