GENİŞLEME HAREKÂTI

1 / 3

Kaslarınızın plato evresine girdiğini düşündüğünüz zamanlarda, onlara yeteri kadar rahatsızlık vermediğiniz fikri hiç aklınıza geldi mi? İki kanada ayrılmış bu antrenman programıyla hem üst, hem de alt vücudunuza saldırılar düzenleyerek fiziğinizin sınırlarını genişletebilirsiniz.

İnsan vücudu hakkında bir gerçek vardır: kaslarınızı büyütmek istiyorsanız, onlara hasar vermeniz gerekir. Direnç antrenmanları esnasında kaslarınızda mikro yırtıklar meydana gelir ve bu yaralanmalar toparlanma sürecinizde dinlenerek iyileşir. Vücudunuz toparlanma sürecinde bu yırtıkları çeşitli amino asitlerle doldurarak büyümeyi gerçekleştirir ve bu sürece hipertrofi denir. Belirli bir noktadan sonra kasların kuvvete karşı mukavemet kazandığını ve yeteri kadar zorlanmadıkları sürece büyümenin yavaşlayacağını söyleyen kişisel egzersiz danışmanı Çağdaş Cemre Kılıç, “Vücudunuzun her bir bölümüne taarruz eden bu
programı 3 hafta kadar uygulayarak kaslarınıza dışardan bakıldığında da kolayca fark edilecek bir hipertrofi yaratabilirsiniz. Sizi zorlayacak ancak formunuzu bozmayacak doğru ağırlığı bulmanız da çok önemli” diyor.

TALİMATLAR İlk antrenman gününüzde üst vücut antrenmanını, ikinci antrenman gününüzde alt vücut antrenmanını yapın. Bir sonraki günü ise dinlenmeye ayırın. Sonra başa dönün. Hareketleri belirtilen set ve tekrarlarla uygulayın. Set aralarında 30-60 saniye dinlenin. Antrenmanlara başlamadan önce ısınmayı ihmal etmeyin.

1 / 3

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!