Bizi Takip Edin

FITNESS

GEÇMİŞTEKİ İKONİK STİLLERİN MODERN YORUMU: “NIKE AIR MAX 270”

-

 

1990’ların başındaki Nike Air Max ayakkabılardan ilham alan ve bugüne kadarki en uzun Max Air birimine sahip olan yeni Nike Air Max 270, yenilikçi ve çığır açan görünürlüğü buluşturuyor. Nike’ın bugüne kadar kullandığı en iddialı topuk yastıklaması olan yeni Max Air, günlük kullanımda ve sahada her adımın havada kayar gibi hissedilmesini sağlıyor.

Günlük kullanım için özel olarak tasarlanan ilk Nike Air Max ayakkabı olan Nike Air Max 270, çarpıcı tasarım unsurları ile öne çıkıyor. Günlük kullanıma uygun, ayağın şekline adapte olabilen hafif bir tasarıma sahip Nike Air Max 270, ayakta tramplen etkisi yaratarak benzersiz bir rahatlık sunuyor. Bölmeleriyle esneklik ve nefes alabilirlik sağlayan file üst kısım; topuk bölümünde yeni tasarımlı ve hacimli Max Air birimiyle Nike Air Max 270 tamamen yenilenmiş bir Nike Air görünümü sunuyor.

Geçmişteki ikonik stillerin modern bir yorumu niteliğindeki Nike Air Max 270, hem 1991 Air Max 180 hem de 1993 Air Max 93’ün tasarım öğelerinden ilham alıyor. Nike Air Max Kıdemli Kreatif Direktörü Dylan Raash şöyle açıklıyor; “Başlangıçtaki fikir, Air Max 93 ile Air Max 180’ı karıştırıp her ikisinden de unsurların kullanıldığı yeni, daha rafine bir siluet elde etmekti. Ama süreç içinde bu fikirden vazgeçtik ve tamamen yeni bir şey üretmeye karar verdik. Böylece ortaya bu yeni, şık tasarımlı üst kısma sahip olan Nike Air Max 270 çıktı. Yani bu ayakkabı bir hibrit değil, yeni bir Air Max.”

NIKE’IN İLK LIFESTYLE HAVA ÜNİTESİ AIR MAX 270’E DAİR GERÇEKLER

  • 1987 yılındaki Air Safari’den itibaren açık bir şekilde günlük kullanıma yönelik olarak tasarlanmış olan başka Nike Air ayakkabıları bulunsa da, tüm özelliklere sahip bu hava üniteleri ilk kez koşu performansı için tasarlanmıştı. Air Max 270 ünitesinin tasarlanmasının hemen ardından bu üniteyle üretilen ayakkabı, ilk %100 lifestyle Air ayakkabı oldu. Spor performans ayakkabılarına gösterilen özenin aynısını taşıyan Nike Air Max 270, günlük kullanımın ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanıyor.
  • Nike Air Max 270, 270 ismini hava ünitesindeki 270 derece görünürlüğe atıfta bulunan Air Max 93’e Nike içinde verilen isimden alıyor.
  • En uzun Max Air topuk ünitesine sahip olan Nike Air Max 270’te ünitenin uzunluğu tam 32-mm. Air Max 270 ünitesi, uzunluğu sayesinde topukta kullanılabilecek en yüksek hacmi sunarak hava yastıklamasında maksimum konfor sağlıyor.
  • Ayakkabıyı ilk kez 22 Kasım’da Oklahoma City Thunder ile olan maçı öncesinde kullanan Kevin Durant için 50 numara Air Max 270 üretmek gerekti.
  • 270 Max Air ünitesi, 2018’de çeşitli silüetler ve birçok renk skalasıyla karşımıza çıkacak.

FITNESS

Evde bulunması gereken spor ekipmanları

Umut Doğan Yıldız

-

Egzersiz yapabilmek için pahalı spor ekipmanlarına sahip olmanız gerektiğini düşünmeyin.

Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, egzersize yeni başlayanlar için düşük, hatta sıfır maliyetli ekipmanları sıralıyor.

Egzersiz yaparken yeteri kadar sıvı almamız önemlidir. Eğer dışarıda yürüyüş veya başka bir egzersiz yapacaksan, yanında su bulundurmayı ihmal etme. Aynı şekilde evde egzersiz yaparken de yeterli miktarda su alımı büyük önem taşır.

Yoga matı

Uygun fiyat alternatifleriyle kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir yoga matı, ihtiyaç duyduğun anda bir egzersiz alanı yaratmanızı sağlar. Yoga matı kullanmak için yoga yapmak şart değil: Mat, şınav ve mekik hareketlerinin yanı sıra farklı mekanlarda yapacağınız egzersizler için temiz ve kaymaz bir zemin sağlar. Yoga matına alternatif olarak halı veya havlu da kullanabilirsiniz.

Dambıl

Dambıllar, dayanıklılık antrenmanlarının vazgeçilmezidir ve mükemmel sonuçlar verir. Dolayısıyla doğru ağırlıkta bir dambıl seçmek büyük önem taşır.

