Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

FITNESS’A DAİR 7 SEVDİĞİMİZ FİLM

-

 

Keskin abdominaller, güçlü bisepsler, etkileyici dövüş sahneleri… İşte bu filmler bunları içeriyor!

“Ben kasları kaybetmemek için şiddetli, vahşi, günlük ve sistematik bir antrenmana inanıyorum.” —Jack LaLanne

Geçtiğimiz günlerde sağlık ikonu, fitness sporunun büyük babası Jack LaLanne’in doğumunun 100. yılıydı. Lalanne’in hayatı, başarıları yeni bir belgeselle, ‘Anything Is Possible’ ile onurlandırıldı. Filmin prömiyeri New York’da gerçekleşti.

Men’s Health olarak biz de LaLanne’i seçtiğimiz ve sevdiğimiz 7 fitness filmiyle anıyoruz. Sizlere de bayramda bu filmleri izlemenizi tavsiye ediyoruz. Fakat her filmden sonra minimum 100 şınav çekmeyi unutmayın. Sonuçta LaLanne’in söylediği gibi: “Bazen ne yaptığınızın önemi yoktur, her zaman ne yaptığınızın önemi vardır.”

1

Pumping Iron

1977 yapımı bu belgesel birçok Amerikalıyı fitness sporuyla ve onun en haşmetli atleti Arnold Schwarzenegger’le tanıştırdı. Yalnız bu özel fitness filmi için değil aynı zamanda ‘The Terminator’, ‘ Conan the Barbarian’, ‘Total Recall’ için de müteşekkiriz. (Fakat sonraki yıllardaki ‘Jingle All the Way ve California valiliği için daha az.)

4

Fight Club

Dövüş Klübü hakkında konuşarak aslında Dövüş Klübü’nün ilk kuralını çiğnemiş oluyoruz. Fakat Brad Pitt’in belki de en fit ve canavar vücutlu halinin olduğu bu filmi nasıl eklemeyiz?

2

Rocky

Sylvester Stallone seride bu filmin üstüne tam 5 film çekti fakat hiçbir zaman ilkinin havasını yakalayamadı. 1978’de en iyi film Oscar’ını da kazanan Stallone filmde en ilham verici antrenman sahnelerini bize daha küçük yaştayken gösterdi. Gerçek bir klasik!

 

5

300

Antrenman programlarımızdan birine dahi ismini veren bu film yüzbinlerce Pers askerine karşı direnen 300 Spartalı’nın hikayesini anlatan bir gişe rekortmeniydi. Gerard Butler’ı (hatta Gerard Butler’ın karın kaslarını) ünlü yapan film.

6

Warrior

Birkaç sene önce gösterime giren bu MMA filminde Tom Hardy tam bir canavar vücudu yapmıştı. Büyük bir turnuvanın finalinde abisiyle karşılaşacağı maça hazırlık antrenmanlarının olduğu sahnelerde belki çok konuşmuyor ama birinin kafasını elleriyle koparabilecek gibi görünüyor.

 

7

Pain & Gain

Dergimizin kapağını süsleyen iki yıldız Mark Wahlberg ve Dwayne “The Rock” Johnson’ın başrolü paylaştığı bu suç filminin açılış cümlesi şuydu: “Ben fitness’a inanıyorum.” Floridalı iki vücut geliştirmeciyi oynadıkları filmde başları belaya giriyor ve hatta birini öldürmek zorunda kalıyorlardı ama napalım oldukça sağlam görünüyorlar.

 

G.I. Jane

Demi Moore bu filmdeki rolünde bahsettiğimiz tüm filmlerdeki tüm karakterlerden daha fit olabilir. Tek elle şınav sahnesi tek kelimeyle ilham vericiydi.

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler