Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

ERKEKLERİN TERCİH ETTİĞİ MEDİKAL ESTETİK UYGULAMALAR

ERKEK AKLI

ERKEKLERİN TERCİH ETTİĞİ MEDİKAL ESTETİK UYGULAMALAR

-

 

Erkeklerde yeni trend: Maskülen estetik

erkek-estetik

Cesur erkeğin yeni trendi maskülen olmak. Bunun yolu da dolgu ve botoks gibi medikal estetik uygulamalarla daha bakımlı, canlı ve erkeksi bir görüntüye sahip olmaktan geçiyor.

Günümüzün rekabetçi dünyasında erkekler kariyerleri ve özel yaşamlarında bir adım önde olabilmek için yüz ve bedenlerine son derece dikkat ediyorlar. Dış görünümüne önem veren erkekler için asimetrik burun, aşırı terleme-koku, saç dökülmesi, cildin yıpranması ve lekelenmeleri başlıca estetik sorunlar arasında. Erkek hastalarının maskülen çizgiden çıkmak istemediğini ve uygulamaları da bu yönde yaptıklarının altını çizen Dr. Mustafa Kemal Ataönder, “Erkekler pürüzsüz, yumuşak, ipeksi bir cilt ya da yüksek kemerli bir kaş hattı değil, var olan maskülen çizgileri koruyarak simetrik, taze, enerjik ve sağlıklı bir görünüm elde etmek istiyor. Erkeklerin yüz ve kemik yapısı kadınlara nazaran daha güçlü ve belirgin. Erkek cildi daha kalındır, büyük gözenekli, deri altı yağı azdır, daha fazla ter ve sebum üretir. Dolayısıyla uygulamaları da bu noktalara dikkat ederek, var olanı koruyarak ve kesinlikle maskülen çizgiden çıkmadan yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Asimetrik yüz hatlarına çözüm: dolgu

Cerrahi işleme gerek duymadan yüzdeki ve özellikle burundaki asimetri sorunlarını gidermek isteyen erkek hasta sayısının her geçen gün arttığını kaydeden Dr. Ataönder, “Erkeklerin yüz bölgesindeki asimetri problemleri büyük sorun teşkil eder. Ortalama yarım saatlik dolgu uygulaması ile yanaklardaki çöküklükler, gözyaşı kanalında beliren çukurluk, alt çene bölgesindeki çökme ve sarkmalar, burnunda estetik dışı kavis ve düşüklüklere çözüm getirebiliyoruz. Hastamız hiçbir işlem yapılmamış gibi gün içerisinde normal hayatına dönebiliyor” dedi.

Kötü koku, aşırı terleme ve kırışıklara: botoks

Erkekleri en çok rahatsız eden konunun özellikle koltuk altı bölgesinde görülen ve kokuya da neden olarak rahatsızlık veren terleme sorununun geldiğini ifade eden Dr. Mustafa Kemal Ataönder, “Botoks uygulamasıyla ter bezleri belirli bir süreliğine yavaşlar. Yılda 2-3 kez uygulanabilen bu yöntem ile hasta yaklaşık altı ay terleme ve koku probleminden tamamen kurtulur” dedi. Erkek hastaların kaşlarını sürekli çatarak sert bir görüntüye sahip olmalarından da rahatsız olduklarını dile getirdiklerini söyleyen Dr. Ataönder, “Bu gibi durumlarda alın ve kaş ortası çizgilere botoks uygulayabiliyoruz. İşlem hem sosyal yaşamda hem de iş yaşantısında büyük fayda sağlıyor” ifadelerinde bulundu.

Saç dökülmesine erken müdahale: saç mezoterapisi

Erkeklerin büyük çoğunluğunun ortak problemi olan saç dökülmesinin görüldüğü ilk anda tedaviye başlanması gerektiğini kaydeden Dr. Ataönder, “Vitaminler ve aminoasitlerin enjekte edildiği saç mezoterapisi dökülmelere karşı uygulanabiliyor. Birkaç seans yapılan bu işlem belirli aralıklarla tekrar ediliyor. Böylece saç dökülmesinin büyük oranda önüne geçilebiliyor” diye konuştu.