Örneğin daha hafif ancak iyi bir forma sahip dambıllar, ağır ve daha kötü formdaki dambıllara göre çok daha iyi sonuçlar verir.

Atlama ipi

Atlama ipiyle hem çok eğlenebilir hem de mükemmel bir kardiyo egzersizi yapabilirsiniz. Ayrıca atlama iplerini vücut esnekliğini artırmak için yapacağınız egzersizlerde de kullanabilirsiniz. Alternatif olarak herhangi bir iple de ilerleyebilirsiniz.

Direnç bandı

Direnç bandı; pratik, hafif ve kullanımı kolay bir ekipman. Direnç bandına alternatif olarak yumuşak bir ip veya rulo yapılmış bir havlu, basit egzersizlerde işe yarayabilir. Fitness için tasarlanmamış tüpleri veya lastikleri kullanmanızı ise önermem çünkü bunlar egzersiz sırasında koparak vücudunuza zarar verebilir.

Sağlık topu

Sağlık topuyla etkili üst ve alt vücut egzersizleri yapabilirsin. Bu toplar özellikle bir partnerle birlikte yapılan egzersizlerde oldukça işe yarıyor. Sağlık topuna alternatif olarak basketbol veya futbol topu kullanabilirsiniz.

Ayarlanabilir step tahtası

Egzersiz amaçlı step tahtaları az yer kaplar ve dairesel hareketlerde veya kardiyo egzersizlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Kaymaz yüzeyli, yüksekliği ayarlanabilir bir step seçmeye özen gösterin. Step tahtasına alternatif olarak sağlam bir ahşap kutu, sandık veya basamak kullanabilirsiniz.

Kronometre

İnterval antrenmanlarını doğru yapmak için mutlaka kronometre kullanmak gerekir. Ayrıca kronometre, egzersiz veya koşu süresi hakkında doğru bilgi verir ve kendinize karşı dürüst olmanızı sağlar. Bunun için kronometre özelliği bulunan bir cep telefonu da kullanabilirsiniz.

Motivasyon müziği

Müzik stresten arınmana ve kalan dakikalara odaklanmak yerine egzersizin tadını çıkarmanıza yardımcı olur.

Devamı

FITNESS

Basketbol İçin Antrenman Programı 1

Umut Doğan Yıldız

-

Basketbol antrenmanları için güçlendirici ve kondisyon artırıcı egzersiz programı serisi hazırladık.

Personal Trainer / Master Trainer Can Bayık, basketbol oynarken performansınızı en üst seviyeye çıkarmak ve sizi sakatlıklardan korumak için Men’s Health takipçilerine özel 4 haftalık bir antrenman programı hazırladı. Uygulamanız gereken bu antrenmanın ikinci programını videoda görebilirsiniz. Bu antrenman programı toplamda 3 set sürüyor ve 4 hareketten oluşuyor. Antrenör Can Bayık, hareketleri 45 saniye uygulamanızı ve aralarda 15 saniye dinlenmenizi öneriyor. Tekrar başa döndüğünüzde aralarda 1 dk dinlenmeyi de unutmayın. 

Bu videoda göreceğiniz başlıca hareketler Around The World, Core Bag Reverse Lunge, Dumbbell Lateral Raise, Front Raise, Montain Climber’dan oluşuyor.

Devamı

FITNESS

Omuzlarınızı ateşyelecek 4 hareketlik dumbbell antrenmanı

-

Editör :

Vücudunuzu dumbbelllardan güç alarak dönüştürün.

Dumbbell, en yaygın kullanılan fitness ekipmanı olabilir. Fakat bu kadar yaygın olması, dumbbell antrenmanlarının sıkıcı olmasını gerektirmiyor.

Bu antrenmanda, antrenör Alexia Clark curl ve press gibi klasik hareketleri küçük numaralarla modifiye ederek, merkez bölge ve omuz dayanıklılığını geliştirmeyi, dolayısıyla da üst gövdenizi şekillendirmeyi hedefliyor.

 

Dumbbell row hareketi sırtınızı ve omuzlarınızı hedeflerken, merkez bölgenizi de çalıştıracak. Sonraki hareketle birlikte omuzlarınız, ağırlığı göğüs seviyesinde tutmak için yer çekimine meydan okurken, özellikle ön ve yan omuz kaslarınız ekstradan çalışacak.

Dumbbell single-arm split-stance rows and presses hareketi ile 2 klasik üst gövde hareketini tek bir kalemde yapacak ve metabolizmanızı ateşleyeceksiniz.

Dumbbell circle press, triceps kaslarınızın desteği olmaksızın omuzlarınıza ekstra yük bindirecek. Ayrıca biceps kaslarınızı da çalıştıracaksınız. Özetle, hem biceps hem de omuz kaslarınız cayır cayır yanacak.

 

Talimatlar: Aşağıda yer alan hareketleri sırası ile 40’ar saniye yapın. Her bir hareketin arasında 20 saniye dinlenin.

  1. Dumbbell row reach
  2. Dumbbell 2-hand position pull
  3. Dumbbell single-arm split-stance row and press
  4. Dumbbell circle press

Bu, 1 turdur. Toplamda 3-5 tur yapın.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com