Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

GECEYE HAZIR OL

-

 

Giderek daha fazla erkeğin problemi haline gelen erektil disfonksiyonun doğal çözüm yollarını keşfedin.

1Sertleşme sorunu, diğer bir ifadeyle erektil disfonksiyon, tatmin edici bir cinsel ilişki için yeterli penis sertliğinin (ereksiyon) oluşturulmasında ve sürdürülmesindeki yetersizlik olarak tanımlanabilir.

Sertleşme bozukluğu her ne kadar kişisel bir sağlık sorunu olarak görülse de, gerek aile yaşantısı gerek sosyal yaşantıda kişiyi farklı duygulara sürükleyebiliyor. Güvensizlik, huzursuzluk, utanma, mutsuzluk, üzüntü, sinirlilik ve öfke bu duygulardan bazılarını oluşturuyor. Bu rahatsızlık kişilerde zamanla depresyon ve kaygı bozukluğuna sebep olduğu gibi kişinin iş, aile ve sosyal hayatını da olumsuz etkileyebiliyor.

Dünya genelinde neredeyse 200 milyon erkeğin sertleşme sorunu yaşadığı ve bu rakamın 2025 yılına kadar 322 milyonu bulacağı tahmin ediliyor. 40-70 yaş arası erkeklerde yapılan çalışmalarda, erektil disfonksiyon görülme sıklığı Amerika Birleşik Devletleri’nde yüzde 52, Türkiye’de ise yüzde 69,2 olarak bulundu.

İlerleyen yaşla beraber sertleşme sorununun görülme sıklığı ve şiddeti de artış göstermekte. Öte yandan sertleşme sorununun çoğu zaman birden fazla nedeni vardır. Nedenler psikolojik, fizyolojik veya her ikisinin kombinasyonuna bağlı olabilir. Sigara ve alkol tüketimi, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kan yağlarında yükseklik, kalp hastalığı, depresyon ve bu hastalıkların  tedavisinde kullanılan ilaçlar sertleşme sorunu açısından risk faktörü oluşturuyor.

Sertleşme Sorununda Tedavi Seçenekleri

Erektil disfonksiyon tedavisi, üç temel esasa dayanıyor:
1/ Sertleşme sorununa yol açabilecek düzeltilebilir nedenlerin belirlenmesi ve ortadan kaldırılması
2/ Yaşam tarzındaki değişikliklerin ve risk faktörlerinin düzenlenmesi
3/ Kişinin partneri ile birlikte yeterli cinsel eğitim ve iletişimin sağlanması

Sertleşme sorunu tedavisinde başvurulan ağız yoluyla alınan ilaçlar, penis içine enjeksiyon tekniği, penis protezi ve vakum cihazı gibi ana tedavi yöntemlerinin yanı sıra özel geliştirilmiş doğal ürünler de dikkat çekmektedir.

Son yıllarda özellikle doğal ürünlere eğilim artıyor. Gıda takviyeleri genel vücut sağlığını koruyarak hastalıkları önlemeye yardımcı oluyor ve tedaviyi destekliyor. Sertleşme sorununda klinik çalışmalarla etkinliği ölçümlenmiş aktif içerikler tedaviye yardımcı etki sağlıyor. Düzenli kullanımlarında, cinsel bölgeye giden kan akımını artırarak sertleşmeye yardımcı oluyorlar. Ayrıca hormonal seviyedeki iyileştirmeyi hedefleyen cinsel isteği artırıcı afrodizyak bitkiler de içerikte yerini alıyor.

ERKEK SAĞLIĞINDA ÖNEMLİ BİTKİLER

Panax Ginseng: Tarihi kaynaklarda, eski Çin İmparatorlarının ebedi gençliği verecek şifalı bitkileri araştırdıkları ve en değerli bitki olarak Kore ginseng’inin bulunduğu yazılıyor. Ginseng cinsel organa daha çok kan akışı olmasını sağlıyor ve afrodizyak özelliği ile cinsel isteği arttırmaya yardımcı oluyor.

L-Arginin: Nitrik oksit salınımını arttırarak düz kaslarda gevşeme sağlayıp, penise gelen kan miktarını artırıyor.
Safran: Cinsel birleşme ve ereksiyon sıklığının artmasına yardımcıdır.
Kereviz: İçeriğindeki fitohormonlar ile seksüel aktiviteyi arttırıcıdır.
Tribulus terrestris: Androjenik etki ile testesteron seviyesinin iyileşmesine yardım ediyor. Afrodizyak ve seksüel fonksiyonlardaki olumlu etkinliği ile biliniyor.
Pinus pinaster (Çam kabuğu): L-arjinine’in biyoyararlanımını arttırır.
Tarçın: Afrodizyaktır.
Karanfil: Afrodizyak etki ile seksüel fonksiyonları arttırmaya yardımcıdır.
Zencefil: Androjeniktir ve düz kaslarda gevşeme sağlar.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler