Connect with us

SEKS & İLİŞKİLER

Erkekler neden orgazm taklidi yapar?

Umut Doğan Yıldız

Published

on

Erkek cinselliğiyle ilgili doğru bilinen yanlışları sizler için ortaya koymaya devam ediyoruz. Erkekler orgazm taklidi yapmaz sanıyor olabilirsiniz ama bu doğru değil.

EFSANE: Erkekler orgazm taklidi yapmaz.

Erkekler orgazm olduklarında boşalırken meni salgılıyorlar. Yani orgazm olduklarına dair gözle görülür bir kanıt mevcut. Amerika’da yapılan bir araştırmada neredeyse kadınların yarısının, erkeklerinde çeyreğinin orgazm taklidi yaptığı gösteriliyor.

Erkekler neden orgazm taklidi yapar?

Araştırmaya katılan erkeklere ‘neden?’ olduğu sorulunca, çoğunlukla elde edilen cevaplar şunlar; partnerini üzmemek, partnerini tatmin etmek (kadınların orgazm olması daha uzun sürdüğü için), seksin sona ermesini istemek, orgazm olmanın ‘hoş bir şey’ olmadığını düşünmek… Bu konuda oldukça yaratıcı olanlar da yok değil. Köpek (doggy) pozisyonunda seks sırasında tüküren, partneri neler olup bittiğini görmeden hızlıca prezervatifi çıkarıp çöpe atanlar, partneri yüzünü görmesin diye (muhtemelen orgazm mimiklerinde başarısız) asla misyoner pozisyonunda seks yapmayanlar ya da kadınlarında sıkça başvurduğu yöntem olan orgazm sesi çıkaranlar… Tüm bunlar yerine partnerinizle konuşmayı deneseniz,  sizce de her şey daha kolay olmayacak mı beyler?

EFSANE: Erkekler sekse asla ‘hayır’ demez.

Uzun bir süre erkeklerin yedi saniyede bir seks düşündüğü iddiasıyla yaşadık. Ki daha sonra bunun herhangi bir kaynağa dayandırılmadan sadece bir kitabın tanıtımı için ortaya atılan bir teori olduğu okumuştum bir yerde. İlginçtir ki bu ‘teori’ o kadar çok sevildi ki, erkekler uzun bir süre bunu yük olarak omuzlarında ya da bir zafer kupası kaldırırmışçasına ellerde taşıdı.

Erkekler ne sıklıkta seks yapıyor?

Kinsey Institute’un araştırmasına katılanların yüzde 54’ü gün içinde birkaç kez, yüzde 43’ü haftada ya da ayda birkaç kez olduğunu söylerken, geri kalan yüzde 4’lük dilim ayda bir kereden az olduğunu söylemiş. Buna karşılık olarak araştırmaya katılan kadınları yüzde 19’u günde birçok zaman, yüzde 67’si haftada ya da ayda birkaç kez, %14’ü ise ayda bir kereden az olarak cevaplamış. Başka bir kaynaktan okuduğumuz gerçekler ise, erkeklerin günde 29 kez uykuyu, 25 kez ise yemeği düşündüğü, kadınların ise bu sayıların 15 ve 13 olduğu belirtiliyor. Kadın ve erkek düşünce sistemi oldukça farklı çalışıyor, bu arada büyük bir boşluk yaratsa da, erkeklerin seks sürekli seks düşündüğü miti diğer bir yanlış anlaşılmaya da yol açıyor; erkekler için her zaman bir anlamı vardır. Bundan kasıt ne olabilir? “Eğer bir kadın sekse ‘hayır’ diyorsa, gerçekten ‘hayır’ olmalı ama bir erkek söz konusu olduğunda bu ‘hayır’ her zaman ‘evet’e dönüşür. Eğer böyle bir düşünceye sahipsen, tekrar bir gözden geçirmenizi öneririz. Etrafında sürekli seksten bahseden erkekler olabilir fakat onların da ‘dur’ butonları bulunuyor. Sevgilin ya da eşin bu gece sevişmek istemediğini söylediğinde, hemen ‘artık beni çekici bulmuyor mu?’ gibi düşünceleri aklının derinliklerine atıp, ‘acaba bir sıkıntısı mı var?’ gibi daha iyimser sorulara başvurabilirsin. Stres ve tükenmişlik tam bir libido katili!

Devamı
Advertisement

SEKS & İLİŞKİLER

Mastürbasyonun sağlığa 6 etkisi

Umut Doğan Yıldız

Published

on

Cinsel sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeyler arasında mastürbasyoın da var.

Dr. Nina Brochmann, mastürbasyon yapmanın faydaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Doktora göre mastürbasyon, çoğu cinsel sorunu çözmede birebir.

Mastürbasyon yapmak, uykuya dalmanızı kolaylaştırmasının yanı sıra ruh hâlinizi de olumlu bir şekilde  etkiliyor. Ayrıca mastürbasyon yapan insanların daha iyi bir beden algısına sahip olduğunu söyleyen 
Dr. Nina Brochmann, vücudunuzu keşfetmenin önemine değiniyor.

İşte mastürbasyonun sağlığınız için faydaları:

  • Kadınların regl sancılarıyla başa çıkmasını kolaylaştırır.
  • Genital enfeksiyonları önler.
  • Seksin süresini uzatır.
  • Endometriozis ve idrar yolları enfeksiyonlarını önler.
  • Libidonuzu yükseltir.
  • Pelvik kaslarınızı güçlendirir.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Dünyanın en ilginç fetişi

Umut Doğan Yıldız

Published

on

İngiltere’de bir kadının balon fetişi, dünyanın en ilginç fetişleri arasında yer alıyor.

Bu ilginç fetişi duyanları hayrete düşürüyor. İngiltereli kadının en büyük tutkusu uzun yıllardır hiç değişmiyor; balonlarla seks!

Maggy Berloon isimli kadın, yıllar önce balonlarla ilk tanıştığı zaman bunun büyük bir fetiş haline geleceğinden habersizdi. Zaman geçtikçe bu tutkusundan vazgeçemeyen Maggy, tutkulu bir balon hayranı olmaya devam ediyor.

Yatarken yatağa mutlaka balon alıyor

Öyle ki, eşi ile evlendikten sonra bile Maggy’nin balon tutkusu azalmamış. Çift, uyurken yataklarına mutlaka balon alıyorlar.

Seks oyuncağı olarak kullanıyorlar

Genç kadın balonları bazen seks oyuncağı olarak kullandığını bazen de eşi ile seks yaparken balonları kullandığını ifade ediyor.

“Balonlar patlayacak korkusu tahrik ediyor”
Maggy, balonların her an patlayacak olma korkusundan duyduğu endişenin büyük bir hazza çevrildiğini söylüyor ve bu tutkusundan vazgeçmemekte ısrarlı.


Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

Published

on

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

Popüler