Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

FORTUNE 500 10. YIL ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 

FORTUNE 500 10. YIL ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

-

 

Fortune 500 Türkiye 10. yıl ödülleri Condrad Otel’de düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu.

Türk Telekom ana sponsorluğunda düzenlenen Fortune 500 Türkiye 10. yıl ödülleri Conrad Otel’de düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu.

Aktifbank’ın altın sponsor, Lexus ve Schneider Electric’in ise gümüş sponsor olduğu Gala Gecesi’nde iş dünyasının önemli isimleri bir araya geldi.

Açılış konuşmasını TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’in yaptığı Fortune 500 10. yıl Gala Gecesi’nde Aktifbank Genel Müdürü Serdar Sümer ve Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Ümit Önal da Fortune Türkiye ile yaptıkları iş birliğinden ötürü mutluluk duyduklarını belirten açıklamalarda bulundular.

Gala gecesinde ödül töreni öncesinde, Fortune Türkiye Yayın Direktörü Cüneyt Toros moderatörlüğünde “Dünyada yaşanan değişim ve dönüşümün etkisiyle Türk ekonomisinin geleceği, fırsatlar ve riskler” konulu panel düzenlendi. Panele; Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir ve Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül konuşmacı olarak katıldı.

Ödüller sahiplerini buldu
Fortune 500 Türkiye listesinin birincisi, 2016 yılında net satışı en yüksek şirket olan TÜPRAŞ adına Genel Müdür İbrahim Yelmenoğlu, ödülünü Group Medya Kurucu Ortağı ve CEO’su Nevzat Çalışkan’dan aldı. Fortune 500 Türkiye listesinde net satış geliri en yüksek ikinci şirket olan EPİAŞ adına Finans ve Destek Hizmetleri Direktörü Ramis Kulak’a ödülünü Fortune Türkiye Yazı işleri müdürü Şule Laleli verdi. Fortune 500 Türkiye listesinin üçüncü sırasında bulunan PETROL OFİSİ adına Strateji ve Regülasyon Direktörü Coşkun Duru ödülünü Fortune Türkiye Finans Editörü Ayfer Yıldız’dan aldı.

2008 yılında çıktığı Fortune 500 Türkiye ihracat şampiyonluğu tahtını 2016 yılında da kimseye kaptırmayan TÜRK HAVA YOLLARI adına CFO Murat Şeker’e ödülünü Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer verdi. Fortune 500 Türkiye’nin ihracatını en fazla artıran şirket olan BİLKOM adına ödülü Kurumsal Gelişim Müdürü Azade Çerkezoğlu Çavuş, Fortune Türkiye Teknoloji Editörü Kerem Özdemir’den teslim aldı.

Bu yılki 10. Yıl özel ödülünü TÜPRAŞ almaya hak kazandı. TÜPRAŞ Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu’na ödülü Group Medya Yönetim Kurulu Üyesi Bige Çalışkan tarafından verildi.

Gecenin ana sponsoru Türk Telekom Özel Ödülü’nün sahibi ise hızla gelişen teknolojilerin sanayi ile birleşmesiyle ortaya çıkan “Endüstri 4.0” konseptini gruba ait tüm fabrikalarında uygulamak adına çalışan, Çanakkale’nin akıllı şehir dönüşümü kapsamında yürütmekte olduğu sosyal sorumluluk projesi “Aklım Fikrim Çanakkale” ile Türkiye’nin akıllı şehirvizyonuna katkıda bulunan, stratejisini “tasarım, teknoloji- insan” olarak belirleyen ve bir taraftan yeni teknolojilere yatırım yaparken diğer taraftan da kurucu değerlerinin temeline bağlı kalan KALE GRUBU oldu. Kale Grubu adına ödülü Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Bölüm Başkanı Rana Birden Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ümit Önal’dan aldı.

Bu yıl yeni bir kategori olan Pozitif Enerji Ödülü’nün sahibi OPET oldu. Opet adına ödülü Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı Bora Tuncer’den teslim aldı.

Continue Reading
Advertisement

 

Yer çekimine karşı egzersiz

-

Editör :

The Ritz-Cartlon İstanbul’un boğaz manzaralı terası Open Air Spa’da yaz boyunca devam edecek Antigravity Fitness dersleri başlıyor.

Son yıllarda en çok dikkat çeken fitness trend’lerinden biri olan Antigravity Fitness; yoga, pilates, gyrotonic, kinesis, dans ve akrobasiden meydana gelen ve bireyin genel sağlığını, esnekliğini ve fiziksel çevikliğini arttırırken keyif alıp güzelleşmesini sağlamak için tasarlanmış, kapsamlı bir fitness tekniğidir.

Antigravity Yoga olarak da bilinen bu keyifli spor metodu, Antigravity Fitness’ın kurucusu Christopher Harrison’ın lisanslı hamakları ile uygulanıyor.

Yaz boyunca The Ritz-Carlton İstanbul’un terasında gerçekleşecek Antigravity dersleri ile katılımcılar, omurgaları üzerindeki basıncı azaltarak günün geriliminden uzaklaşırken, kaslarını uzatıp güçlendirebilecek.

