Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

Facebook Hikayeler’e reklam geliyor

Umut Doğan Yıldız

-

 

300 milyondan fazla insanın her gün kullandığı Facebook Hikayeler kısmına reklam geliyor. 

Hikayelerde reklamları kullanarak işletmeniz için iyi sonuçlar alın

Artık haber kaynağı ya da Instagram Hikayeler üzerinden yürüttüğünüz reklam kampanyalarına Facebook Hikayeler’i de ekleyebilir, böylelikle bu tam ekran ve sürükleyici ortam üzerinden mesajınızı daha fazla insana ulaştırabilirsiniz. Ayrıca, çok yakın bir zamanda erişebildiğiniz insan sayısını ve Messenger’da da hikayeler üzerinden yürüttüğünüz reklam kampanyalarınızın performansını artırabileceksiniz.

Erişim, marka farkındalığı, video görüntülemeleri, uygulama indirme, dönüşüm, trafik ve potansiyel müşteri reklamları gibi halihazırda Instagram Hikayeler üzerinden verilen reklamlar için sunulan tüm imkanlar, Facebook Hikayeler üzerinden verilen reklamlar için de kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra, Facebook’un hikaye reklamları için sunduğu hedefleme ve ölçümleme olanakları da tüm platformlardaki hikaye reklamları için erişilebilir durumda.

Hikayeler üzerinden yapılan reklamların işletmeler için değerli sonuçlar verdiği görülüyor. Ipsos tarafından yapılan bir araştırma, insanların yüzde 62’sinin bir markayı ya da ürünü hikayede gördükten sonra daha çok ilgilendiğini ortaya koyuyor. Facebook Hikayeler’de reklamları test eden markalar da olumlu sonuçlar almaya başladılar bile. iHeartRadio, Kettle Chips ve KFC, Facebook Hikayeler üzerinden başlattıkları reklam kampanyalarının marka yükselişlerine olumlu etkisi olduğunu dile getiren reklamverenlerden yalnızca birkaçı.

Performans pazarlamacıları açısından bakıldığında ise hikayeler üzerinden yapılan reklamlar insanları harekete geçiriyor. Araştırmaya katılan insanların yarısından fazlası, hikayelere bakmanın bir sonucu olarak daha çok online alışveriş yaptıklarını dile getiriyor. Buna ek olarak, araştırmaya katılan kişilerin yüzde 38’i hikayelerde gördükleri bir ürünü ya da servisi başkalarına anlattıklarını, yüzde 34’ü ise o ürünü bulmak için mağazaya gittiklerini söylüyor. Sürdürülebilir ve çevre dostu bir giysi şirketi olan Tentree ve tanışma uygulaması Skout, Instagram Hikayeler üzerinden yaptıkları reklam kampanyalarına Facebook Hikayeleri de eklemenin, daha düşük maliyetle daha çok müşteri hareketine yol açtığını belirtiyor.

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler