Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

GAZOZ LİGİ’NDE EŞCİNSEL HAKEM’E DESTEK

-

 

Amatör bir futbol ligi olan Gazoz Ligi, eşcinsel olduğu gerekçesiyle, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hakemlik görevine devam etmesine izin verilmeyen Halil İbrahim Dinçdağ’a destek veriyor.

Endüstrileşen futbolun körelttiği centilmenlik ve oyundan keyif alma olgularını öne çıkaran futbol organizasyonu Gazoz Ligi, bunun yanı sıra toplumda ayrımcılığa uğrayanların yanında olan duruşunu bu kez de Halil İbrahim Dinçdağ’a liglerinde maç yönettirerek devam ettiriyor. Maçları her hafta salı ve çarşamba akşamları oynanan ligde Halil İbrahim Dinçdağ, iki günde birer maç yönetecek.

Beşiktaş Futbol Kulübü’nün eski antrenman tesisleri olan Fulya Şan Ökten Halı Saha’sında oynanan ligde Halil İbrahim Dinçdağ 19 Şubat Salı akşamı 21:00’de Espora FC ile İstanpauli FM ve 20 Şubat Çarşamba akşamı 21:30’da Etkisiz Eleman ile Spartakistanbul arasında oynanacak maçları yönetecek.

Bu yıl üçüncü senesini dolduran Gazoz Ligi, daha önce de ağustos ayında vefat eden Devrimci Spor Emekçileri Sendikası eski Başkanı ve Galatasaray’ın eski yıldızı Metin Kurt’u anmak üzere sezon başında düzenlediği hazırlık kupasının adını Metin Kurt Kupası koymuştu. 19 Ocak haftasına denk gelen maçlarda da sosyal paylaşım sitesi twitter’da #GollerAhparigİçin sloganıyla ligde atılan golleri Hrant Dink’i anmak vesilesiyle ona ithaf etmişti. Lig hakkında detaylı bilgi almak için www.gazozligi.com

Cinsel kimliğini açıklamasının ardından TFF’nin işine son verdiği Halil İbrahim Dinçdağ 19 Şubat günü, konuyla ilgili açtığı tazminat davası için saat 11:00’de Çağlayan adliyesinde olacak.

Haber: VOLKAN AĞIR (www.efektifpas.com)

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

Popüler