Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

ERKEKLERE ÖZEL KAVGA TAKTİKLERİ

-

 

Kavganın konusu ne olursa olsun, bazı sabit cümleler hemen etkisini gösterir ve ilişkinize, hem huzur hem de barış getirir.


Bir beraberlik yaşadığınızda kavga etmenin kaçınılmaz olduğu kesin. Hatta hiç kavga etmiyorsanız, ortada bir sorun var demektir. Ne var ki bu her tartışmada ortalığı savaş alanına çevirebileceğiniz anlamına gelmiyor. Öncelikle tartışmaların çıkış sebeplerine dikkat edin ve aşağıda size vereceğimiz taktikleri uygun yerlerde (ve tabii zamanlarda) kullanın. Emin olun, kavgaların şiddeti azalacak ve en önemlisi de ertesi güne sarkmayacak. Hem 60’ları kasıp kavuran ‘savaşma seviş’ sözünün elbette bir anlamı vardı, değil mi?

“Haydi, mutfakta konuşalım…”
En iyi zaman:
Sizi savunmasız yakaladığında: Haluk ile Meltem’in bir bildiği var elbette; görüşmelerin (tartışma demenin nazik yolu!) tarafsız bir bölgede yapılmasını ve sürecin acısız hale dönüştürülmesini sağlıyor. Playstation oynarken içtiğiniz birayı, yeni aldığı halıya döktüyseniz, hemen oradan uzaklaşın (tabii halıyı sildikten sonra). Bu sayede suçun işlendiği bölgeden çıkarken ikiniz de sakinleşmeye başlayacaksınız ve olay daha da alevlenmeden kapanmış olacak. Terapist Andrew G. Marshall’a göre bu durumlarda en işe yarayan mekân, mutfak ve yatak odasıdır: “Yatak odası her zaman en rahatlatıcı oda olduğu için size en özel ve sevgi dolu anlarınızı çağrıştıracaktır.” Üstelik kavga sonrası ateşli seks için de hazır durumda olursunuz. Tabii tercihinizi mutfaktan yana kullanırsanız, sonrasında buz gibi bir bira teklif etme şansınız olur. Dökmemek şartıyla elbette…

“Şu anda önceliğimiz…”
En iyi zaman:
Evle hiç ilgilenmediğinizi söylediğinde: “Hani Ikea’dan almak istediğimiz o koltuk takımı var ya…  Kalmamış! Zeynep’ler gidip sormuşlar.   Geçen ay gidelim dediğimde koltuktan kalkabilseydin, çoktan almıştık.” Nasıl tanıdık bir cümle değil mi? Terapist Andrew G. Marshall’a göre, “Kadınlar ev için bir şeyler almanızı istedikleri zaman, amaç sadece evi dekore etmek değildir. Onu sahiplendiğinizi de görmek ister” diyor. Sizin bu işe ihtiyaç eksenli baktığınızı biliyorum. Yani evde bir koltuk takımı varsa, ortadan ikiye ayrılıncaya kadar yenisini almanın bir anlamı yoktur. Tabii kavga bir kere başladıktan sonra bu düşüncenizi asla söylememeniz gerekir. Aslında hiçbir şey söyemeyin. Yani konuyla ilgili. Yapmanız gereken usta bir politikacı gibi (ülkemizde bunlardan çok var) gündemi değiştirin. Onun söylediğiyle ilgisi olmayan bir cevap verin. Örneğin “Şu anda önceliğimiz şubatta çıkacağımız tatili planlamak” deyin ve hemen internette uygun bir tur aramaya başlayın.  Yutarsa, -ki büyük ihtimalle yutacaktır, şubat ayına kadar bu tartışmayı bir daha yaşamazsınız. Tabii bu arada koltuk takımınız ortadan ikiye ayrılırsa, yandınız!

“Gerçekten mi? Böyle hissettiğini bilmiyordum.”
En iyi zaman:
Duygularınızı yeteri kadar ifade etmediğiniz için size kızdığında: Hiç de zor değil: Aptalı oynayın! “Size çıkıştığında haklı bile olsa, bu taktik sayesinde kendine güvenini yıkmış olursunuz” diyor bir risk yönetimi şirketinin idarecilerinden Duncan Bullivant. Amacı kavga etmek bile olsa, gözlerinizi şaşkınlıkla açtığınızı görünce, size haksızlık ettiğini düşünmeye başlar ve geri çekilir. Çetin ceviz mi çıktı? Hatta bir de dırdıra mı başladı? O halde başınızı öne eğin. ‘The Body Language Bible’ (Vücut Dilinin Kutsal Kitabı) kitabının yazarı Judi James, “Ensenizi ortaya çıkarmak ona güvendiğinizi ve meseleyi de dikkate alacağınızı gösterir” diyor. Tüm savunmasını yıktıktan sonra derin ve anlamlı düşüncelerinize geri dönebilirsiniz!

