Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

ERKEKLERİN TERCİH ETTİĞİ MEDİKAL ESTETİK UYGULAMALAR

-

 

Erkeklerde yeni trend: Maskülen estetik

erkek-estetik

Cesur erkeğin yeni trendi maskülen olmak. Bunun yolu da dolgu ve botoks gibi medikal estetik uygulamalarla daha bakımlı, canlı ve erkeksi bir görüntüye sahip olmaktan geçiyor.

Günümüzün rekabetçi dünyasında erkekler kariyerleri ve özel yaşamlarında bir adım önde olabilmek için yüz ve bedenlerine son derece dikkat ediyorlar. Dış görünümüne önem veren erkekler için asimetrik burun, aşırı terleme-koku, saç dökülmesi, cildin yıpranması ve lekelenmeleri başlıca estetik sorunlar arasında. Erkek hastalarının maskülen çizgiden çıkmak istemediğini ve uygulamaları da bu yönde yaptıklarının altını çizen Dr. Mustafa Kemal Ataönder, “Erkekler pürüzsüz, yumuşak, ipeksi bir cilt ya da yüksek kemerli bir kaş hattı değil, var olan maskülen çizgileri koruyarak simetrik, taze, enerjik ve sağlıklı bir görünüm elde etmek istiyor. Erkeklerin yüz ve kemik yapısı kadınlara nazaran daha güçlü ve belirgin. Erkek cildi daha kalındır, büyük gözenekli, deri altı yağı azdır, daha fazla ter ve sebum üretir. Dolayısıyla uygulamaları da bu noktalara dikkat ederek, var olanı koruyarak ve kesinlikle maskülen çizgiden çıkmadan yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Asimetrik yüz hatlarına çözüm: dolgu

Cerrahi işleme gerek duymadan yüzdeki ve özellikle burundaki asimetri sorunlarını gidermek isteyen erkek hasta sayısının her geçen gün arttığını kaydeden Dr. Ataönder, “Erkeklerin yüz bölgesindeki asimetri problemleri büyük sorun teşkil eder. Ortalama yarım saatlik dolgu uygulaması ile yanaklardaki çöküklükler, gözyaşı kanalında beliren çukurluk, alt çene bölgesindeki çökme ve sarkmalar, burnunda estetik dışı kavis ve düşüklüklere çözüm getirebiliyoruz. Hastamız hiçbir işlem yapılmamış gibi gün içerisinde normal hayatına dönebiliyor” dedi.

Kötü koku, aşırı terleme ve kırışıklara: botoks

Erkekleri en çok rahatsız eden konunun özellikle koltuk altı bölgesinde görülen ve kokuya da neden olarak rahatsızlık veren terleme sorununun geldiğini ifade eden Dr. Mustafa Kemal Ataönder, “Botoks uygulamasıyla ter bezleri belirli bir süreliğine yavaşlar. Yılda 2-3 kez uygulanabilen bu yöntem ile hasta yaklaşık altı ay terleme ve koku probleminden tamamen kurtulur” dedi. Erkek hastaların kaşlarını sürekli çatarak sert bir görüntüye sahip olmalarından da rahatsız olduklarını dile getirdiklerini söyleyen Dr. Ataönder, “Bu gibi durumlarda alın ve kaş ortası çizgilere botoks uygulayabiliyoruz. İşlem hem sosyal yaşamda hem de iş yaşantısında büyük fayda sağlıyor” ifadelerinde bulundu.

Saç dökülmesine erken müdahale: saç mezoterapisi

Erkeklerin büyük çoğunluğunun ortak problemi olan saç dökülmesinin görüldüğü ilk anda tedaviye başlanması gerektiğini kaydeden Dr. Ataönder, “Vitaminler ve aminoasitlerin enjekte edildiği saç mezoterapisi dökülmelere karşı uygulanabiliyor. Birkaç seans yapılan bu işlem belirli aralıklarla tekrar ediliyor. Böylece saç dökülmesinin büyük oranda önüne geçilebiliyor” diye konuştu.

Gençleşmek için: İple yüz germe

Dr. Mustafa Kemal Ataönder, cerrahi işlem gerektirmeyen iple yüz germe işleminin doğal görüntü sağlaması nedeniyle daha genç görünmek isteyen erkekler arasında da hızla talep edilmeye başlandığını ifade etti. Dr. Ataönder, “Çalışan erkeklerin uzun iyileşme süreçleri gerektiren işlemlere hem vakitleri yok, hem de psikolojik olarak da bu süreci yaşamak istemiyorlar. İple yüz germe işlemiyle cilt altına yerleştirilen iplerin azalan kolajeni tekrar aktif hale getiren yapısından dolayı, günden güne tazelenen, gerginleşen ve gençleşen bir cilt yapısına kavuşuyorlar. Doğal bir süreç işliyor, yapay sentetik bir duruş kesinlikle olmuyor. Ortalama 1 saatlerini ayırıp, zaman kaybı yaşamadan tekrar iş ve sosyal hayatlarına dönebiliyorlar” dedi.

Özgüven için: Cilt bakımı

Gündelik hayatın yoğunluğu içerisinde birçok erkeğin cilt sorunlarını görmezden geldiğini ve gerekli bakımı-tedaviyi yapmayı ihmal edebildiklerini ifade eden Ataönder, her probleme farklı bir yöntem olduğunu kaydetti. Dr. Ataönder, “Erkekler cilt bakımı yaptırdıklarında daha özgüvenli oluyorlar. Ciltlerindeki yenilenmeler ve sorunların giderilmesi hayata daha olumlu bakmalarını sağlıyor. Göz altı morlukları, cilt lekeleri, akne-sivilce tedavileri, yara izi yok etme, ben ve çillerin yok edilmesi, cilt renginin düzeltilmesi gibi uygulamalarla hayata daha pozitif bakıyorlar” şeklinde konuştu.

Hijyen için: tüy giderici uygulamalar (Lazer epilasyon)

Erkeklerin en büyük sıkıntılarından birinin istenmeyen tüyler olduğuna dikkat çeken Dr. Mustafa Kemal Ataönder, “İstenmeyen tüyleri yalnızca estetik görünüş olarak düşünmemek lazım. Bu tüylerden kurtulmak hijyen ve sağlık açısından da çok önemli” diyor.

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler