Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

ESKİ SEVGİLİ İLE BERABERLİK

-

 

Gizem Tönbek, seks ve ilişkiler hakkındaki soruları yanıtlıyor.

Eski kız arkadaşımla görüşmeye devam ediyoruz ve ilişkimiz sadece seks ile sınırlı… Bu garip bir durum mu?

Bu durum esasında garip ama şu sıralar çok sık karşılaştığım için bana garip gelmiyor ama herkesin ve her toplumun etik yargıları elbette farklılık gösterir. Burada en önemli nokta, şimdi seks partneri olduğunuz eski kız arkadaşınızla ne kadar yakın ve uzun bir ilişkiniz olduğudur. Bir dönem arkadaşlarınıza, ailenize tanıştırdığınız, 1 yıldan fazla birlikte olduğunuz ve hayatınızı paylaştığınız birini, sonradan sadece yatak arkadaşı haline dönüştürmeniz, gerek duygusal ve psikolojik dengeniz gerekse de ilişkilere olan genel güveniniz için sarsıcı ve olumsuz yönde dönüştürücü olabilir. “Karşılıklı karar verdik, o da bu durumdan mutlu” diyebilirsiniz ama size artık sır olmaktan çıkmış bir bilgi vereceğim; “Kadınların duygusal olarak bir şeyler hissetmeden bir erkekle beraber olması hem de düzenli olarak beraber olması imkânsız.” Yani sizin seks partneri olarak gördüğünüz eski sevgiliniz aslında sizinle tekrar birlikte olmak ve duygusal bir birliktelik kurmak istiyor olabilir. Bu durum ileride daha üzücü süreçlere yol açabilir, ayrılık konuşmalarını baştan yaşamak durumunda kalabilirsiniz. Burada yapabileceğiniz en iyi şey birbirinize saygınızı kaybetmeden ya tekrar bir ilişki içerisine girmek ya da hafızanızın getirdiği tensel alışkanlıkları bir kenara bırakıp milyonlarca başka kadın içerisinden sizi tahrik edecek başkalarını bulmak olmalıdır. Gene de karar elbette size ve partnerinize ait. Benden uyarması…

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler