Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

ERKEKLERİN YAPTIĞI 7 FACEBOOK HATASI

-

 

faceKadınlar genellikle internet ortamında onlara askıntı olan adamlardan, garip tekliflerinden ve tuhaf diyaloglardan pek de bahsetmezler. Gizli gizli takip etmek, durup durup ‘dürtmek’, profil bilgilerini paylaşmak ve daha nicesi… Bazı adamlar böyle şeyler yapıyorlar. Bu tip ‘Facebook suçları’ işlemek senin de başını belaya sokup, bir anlamda ‘repütasyonunu’ düşürebilir. Eğer Facebook’ta nasıl davranmanız gerektiğinizi bilirseniz, şansınız artabilir. “Facebook’taki şu garip, psikopat herif’ olarak anılmak istemiyorsanız, bu listeye bir göz atmanız gerek…

1. Onun Profilini Ezberlemeye Çalışmak

Erkeklerin yaptıkları ilk ve en genel hata kadınların profil bilgilerini ezberlemektir. İlgi alanları, en sevdiği sanatçılar, filmler ya da profilinde paylaştığı ‘her şey’… Eğer bunların hepsini ezberlerseniz, gerçek hayata dair elinizde ne kalır?  Birini, konuşarak tanımak eğlencelidir! Ve unutmayın ki, profilindeki her şeyi ezbere bilen biriyle karşılaşmak onu çok korkutacaktır!

2. Gerçek Hayatta Arkadaş Olmadan Facebook’da Eklemek

Onu bir partide gördünüz ya da aynı dersi alıyorsunuz; fakat halen ona bir merhaba diyemediniz ve tanışmadınız. Hemen Facebook’tan ekliyorsunuz ve muhabbet başlasın istiyorsunuz! Yanlış! Facebook’un ilk kurallarından biri tanımadığın insanları arkadaş olarak eklememektir. Bunun ne kadar tuhaf kaçacağını bir düşün. Hakkınızda sizce ne düşünecektir?

3. 345 Fotoğrafının Hepsine Tek Tek Bakmak

Evet, güzel bir yüzü ve bomba gibi bir vücudu var; fakat bu onun 1,345 fotoğrafının hepsine tek tek bakmanızı gerektirmez. Fotoğraf bu; kötü çıkmış olabilir. Kendi fotoğraflarınıza bir bakın! Siz de bazı fotoğraflarınızda oldukça çirkin çıkmışsınızdır ve o alkollü geceye lanet ediyorsunuzdur. Bu durum, kadıncağızın ipini çok erken çekmenize sebep olabilir. Ona ‘güzel’ tarafından bakmaya çalışın.

4. Onun Profilini Sık Kullanılanlara Eklemek

Bir kadının Facebook profilini sık kullanılanlara eklemek büyük bir psikopatolojik soruna dalalet. Ayrıca çevrenizdeki insanların sizi yakalamasına da sebep olabilirsiniz. Başka biriyle bir ilişkiye başladığınızı ve bu ‘sık kullanılanlar’ menüsünü temizlemeyi unuttuğunuzu düşünün. Hoşgeldin erken veda!

5. Sürekli Dürtmek

Bir kadını Facebook’tan dürtmek, elbette ki onun ilgisini çekmek namına masumane görünebilir; fakat bu sürekli hale geldiğinde sinir bozucu olacaktır. Bu dürtme meselesini minimumda tutup, bir geri dönüş alıp almadığınızı iyi gözlemlemek gerek.

6. Duvarına Yazan Her Erkeği Araştırmak

Onunla birlikte falan değilsiniz, belki daha önce “gerçek hayatta” hiç görmediniz bile onu… Bu kıskançlık niye? Bu bir yarışma değil ve onun arkadaşları da sizin rakibiniz değil. İnsanlar sanal ortamda kendilerini gerçek hayatta oldukları insandan farklı insanlarmış gibi gösterebilirler; ki laf aramızda asıl amaç da az çok budur. Unutmayın ki siz de, “rakipleriniz de” olduğunuzdan farklı insanlarmış gibi davranma eğilimindesiniz. Bu yüzden rakipleriniz de “sanal”.