Gençleşmek için: İple yüz germe

Dr. Mustafa Kemal Ataönder, cerrahi işlem gerektirmeyen iple yüz germe işleminin doğal görüntü sağlaması nedeniyle daha genç görünmek isteyen erkekler arasında da hızla talep edilmeye başlandığını ifade etti. Dr. Ataönder, “Çalışan erkeklerin uzun iyileşme süreçleri gerektiren işlemlere hem vakitleri yok, hem de psikolojik olarak da bu süreci yaşamak istemiyorlar. İple yüz germe işlemiyle cilt altına yerleştirilen iplerin azalan kolajeni tekrar aktif hale getiren yapısından dolayı, günden güne tazelenen, gerginleşen ve gençleşen bir cilt yapısına kavuşuyorlar. Doğal bir süreç işliyor, yapay sentetik bir duruş kesinlikle olmuyor. Ortalama 1 saatlerini ayırıp, zaman kaybı yaşamadan tekrar iş ve sosyal hayatlarına dönebiliyorlar” dedi.

Özgüven için: Cilt bakımı

Gündelik hayatın yoğunluğu içerisinde birçok erkeğin cilt sorunlarını görmezden geldiğini ve gerekli bakımı-tedaviyi yapmayı ihmal edebildiklerini ifade eden Ataönder, her probleme farklı bir yöntem olduğunu kaydetti. Dr. Ataönder, “Erkekler cilt bakımı yaptırdıklarında daha özgüvenli oluyorlar. Ciltlerindeki yenilenmeler ve sorunların giderilmesi hayata daha olumlu bakmalarını sağlıyor. Göz altı morlukları, cilt lekeleri, akne-sivilce tedavileri, yara izi yok etme, ben ve çillerin yok edilmesi, cilt renginin düzeltilmesi gibi uygulamalarla hayata daha pozitif bakıyorlar” şeklinde konuştu.

Hijyen için: tüy giderici uygulamalar (Lazer epilasyon)

Erkeklerin en büyük sıkıntılarından birinin istenmeyen tüyler olduğuna dikkat çeken Dr. Mustafa Kemal Ataönder, “İstenmeyen tüyleri yalnızca estetik görünüş olarak düşünmemek lazım. Bu tüylerden kurtulmak hijyen ve sağlık açısından da çok önemli” diyor.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Stres, yağ yakmayı engelliyor

-

Yapılan araştırmalara göre stresli olmak yağ yakımını engelliyor.

Beyniniz haftanın yedi günü alarm veriyorsa, yağ yakmanız da imkânsızlaşır. Pure Sports Medicine’in kuvvet antrenörü Andy Reay’e kulak vererek biraz sakinleşin.

Kortizol adlı stres hormonunu mutlaka daha önce duymuşsunuzdur. Bu hormonun seviyesi kronik olarak arttığında vücudunuzda yağ depolamaya yol açan enzimler tetiklenir ve karın kaslarınız açıkça gözükmez. Bu hormon uyku kalitenizi de bozarak testosteron üretiminizin azalmasına yol açar ve antrenmanlardan aldığınız verimi azaltır.

Neyse ki bu sorunu çözmenin birkaç farklı yolu var. İlk olarak düzensiz beslenme alışkanlığınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Yemek yediğiniz zamanlarda vücudunuz insülin hormonu salgılar ve bu hormon kortizol hormonunun etkilerini ortadan kaldırır. Bu nedenle sık ama az yemek, akşam yemeğinde çok fazla beslenip sonrasında telafi etmeye çalışmaktan daha akıllıca bir yöntemdir.