“Dur bir dakika doğru anlamış mıyım?”
En iyi zaman:
Büyük konular için: Genelde bağlılığınızla ilgili sorunlar, ilişkinizin geleceği ya da ofisteki seksi kız arkadaşınızdan gelen mesajla ilgili kavgalar için: Erkekler evrensel olarak “Bu ilişki nereye gidiyor” gibi önemli konularla karşılaştığında hemen geri çekilme üzerine kodlanmış gibidir. “Erkekler hemen geri adım atar çünkü konu çok uzun zaman alır ve tam olarak da bir sonuca bağlanmaz” diyor danışman Christine Northam. Ancak sorun şu ki, tartışmayı hemen o anda yapmazsanız, konu üzerinde daha da çok zaman harcamak zorunda kalırsınız. Bu yüzden tek seferde halletmek her zaman daha iyidir. Size tavsiyemiz özenli bir şekilde konuşmasını bölüp durmak. En iyi teknik 30 saniyede bir konuşmasını bölmek ve yanlış anlamaya mahal vermemek için dediklerini başka kelimelerle açıklamak. Bu şekilde onun konuştuğu konuya odaklandığınızı düşünür. Onu dinlemiş ve güvenini kazanmış olursunuz. Sonuca ulaşmasanız da emin olun, bu tartışmadan yeteri kadar tatmin olacaktır.

“Haydi, yürüyüşe çıkalım”
En iyi zaman:
Ayda bir kere… Ayın o haftası geldiğinde: Jinekolog Nick Panay’e göre, ev içinde çıkan kavgaların kimisi tamamen biyolojik kaynaklıdır. Bu yüzden her ayın malum haftası gelince, yüzünüzün şekli bile kavga sebebi olabilir; “Senin burnun son zamanlarda büyüdü mü?” cümlesiyle çıkan bir kavganın ortasında kalmamak için onu yürüyüşe çıkarın. Yürüyüş, kaslardaki kan dolaşımını artırarak hücrelere oksijen ve besin taşınmasına yardımcı olduğu için onun adet dönemindeki ağrı ataklarını da dindirmiş olur.

“Devam et…”
En iyi zaman:
Çok duygusal olduğunda: Eğer içinde bir şeylerin biriktiğini ve bir türlü patlayamadığını düşünüyorsanız, yapacağınız en iyi şey sessiz kalmaktır. Zira bazen tek istediği şey duyulmaktır, ancak nasıl tepki vereceğinizi bilemediği için kartlarını bir türlü açamaz. Omzuna elinizi koymak gibi fiziksel bir temas, gardını hemen aşağı indirecektir. Eğer onu üzen sizseniz, yatağa geçip içten bir sohbet başlatmak sorunu halletmenizi sağlar. Kendinizi savunmadan ve sürekli karşı çıkmadan sadece dinleyin. Unutmayın, bu bir münazara değil. Size düşen de patlamak üzere olan bir bombayı sakince etkisiz hale getirmek.

“Üzgünüm…”
En iyi zaman:
Klozet kapağını açık bıraktıysanız: Kadın ve erkeklerin farklı kavga yolları benimsedikleri kesin. Northam, “Kadınlar kişisel olmaktan ziyade davranışları eleştirirler” diyor ve ekliyor: “Bir erkek ‘Çok dağınıksın’ derken kadınlar ‘Havlunu yine yere atmışsın’ diye söylenir.” Bu da bulunduğunuz pozisyonda sizi savunmasız bir halde bırakır. O yüzden derhal özür dileyin. Kavgalar sırasına ufak ve önemsiz detayları kabullenip özür dilediğinizde daha anlamlı kavgalardan galip çıkma şansınız da artar. Kısacası önemsiz konularda dilediğiniz özür, gerekli zamanlarda kullanabileceğiniz bir hapishaneden çıkış kartına dönüşür. Ya da tuvalette işiniz bittikten sona klozetin kapağını aşağı indirmeyi deneyebilirsiniz.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler