Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

ERKEKLERİN YAPTIĞI 7 FACEBOOK HATASI

-

 

faceKadınlar genellikle internet ortamında onlara askıntı olan adamlardan, garip tekliflerinden ve tuhaf diyaloglardan pek de bahsetmezler. Gizli gizli takip etmek, durup durup ‘dürtmek’, profil bilgilerini paylaşmak ve daha nicesi… Bazı adamlar böyle şeyler yapıyorlar. Bu tip ‘Facebook suçları’ işlemek senin de başını belaya sokup, bir anlamda ‘repütasyonunu’ düşürebilir. Eğer Facebook’ta nasıl davranmanız gerektiğinizi bilirseniz, şansınız artabilir. “Facebook’taki şu garip, psikopat herif’ olarak anılmak istemiyorsanız, bu listeye bir göz atmanız gerek…

1. Onun Profilini Ezberlemeye Çalışmak

Erkeklerin yaptıkları ilk ve en genel hata kadınların profil bilgilerini ezberlemektir. İlgi alanları, en sevdiği sanatçılar, filmler ya da profilinde paylaştığı ‘her şey’… Eğer bunların hepsini ezberlerseniz, gerçek hayata dair elinizde ne kalır?  Birini, konuşarak tanımak eğlencelidir! Ve unutmayın ki, profilindeki her şeyi ezbere bilen biriyle karşılaşmak onu çok korkutacaktır!

2. Gerçek Hayatta Arkadaş Olmadan Facebook’da Eklemek

Onu bir partide gördünüz ya da aynı dersi alıyorsunuz; fakat halen ona bir merhaba diyemediniz ve tanışmadınız. Hemen Facebook’tan ekliyorsunuz ve muhabbet başlasın istiyorsunuz! Yanlış! Facebook’un ilk kurallarından biri tanımadığın insanları arkadaş olarak eklememektir. Bunun ne kadar tuhaf kaçacağını bir düşün. Hakkınızda sizce ne düşünecektir?

3. 345 Fotoğrafının Hepsine Tek Tek Bakmak

Evet, güzel bir yüzü ve bomba gibi bir vücudu var; fakat bu onun 1,345 fotoğrafının hepsine tek tek bakmanızı gerektirmez. Fotoğraf bu; kötü çıkmış olabilir. Kendi fotoğraflarınıza bir bakın! Siz de bazı fotoğraflarınızda oldukça çirkin çıkmışsınızdır ve o alkollü geceye lanet ediyorsunuzdur. Bu durum, kadıncağızın ipini çok erken çekmenize sebep olabilir. Ona ‘güzel’ tarafından bakmaya çalışın.

4. Onun Profilini Sık Kullanılanlara Eklemek

Bir kadının Facebook profilini sık kullanılanlara eklemek büyük bir psikopatolojik soruna dalalet. Ayrıca çevrenizdeki insanların sizi yakalamasına da sebep olabilirsiniz. Başka biriyle bir ilişkiye başladığınızı ve bu ‘sık kullanılanlar’ menüsünü temizlemeyi unuttuğunuzu düşünün. Hoşgeldin erken veda!

5. Sürekli Dürtmek

Bir kadını Facebook’tan dürtmek, elbette ki onun ilgisini çekmek namına masumane görünebilir; fakat bu sürekli hale geldiğinde sinir bozucu olacaktır. Bu dürtme meselesini minimumda tutup, bir geri dönüş alıp almadığınızı iyi gözlemlemek gerek.

6. Duvarına Yazan Her Erkeği Araştırmak

Onunla birlikte falan değilsiniz, belki daha önce “gerçek hayatta” hiç görmediniz bile onu… Bu kıskançlık niye? Bu bir yarışma değil ve onun arkadaşları da sizin rakibiniz değil. İnsanlar sanal ortamda kendilerini gerçek hayatta oldukları insandan farklı insanlarmış gibi gösterebilirler; ki laf aramızda asıl amaç da az çok budur. Unutmayın ki siz de, “rakipleriniz de” olduğunuzdan farklı insanlarmış gibi davranma eğilimindesiniz. Bu yüzden rakipleriniz de “sanal”.

7. “Çıkma” Teklif Etmek

Diyecek hiç bir şey yok: “Bunu sakın yapmayın!”

 

 

ERKEK AKLI

Kilolarıyla dalga geçenleri ifşa etti!