Antigravity Türkiye Eğitim Direktörü Mine Melek tarafından verilecek dersler yaz boyunca Open Air Spa’nın keyifli ortamında açık havada gerçekleşecek. Yaz sonrası derslere devam etmek isteyenler ise otel bünyesinde hizmet veren Spasoul’da yine Mine Melek eşliğinde bu eşsiz egzersizi deneyimleyebilecek.

Bedenini ve ruhunu hafifletirken, hareketli, esnek ve çevik bir yaşam biçimine sahip olmak isteyen herkes, Salı günleri gerçekleşecek derslere katılım sağlayabiliyor.

Özel ve grup olarak iki farklı şekilde yapılacak olan derslere dair bilgi almak ya da rezervasyon yaptırmak için 0212 334 41 88’i arayabilirsiniz.

Devamı

 

NEW BALANCE BOZCAADA YARI MARATONU

-

Editör :

New Balance, bu yıl 8. kez düzenleyeceği Bozcaada Koşusu ile yaza merhaba diyor. Her yıl binlerce kişilik katılımla festival havasında gerçekleşen New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü Koşan Bilir diyen sporseverleri buluşturacak.

Hem ada kültürünü, hem de doğal güzelliklerini büyük bir huzur içinde sunan Bozcaada’nın muhteşem atmosferi ve doğasıyla iç içe koşulan maratona, profesyonel ve amatör sporcular katılıyor.

New Balance Bozcaada Koşusu, 21 kilometreden oluşan yarı maraton ve 10 kilometreden oluşan parkur olmak üzere 2 kategoride gerçekleştiriliyor. Ayrıca bu sene 4.sü gerçekleştirilecek “Minikler Maratonu“da 4-8 yaş arası minik sporcuların yarışına sahne olacak.

Heyecan ve coşkunun bir arada yaşanacağı, zorlu olduğu kadar eğlenceli yarışı tamamlayan sporcular dinlenme alanlarında gerçekleştirilecek aktiviteler ile de yorgunluklarını atacaklar. Katılımcılar Bozcaada Meydanı’nda kurulacak stant ve etkinlik alanlarında izleyicilerle sosyalleşmenin yanı sıra enfes ada lezzetlerini tatma olanağı da elde edecekler.

Yazı başlatan New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K koşusu ile Bozcaada’nın keyfini “Koşan Bilir.

Devamı

 

GÖZ ALICI YENİ RENKLERİYLE NIKE EPIC REACT

-

Editör :

Nike’ın köpük teknolojisindeki en son yenilik olan Nike React teknolojisiyle geliştirilen ilk koşu ayakkabısı olan Nike Epic React, göz alıcı yeni renkleriyle satışa çıkmaya hazırlanıyor. 

Nike, köpük teknolojisindeki en son yenilik olan Nike React teknolojisiyle geliştirdiği ilk koşu ayakkabısı Nike Epic React’i geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. Her adımda darbeyi yumuşatan ve koşunun sonuna dek gereken enerjiyi sağlamak üzere tasarlanan Nike Epic React, Pink Matcha (hem kadınlar hem de erkekler için pembe ve yeşil versiyonlarıyla), Alloy (sadece kadınlar) ve Horizon (kadınlar için kırmızı, erkekler için koyu gri versiyonlarıyla) isimli renk çeşitleriyle bahar aylarında satışa sunulacak.

Nike’ın en yesini: Nike Epic React

Koşucuların ihtiyaçlarına yanıt veren Nike Epic React, her adımda ayakta hissedilen darbeyi yumuşatıyor, koşunun sonuna dek ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlıyor. Ayrıca daha hafif, aşınma ve yıpranmalara karşı da dayanıklı bir ayakkabı olarak karşımıza çıkıyor.

Ayakkabının üst kısmı oldukça sade. Nike Flyknit Racer’dan ilham alan ve koşucuların ayaklarına gereken noktalarda hassas destek, esneklik ve nefes alabilirlik sunan tek parça Nike Flyknit gövde sayesinde, ayakkabının ön, kemer ve burun kısmı incelikle şekillendirilmiş durumda. Sade ve ince olan üst kısım, yine de gereken desteği sağlıyor.

Taşıyıcı, bağlayıcı ya da tutkal kullanılmadan tek parça Nike React köpüğünden üretilen orta tabanın görünümü, elde edilen verilerin hızla yeni fikirlere dönüştürülmesine imkan tanıyan bilgisayar tabanlı tasarım yardımıyla geliştirildi. Bu sayede orta tabanın yüzeyi, koşu sırasında istenen noktalara yastıklama ve destek sağlayacak şekilde tasarlanırken, ihtiyaç duyulmayan bölgelerde daha az materyal kullanılarak ayakkabının toplam ağırlığı en düşük seviyede tutuldu. Görsel açıdan oldukça karmaşık olan taban yapısı, farklı kalınlıktaki yüzeylerden oluşuyor. Daha kalın noktalarda taban daha üstün yastıklama sağlarken, daha ince noktalar ise tabanın sağlamlığını artırmakta kullanılıyor.

Ayakkabının üst kısmı tek parça köpük üzerinde yer aldığından, dış taban ile orta taban hemen hemen aynı. Bunun tek istisnası, ön kısmında ve topukta yer alan, ayakkabının yeri daha iyi kavramasını sağlayan ve dayanıklılığı artıran iki kauçuk kısım.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com