Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

ERKEK ERKEĞE TATİLE ÇIKMAK

-

 

Soru: Erkek erkeğe tatile çıkmak istiyorum bunu sevgilime nasıl açıklarım?

Komşu Kızı yanıtlıyor:

Yani kimse sevgilisinin onun katılamayacağı bir aktivite içinde bulunmasından çok hoşlanmaz. Çünkü neden kendisinin katılamayacağını düşünür, şüphelenir ve sonucunda haliyle kıskanır. Bence burada, tüm ilişkilerin en hassas noktalarından biri olan ‘birbirini kısıtlama hakkı’ konusuna geliyoruz. Bizler özgürlüğümüzün bir başkası tarafından kontrol edilmesini istemeyiz; ama bazen kendimizi tutamayıp karşımızdaki insanın hayatına müdahale ederiz. İşte bu durumun adına ‘aşk’ diyoruz. Gelelim sizin sorunuza. İşiniz gerçekten zor; umarım karşınızda kendine güveni tam ve modern bir kadın vardır.
Yapmanız gereken, bu plan söz konusu olur olmaz sevgilinizi haberdar etmek. Yani son anda ortaya çıkan bir iş gezisine gidiyormuş gibi davranmayın, unutmayın ki eve döneceksiniz.”Gideceğim,” yerine “Gitmemi istiyorlar, sana danışmak istedim,” cümlesini tercih edin. Sevgiliniz, kararın kendi inisiyatifinde olduğunu hissetsin, ona düşünmesi için süre verin ve bu süre zarfında kararını etkilemek için “Hayatım sen de arkadaşlarınla eğlenirsin istersen,”  gibi konuşmalardan uzak durun. Siz gitmek için ne kadar istekli gözükürseniz, sevgiliniz kendini o kadar huzursuz hisseder.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler