Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

ESKİ ERKEK ARKADAŞ PROBLEMİ

-

 

Bir aydır yeni bir ilişkim var. Ancak geçen hafta onun eski erkek arkadaşıyla ilişkisini tam olarak bitiremediğini öğrendim. Onu seviyorum ama bu durum rahatsız ediyor. Ne yapmalıyım?

Komşu kızı yanıtlıyor: Eğer bir kadın bu kadar büyük bir sırrı, bir aydır çıktığı bir adamdan saklayabiliyorsa, sallantılı da olsa mevcut erkek arkadaşından vazgeçmeyi pek düşünmüyor demektir. Acı gerçek bu. Yine de size çekildiğini hissediyor, bu doğru. Kadınlar her zaman ciddi bir ilişki isteyip dursalar da bazen iyi bir erkeği daha iyi bir erkekle takas etmek istemeye başlarlar. Arada boşluk yaşamadan ve muhtemelen size çaktırmadan, şimdiki erkek arkadaşından ayrılıp, vakit kaybetmeden ve hiç yalnız kalmadan sizle ilişkiye başlamak istiyor da olabilir.

Kirli sırrımızı size açıklayayım. Bazı kadınlar işte böyledir. İlişkisiz duramazlar. Yalnız kalmaya gelemezler. Yalnız kalacaklarına, çok sevmedikleri ama “Ne olacak canım, erkek arkadaş işte” dedikleri adamlarla bile takılabilirler. Yeter ki hayatlarında biri olsun. Öte yandan sizin çıktığınız kadın belki de erkek arkadaşıyla ilişkisini bozmuştu ve ilgi arıyordu. Ya da belki de siz onun ayaklarını yerden kesene kadar her şey gayet yolundaydı. Her iki durumda da siz tam bir avsınız. Kadınlar (sizin durumunuzda tek bir kadın söz konusu tabii ki) beğendikleri bir erkekle çıkmak için erkek arkadaşlarını terk etmeyi bile düşünebiliyor! Kısacası bu cazibenizi sakın kaybetmeyin. Aynı cazibe bekar kadınlar için de işe yarayacaktır

Continue Reading
Advertisement

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler