Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

G NOKTASI NASIL FETHEDİLİR?

-

 

g_noktasi

Unutulmaz orgazmların yolu G noktasından geçer…

Silahınızı seçin

Seks terapisti Ann Summers tarafından yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin %55’i partnerlerinin G noktalarını hiç bir zaman bulamıyorlar, ve hatta %36’sı G noktasının ne olduğunu bile bilmiyor! Evet, G noktası mevzusu çeterefillidir ve bulması zordur fakat “denemeye değer”.  G noktasından kaynaklanan orgazmlar, klitoral orgazmların aksine alt vücut bölgesinde daha yoğun olarak hissedilir ve sekse dair emsalsiz, başka yöntemlerle yaşanması çok damümkün olmayan bir durumdur. Bu yüzden silahınızı iyi seçin ve çalışmalara başlayın. Parmak? Dil? Oyuncaklar? Silahınız hangisi?

Elle müdahale

İşaret ve orta parmaklarınızı kullanmayı deneyin. Vajinanın içerisinde yukarı doğru -göbeğe doğru gibi düşünün- baskı uygulayın. Ön vajinal duvarın birkaç santimetre üstüne yoğunlaşın. Uyarıldığında, zaten G noktasının az çok nereye tekabül ettiğini, nasıl ve ne kadar zevk aldığını gözlemleyerek tahmin edeceksinizdir. Seks terapisti Dr. Pam Spurr şöyle diyor: “Ritmik ve darbeli hareketlerle başlayın, iki parmağınızı birden kullanın. İşler kızışmaya başlayınca bu hareketlere, küçük, dairesel hareketler katın. Her varyasyon, zevkin biçimini değiştirecektir.”

Titreşime alın

Kertenkele gibi bir diliniz yoksa, G noktasına oral seks aracılığıyla ulaşmak çok da mümkün değildir. Diliniz yerine bir stimülatör kullanmayı deneyin; onun yanı sıra dilinizi kullanırsanız, işte o zaman işler iyice alevlenir.  Siz klitoris ile içli dışlıyken, titreşen dostunuz da içerideki işleri halletsin. Takım oyunu işte budur. (Kalçalarını omuzlarınıza dayamanız hareket kolaylığı sağlayacaktır; bu da küçük bir ipucu olsun. Malum, bu işlerin alamet-i farikası ayrıntılarda gizli…)

Emekleme

Dr. Spurr şöyle diyor: “G noktasını uyarma konusunda başarılı olmanızı kolaylaştıracak en önemli pozisyon doggy style adı verilen pozisyonun bir çeşididir. Partnerinizi dirseklerinin üzerinde duracağı bir şekilde konumlandırın; böylelikle pelvisi, biçimi gereği,  onun uyarılmasına en uygun hale gelecektir.  Dairesel hareketler -gerek penetrasyon halindeyken, gerek elle müdahalelerde- işleri daha da koılaylaştıracaktır.

 

SEKS & İLİŞKİLER

Mastürbasyonun sağlığa 6 etkisi

Umut Doğan Yıldız

-

Cinsel sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeyler arasında mastürbasyoın da var.

Dr. Nina Brochmann, mastürbasyon yapmanın faydaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Doktora göre mastürbasyon, çoğu cinsel sorunu çözmede birebir.

Mastürbasyon yapmak, uykuya dalmanızı kolaylaştırmasının yanı sıra ruh hâlinizi de olumlu bir şekilde  etkiliyor. Ayrıca mastürbasyon yapan insanların daha iyi bir beden algısına sahip olduğunu söyleyen 
Dr. Nina Brochmann, vücudunuzu keşfetmenin önemine değiniyor.

İşte mastürbasyonun sağlığınız için faydaları:

  • Kadınların regl sancılarıyla başa çıkmasını kolaylaştırır.
  • Genital enfeksiyonları önler.
  • Seksin süresini uzatır.
  • Endometriozis ve idrar yolları enfeksiyonlarını önler.
  • Libidonuzu yükseltir.
  • Pelvik kaslarınızı güçlendirir.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Dünyanın en ilginç fetişi

Umut Doğan Yıldız

-

İngiltere’de bir kadının balon fetişi, dünyanın en ilginç fetişleri arasında yer alıyor.

Bu ilginç fetişi duyanları hayrete düşürüyor. İngiltereli kadının en büyük tutkusu uzun yıllardır hiç değişmiyor; balonlarla seks!

Maggy Berloon isimli kadın, yıllar önce balonlarla ilk tanıştığı zaman bunun büyük bir fetiş haline geleceğinden habersizdi. Zaman geçtikçe bu tutkusundan vazgeçemeyen Maggy, tutkulu bir balon hayranı olmaya devam ediyor.

Yatarken yatağa mutlaka balon alıyor

Öyle ki, eşi ile evlendikten sonra bile Maggy’nin balon tutkusu azalmamış. Çift, uyurken yataklarına mutlaka balon alıyorlar.

Seks oyuncağı olarak kullanıyorlar

Genç kadın balonları bazen seks oyuncağı olarak kullandığını bazen de eşi ile seks yaparken balonları kullandığını ifade ediyor.

“Balonlar patlayacak korkusu tahrik ediyor”
Maggy, balonların her an patlayacak olma korkusundan duyduğu endişenin büyük bir hazza çevrildiğini söylüyor ve bu tutkusundan vazgeçmemekte ısrarlı.


Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

Popüler