Umut Doğan Yıldız

-

Shelly Proebstel adında bir kadın plajda bikinili vücuduyla dalga geçen kişileri sosyal medyada ifşa etti!

Shelly Proebstel adındaki kadın, facebook hesabından yaptığı paylaşımda: “Kiloluyum diye etrafta birkaç adam benimle sesli bir şekilde gülerek dalga geçti. Bikinili görüntüme çok gülen bu insanlar, parmakla beni gösterip sesli sesli alay ediyorlardı” diye paylaştı. 

Bikinili vücut algısının kendisini çok üzdüğünü ve bu algının yanlış olduğuna dikkat çeken Shelly Proebstel,

Kilolular bikini giyemez mi?

Bikini giymek için sadece zayıf olmak gerekmediğini söyleyen Shelly, bu tip insanlar yüzünden kilolu insanların özgüvenlerini yitirdiğini ve yazın sıcağında bile kapalı giysiler giymeyi tercih ettiklerini belirtti.

Artık bu duruma dur demesi gereken birilerine ihtiyaç olduğunu da söyleyen genç kadın, bu zorbalık yüzünden çoğu kilolu insanın kendini evlerine hapsettiklerini ve hayata küserek intihar bile ettiklerinin altını çizdi.

Devamı

ERKEK AKLI

Yeni nesil menü FineDine

Umut Doğan Yıldız

-

Yeme–içme sektörünün yıldızı parlayan girişimlerinden FineDine, restoranlara dijital tablet menü hizmeti sağlayarak misafirin yemek deneyimini ve restoranın operasyonunu verimli hale getirmek için çalışıyor.

FineDine, restoranları her değiştireceği yemekte menü basmaktan kurtaran, mevsim değişikliklerinde istediği ürünü ve yemeği menüsüne kolayca ekleyebilmeyi sağlayan, müşterilerinin en çok hangi yemeğin sayfasına girip hangisine hiç bakmadıklarını görebilecekleri bir çözüm.

Restoran misafirleri, günlük hayatlarına dahil ettikleri teknolojik yenilikleri restoran deneyimlerinde de görmek istiyorlar. Restoran hikayesinin olmazsa olmazı menü de artık yeni nesil hale geliyor. Mobil telefonlar ve tabletler son tüketicinin hayatında vazgeçilmez bir yer aldı, hayatlarını kolaylaştırırken alışkanlıkları olmaya da başladı. Mobil cihaz kullanmaya alışan tüketiciler, farklı deneyimlerinde de bu cihazların sağlayacağı faydayı öngörebiliyor ve ürünün kullanımını kabulleniyor. FineDine, misafire menüde yönlendirici unsur olan görselliği sağlıyor. Yemeklerin istediğiniz kadar fotoğrafına, hatta videosuna menünüzde yer verebiliyorsunuz. FineDine, restoran açısından ise misafirlerine hikayesini yeni nesil teknoloji ile sunan bir enstrüman.

FineDine kullanan restoranlar, hesap ortalamasında %20 bir artış olduğunu söylerken restoranlarının misafirlerinin gözünde yenilikleri takip eden bir algı ile konumlandıklarını da belirtiyorlar. FineDine, restoranlara ciro artışı, marka algısının artırılması gibi katkılarda bulunurken aynı zamanda çok önemli bir bilgi kaynağı haline de geliyor. Menüdeki yemeklerin satışına ve görüntülenmesine dair bilgileri restoranlara sağlayabilen FineDine, yeme içme sektörünün geleceğinin yorumlanması açısından da önemli bir değer taşıyor. FineDine’nın bir hizmeti de Mobil menü servisi. Bu servis, restoran misafirlerinin tabletle birlikte telefonlarında da menüleri görüntülemesine herhangi bir uygulama indirmeden olanak sağlıyor.

İki genç Türk girişimcinin kurduğu FineDine’nın, hem Türk restoran pazarına hem de global restoran pazarına sağlayacağı katkıları ileriki dönemlerde sıkça duyacağız gibi gözüküyor. Dünyada Raffles Hotels, Shangri-La Hotels, Hilton Hotels ve Hard Rock Cafe gibi markalarla çalışan FineDine’dan tablet menü hizmeti almak için websitelerinden iletişime geçebilirsiniz. www.finedinemenu.com @finedinemenu #finedinemenu

Devamı

ERKEK AKLI

Spider Curl egzersizi

-

Editör :

Adeta bir örümcek gibi esnek ve güçlü olabilirsiniz.

 

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com