Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

FİFA 15 NELERİ DEĞİŞTİRDİ

-

 

Tüm zamanların en büyük futbol oyunlarından biri olan Fifa serisinin yeni oyunu Fifa 15 raflarda yerini aldı. Biraz gecikmeli de olsa sonunda oyunu oynayıp inceleme fırsatı bulduk. Bakalım Fifa 15 ne gibi değişiklikler getiriyor?

Özellikle Türkiye Süper Ligi’nin de resmi olarak Fifa 15 ‘de bulunuyor olması Türk futbol severlerin ve futbol oyunu aşıklarının tüm dikkatinin Fifa 15‘e çevrilmesine sebep oldu. Özellikle son yılların en çok oynanan ve en çok satılan futbol oyunu olan Fifa’nın yeni sürümünü sizler için detaylı bir şekilde inceledik.

Fifa yıllardan beri PES (Pro Evolution Soccer)ile rekâbet içindeydi ancak Fifa 14 PES’i yıkan darbe oldu. Ondan sonra ise bir daha da yüzüne pek bakılmayan bir oyun oldu. Neyse asıl incelemeye başlayalım.

İlk defa Fifa gerçekten fragmanlarında gösterdiğini yaparak adeta bir şahesere imza attı.

fifa-01

SPOİLER ALARMI!!!

Bu sene Fifa’nın en büyük kozu ‘Emotion’ yani moral ve hissiyat gibi bir olay (Sözlük açıp bakın nedir ne değildir diye…). ‘Bu ne işe yarar ki?’ demeden once biraz bekleyin! Bu şuna yarayacak: Diyelim ki Chelsea’siniz Diego Costa ilk dakikalarda gol atmaya yakınlaşırsa Eden Hazard gibi bazı oyuncular onu alkışlar. Ama Costa Sabriliğe devam ederse Costa’yı alkışlayanları birden onu azarlarken bulabiliriz. Öteki durumda yani Costa gol atarsa morli yükselip daha fazla gol atabilir. (Ha bu arada artık oyuncuların uçuyomuş gibi gözükmediğni de eklemeliyiz).

fifa-03

Kaleci Faktörü

Kaleciler bu sene gerçekten sağlam bu yüzden gol atması zor ama kafa şutları onların zayıf alanı bilginize. Ha ama onun dışında kaleci avlamak gerçekten “ZOR”. Aranızda Fifa 14 oynamış olanlar bilir. Kaleciler aşırtma şut çekilirse nerdeyse hepsini yerdi ama şimdi atmaya çalışsanız tüm maçta 18 şut olsa 2 tanesi zor kaleye gider.

fif

Grafik Detayları

Fifa sonunda bunu akıl ettin! Futbolcu yüzlerini düzletmen zorunluydu zaten! Neyse ki bu oyunda bunu düzeltmişler. Gerçekten güzel yüzler güzel saç efektleri… Ah EA sonunda…

Benim gözleyebildiğim bu kadar nedeniyse PS3’te oynamam. Ancak PS4 veya XBOX One’ınız varsa alın bu oyunu yoksa Fifa 14 DLC’si gibi birşey olur.

Yazı: Mete Nefi Dedebaş

ERKEK AKLI

Kilolarıyla dalga geçenleri ifşa etti!

Umut Doğan Yıldız

-

Shelly Proebstel adında bir kadın plajda bikinili vücuduyla dalga geçen kişileri sosyal medyada ifşa etti!

Shelly Proebstel adındaki kadın, facebook hesabından yaptığı paylaşımda: “Kiloluyum diye etrafta birkaç adam benimle sesli bir şekilde gülerek dalga geçti. Bikinili görüntüme çok gülen bu insanlar, parmakla beni gösterip sesli sesli alay ediyorlardı” diye paylaştı. 

Bikinili vücut algısının kendisini çok üzdüğünü ve bu algının yanlış olduğuna dikkat çeken Shelly Proebstel,

Kilolular bikini giyemez mi?