Kendinizi yorgun hissettiğinizde daha sıkı çalışmayı denemekse stresinizi artırarak karın kaslarınıza giden yolu uzatacaktır. Hafta içinde yüzme gibi düşük darbe etkili sporları deneyebilir ya da kuvvet antrenmanlarına devam etmek istiyorsanız düşük ağırlık-yüksek tekrar prensibini benimseyebilirsiniz. Yani ağır çalışmaları pazar gününe saklamayı düşünebilirsiniz. Bazı sporcular bu gibi durumlarda kalp atışı değişkenliğini takip eder. Elite HRV gibi uygulamalarla kalp atışlarınız arasındaki süreyi ölçmek size vücudunuzun yorgunluk veya stres durumuna dair bilgi vererek antrenmanlarınızı daha etkin bir biçimde tasarlamanızı sağlar. Öte yandan takviye edici gıdaların da yardımına başvurabilirsiniz. Bu takviyelerin kötü yaşam şartlarınızı düzeltmek gibi maharetleri olmasa da magnezyum, C vitamini ya da daha az bilinen, hücre zarınızı oluşturan fosfatidilserin gibi takviyeler stres seviyenizi azaltmada yardımcınız olabilir. Derin bir nefes alın ve karın kaslarınızı çıkarmak konusunda endişeli davranmaktan vazgeçin.”

Devamı

ERKEK AKLI

Burçlara göre spor dalları

-

Biraz eğlenmek istediğinizi biliyoruz. İşte burçlara göre spor dalları.

Hangi burca hangi spor dalı daha uygun?

İkizler Burcu

Atletizm ve takım sporları tam bu burca göre. Jimnastik ve pilates gibi sporlar ikizler burcunun başarıyla yapabileceği sporlar arasında.

Koç Burcu

Koç burcu hangi sporu yapmalı? diye düşünen varsa eğer, bu burç daha çok düşünce temelli sporlarda başarılı oluyor. Bilardo, satranç gibi sporlar ve antrenörlük, koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı faliyetler arasında. Ayrıca fitness ve vücut geliştirme de koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı spor dalları arasında bulunuyor.

Boğa Burcu

Azimli bir yapıya sahip olan boğa burcu için uygun sporlar: dağcılık, atıcılık ve ağırlık kaldırma. 

Yengeç Burcu

Deniz sporlarında oldukça başarılı olan yengeç burçları için, yüzme, yelkencilik, kano, su topu ve atlayış biçilmiş kaftan.

Aslan Burcu

Avrupalı araştırmacılar, bu burcun güç gerektiren sporları başarılı bir şekilde yaptığını ortaya koydular.

Başak Burcu

Takım sporlarında çok başarılı olan başak burcu, fitness ve pilates gibi sporlarda da oldukça başarılılar.

Terazi Burcu

Hemen hemen tüm spor dallarında başarılı olabilen bir burç varsa o da terazi burçlarıdır.

Akrep Burcu

Risk ve kuvvet gerektiren sporlarda oldukça başarılı olan akrep burçları, dövüş ve tırmanış sporlarında büyük başarı gösteriyorlar.

Yay Burcu

Yay burcu tenis ve futbol gibi sporlarda oldukça iyi performans gösterirler.

Balık Burcu

Su sporları ve fitness balık burçlarının yapmaktan zevk alacağı ve başarılı olacağı spor dalları arasında.

Oğlak Burcu

Kayakçılık, dağcılık, yüzücülük ve koşuculuk, bu burç için en önemli başarıların kaydedileceği spor dalları arasında.

Kova Burcu

Atletizm ve vücut geliştirme sporları kova burcu için ideal sporlar.

Devamı

ERKEK AKLI

Spor salonunda görülen en komik 9 kişi

-

Spor la ilgili şimdiye kadar hep bilgilendirici içerikler hazırladık. Şimdi biraz da gülelim. İşte spor salonundan komik fotoğraflar.

Spor salonlarında görme ihtimali pek olmasa da sizin için komik fotoğraflar derlemesi yaptık.

1- Evden çalışmak bağımlılık yapar

2- Güvenlik her şeyden önemlidir

3- Müziksiz asla

4- Aranılan motivasyon


5- Sonsuza kadar spora elveda diyebilecek biri daha


6- Hepinizden nefret ediyorum

7- Topuklu ayakkabısız asla

8- Son teknoloji

9- Pilates topunun rahatlığı


Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com