7. “Çıkma” Teklif Etmek

Diyecek hiç bir şey yok: “Bunu sakın yapmayın!”

 

 

ERKEK AKLI

Buzul erime oranı yüzde 280 arttı

Umut Doğan Yıldız

-

Antarktika’daki buzul erime oranı, 2001-2017 arasında yılda ortalama yüzde 280 arttı.

Kaliforniya ve Utrecht üniversiteleri ile ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Jet İtiş Laboratuvarı’nda gerçekleştirdikleri çalışma neticesinde çarpıcı bir rapor ortaya koydular.

Antartikada buzullar ne oranda eriyor?

Science Daily’de yer alan habere göre, Kalifornia ve Utrecht üniversiteleri ile NASA Jet İtiş Laboratuvarı’nın yürüttüğü çalışmada ortaya koyulan rapor: Antartika’da bulunan buzullardaki erime oranının, 2001-2017 arasında yılda ortalama yüzde 280 artış gösterdiğini yönünde.

Araştırmada ortaya koyulan başka bir bilgi de 1979-2001 arasında yılda ortalama 48 milyar ton buzulun eridiği ve Antarktika’da bu kaybın, 2001-2017 aralığında senede 134 milyar tona çıktığı yönünde.

Buzulların erimesi deniz seviyesini artıracak

Bilim adamları, Antarktika’da buzulların erime seviyesindeki bu ciddi artışın 1979-2017 aralığında küresel deniz suyu seviyelerini yaklaşık bir buçuk santimetre yükselttiğini söylüyor.

Devamı

ERKEK AKLI

Dizilerin başlama tarihleri açıklandı!

Umut Doğan Yıldız

-

Yeni yılda özel kanalların reklam anlaşmalarını yenilemeleri nedeniyle yerli diziler, yayına üç hafta ara veren diziler ne zaman başlayacak? İşte o tarihler!

TRT dışındaki bütün kanallar yılbaşından itibaren dizi yayınlarına üç hafta süreyle ara vermişlerdi. Çekimleri başlayan diziler ekranlara tekrar dönmeye hazırlanıyor. 

Diziler ne zaman başlayacak?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Bizim Hikaye, Çukur,  Çarpışma, Yasak Elma, Kadın, Söz,  Bir Zamanlar Çukurova, Sen Anlat Karadeniz gibi diziler sezon finali gibi yaptıkları bölümleriyle yeni yıl tatiline girmişlerdi. Şimdi tekrar ekranlara dönecek olan dizilerin yayınlanma tarihleri de yavaş yavaş netleşiyor.

Diziler, 21 Ocak’tan itibaren ekrana dönmeye başlayacaklar.

Dizilerin yayın tarihleri şu şekilde:

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz:22 Ocak

Bir Zamanlar Çukurova: 24 Ocak

Yasak Elma: 21 Ocak

Çukur: 21 Ocak

Gülperi: 25 Ocak

Avlu: 24 Ocak

Sen Anlat Karadeniz: 23 Ocak

Kadın: 22 Ocak

Bizim Hikaye: 24 Ocak

Söz: 21 Ocak

Çarpışma: 24 Ocak

Erkenci Kuş: 26 Ocak

Muhteşem İkili: 24 Ocak

Arka Sokaklar: 25 Ocak

Kızım: 25 Ocak

Devamı

ERKEK AKLI

Pantolonsuz metroya binme etkinliği

Umut Doğan Yıldız

-

ABD’nin New York kentinde ”Pantolonsuz Metro Yolculuğu” etkinliğinin bu yıl 18.si düzenlendi.

Bu sene New York’ta 18.si düzenlenen ‘Pantolonsuz Metro Yolculuğu’na katılanlar soğuk havayı umursamadılar.

Improve Everywhere’ grubu tarafından düzenlenmeye başlanan ve dünyada hızla yayılıp çeşitli şehirlerde de gerçekleştirilen metroda pantolonsuz yolculuk etkinliği, bu yılda oldukça ilgi gördü.

Katılımcılar, olaydan haberi olmayan vatandaşların şaşkın bakışları arasında pantolonlarını çıkarmaya başladılar.

Video: (Rommel Tan) Instagram: @rtanphoto

İşte o görüntüler:Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com