Bikini giymek için sadece zayıf olmak gerekmediğini söyleyen Shelly, bu tip insanlar yüzünden kilolu insanların özgüvenlerini yitirdiğini ve yazın sıcağında bile kapalı giysiler giymeyi tercih ettiklerini belirtti.

Artık bu duruma dur demesi gereken birilerine ihtiyaç olduğunu da söyleyen genç kadın, bu zorbalık yüzünden çoğu kilolu insanın kendini evlerine hapsettiklerini ve hayata küserek intihar bile ettiklerinin altını çizdi.

Devamı

ERKEK AKLI

Yeni nesil menü FineDine

Umut Doğan Yıldız

-

Yeme–içme sektörünün yıldızı parlayan girişimlerinden FineDine, restoranlara dijital tablet menü hizmeti sağlayarak misafirin yemek deneyimini ve restoranın operasyonunu verimli hale getirmek için çalışıyor.

FineDine, restoranları her değiştireceği yemekte menü basmaktan kurtaran, mevsim değişikliklerinde istediği ürünü ve yemeği menüsüne kolayca ekleyebilmeyi sağlayan, müşterilerinin en çok hangi yemeğin sayfasına girip hangisine hiç bakmadıklarını görebilecekleri bir çözüm.

Restoran misafirleri, günlük hayatlarına dahil ettikleri teknolojik yenilikleri restoran deneyimlerinde de görmek istiyorlar. Restoran hikayesinin olmazsa olmazı menü de artık yeni nesil hale geliyor. Mobil telefonlar ve tabletler son tüketicinin hayatında vazgeçilmez bir yer aldı, hayatlarını kolaylaştırırken alışkanlıkları olmaya da başladı. Mobil cihaz kullanmaya alışan tüketiciler, farklı deneyimlerinde de bu cihazların sağlayacağı faydayı öngörebiliyor ve ürünün kullanımını kabulleniyor. FineDine, misafire menüde yönlendirici unsur olan görselliği sağlıyor. Yemeklerin istediğiniz kadar fotoğrafına, hatta videosuna menünüzde yer verebiliyorsunuz. FineDine, restoran açısından ise misafirlerine hikayesini yeni nesil teknoloji ile sunan bir enstrüman.

FineDine kullanan restoranlar, hesap ortalamasında %20 bir artış olduğunu söylerken restoranlarının misafirlerinin gözünde yenilikleri takip eden bir algı ile konumlandıklarını da belirtiyorlar. FineDine, restoranlara ciro artışı, marka algısının artırılması gibi katkılarda bulunurken aynı zamanda çok önemli bir bilgi kaynağı haline de geliyor. Menüdeki yemeklerin satışına ve görüntülenmesine dair bilgileri restoranlara sağlayabilen FineDine, yeme içme sektörünün geleceğinin yorumlanması açısından da önemli bir değer taşıyor. FineDine’nın bir hizmeti de Mobil menü servisi. Bu servis, restoran misafirlerinin tabletle birlikte telefonlarında da menüleri görüntülemesine herhangi bir uygulama indirmeden olanak sağlıyor.

İki genç Türk girişimcinin kurduğu FineDine’nın, hem Türk restoran pazarına hem de global restoran pazarına sağlayacağı katkıları ileriki dönemlerde sıkça duyacağız gibi gözüküyor. Dünyada Raffles Hotels, Shangri-La Hotels, Hilton Hotels ve Hard Rock Cafe gibi markalarla çalışan FineDine’dan tablet menü hizmeti almak için websitelerinden iletişime geçebilirsiniz. www.finedinemenu.com @finedinemenu #finedinemenu

Devamı

ERKEK AKLI

Spider Curl egzersizi

-

Editör :

Adeta bir örümcek gibi esnek ve güçlü olabilirsiniz.

 

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com