Bizi Takip Edin

STİL & BAKIM

ERKEĞİN ZAMAN ARACI

-

 

Yazan: Gil Schwartz / Resimler: Nigel Parry
Saat bir erkeği tamamlar. Gil Schwatz, zaman aracının neden küçümsenmemesi gerektiğini açıklıyor.

Erkeklerin son 10-20 yıl içerisinde kas gücünden vazgeçip, tembelleşmeye başladıklarından beri kendilerinde değiştirdikleri hiçbir şey; kol saatinden vazgeçmeleri kadar kötü olmaz. Bir erkeğe saati sorduğunuzda; cep telefonuna bakıp, size dijital bir cevap verebilir. İletişimi güçlendiren bu dijital araçlar, her ne kadar erkeklere entelektüel bir hava katsa da cinsiyet ayrımını çok da fazla gözetmeyen bu araçlar, ‘çift cinsiyetli’ duygusu veriyor. Ve bu durum acayip; gerçekten çok acayip…

Eskiden böyle değildi. Erkekler bir zamanlar, iç ceplerine -bir ‘rapçi’nin gurur duyacağı kadar uzun zincirlerle tutturulmuş- büyük cep saatleri takarlardı. Bunlar, kendisine yakışanı seçmek için büyük uğraş veren erkelerin kişiliğini yansıtan, mücevherin ve işlevselliğin bir araya geldiği; büyük ve karmaşık makinelerdi.  Saat, bir ifade biçimi olmanın ötesinde, sadece içinizdeki erkeğe değil, olmak istenen erkeğe yapılan bir yatırımdı. Saat aynı zamanda güzel bir takım elbise, siyah bir deri ceket, spor ayakkabı veya botlarınız gibi gösterişli bir araçtı… Bazıları için halen daha öyle.

İş hayatı zordur hepimiz biliriz… Şık bir saati olan bir erkek iş hayatında kendini daha güçlü hisseder. Zor zamanlarda hepimiz böyle bir güce ihtiyaç duyup, bu güce sahip olmak isteriz. Basit gibi görünse de beğeni duyulan bir saat, zor anlarda size bu gücü verebilir.

Erkeğin kol saati, yaşam yolunu takip eder. Çocukken bu basit zaman oyuncakları ile bu gezegende erkek olarak var olduğumuzu dünyaya gösteririz. Çocukluk zamanlarında kullanılan saatler ile işlevsel bir ilişki kurulur. Bu saatlerin çok fazla özelliği olmasa da işe yararlar. Çoğumuz için ilk saatimizin Timex olması da bunun bir göstergesi sayılabilir. Muhtemelen bu saat, ebeveynlerimiz tarafından doğum günü, yılbaşı, birinci sınıfı geçme gibi özel günlerde bize hediye edilmişti ve ilk karşılaşmada bizim için büyüleyici bir özelliğe sahipti. Hatırlayın ilk saatinizi kolunuza taktığınızda ona ne kadar hayranlıkla bakmıştınız… Bileğinizde çok güzel duruyordu ve artık kendinizi çocuk gibi hissetmiyordunuz… Sanki köşeyi geçince, ilk kız arkadaşınızla karşılaşacaksınız gibi bir his taşıyordunuz. Lise veya üniversiteden mezun olduğunuz gün, bir yakınınız kolunuza yeni bir saat atadı. Belki bir Breitling ya da İyi bir İsviçre saati… Belki de ilk kez kurmak zorunda kaldınız saatinizi, modası geçmeyen bir iş gibi… Eski saatinizi ise bir çekmeye attınız, ancak yine de arada bir ruh haliniz değiştiğinde; ona bakıp eskiden nasıl bir kişi olduğunuzu düşünüyorsunuz değil mi?

Bugün, sizin kim olduğunuzu bilmiyorum; ancak saatiniz bir cep telefonu ise biraz düşünün derim. Acaba böyle bir saat kullanmakla İyi mi ediyorsunuz? Saatiniz, başarınız ile ilgili olarak ne söylüyor?  En önemlisi de sahip olduğunuz saat ile bir erkek olarak, 18 yaşındaki bir gencin kavrayamayacağı bir ağırlığınızın olduğunu hissediyor musunuz? Neden onu kalp atışınıza yakın bir yerde taşımıyorsunuz? Bakın, vitrinlerdeki saatler nasıl da parlıyor! bu saatlerin boyutunu ve yapıldığı maddeyi keşfedin ve kim olabileceğinizi seçebilme gücünü hissedin.

Şimdi gidin. Çünkü zaman geçiyor…

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

HILLSIDE BEACH CLUB’DA İYİ HİSSEDİN

-

Editör :

İlklerin öncüsü Hillside Beach Club, 6-12 Mayıs tarihleri arasında 6. kez gerçekleşecek klasikleşen İyi Hissetme Haftası “Feel Good Week” programını açıkladı. Bedeni dinlendirirken, ruhu besleyecek aktivite ve atölyelerle hazırlanmış bu hafta boyunca deniz ve güneşin tadını çıkaran misafirler, iyi hissettiren yepyeni deneyimler yaşama imkanı da bulacak.

Yenilikçi uygulamaları ile ilklerin öncüsü konumunu yıllardır koruyan Hillside Beach Club, (İyi Hissetme Haftası) “Feel Good Week” ile misafirlerine ilham verici keşifler yapmanın mümkün olduğu bir program hazırladı. Bu özel hafta boyunca heyecanla beklenen aktivitelerin yanında misafirler, birbirinden farklı ve yenilikçi atölyeler ile de tanışacak.

İyi hissettiren atölyeler: Soundala, Ajna Light, Kristal ve Nefes Terapisi…

Bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek Feel Good Week, gün boyu farklı konularda atölye, konuşma ve aktivitelerle dolu bir program sunuyor.

Tibet kaseleri, şaman davulu gibi etnik enstrümanlar kullanılarak bedeni yeniden akort etmeyi amaçlayan Soundala Terapi, belirli bir frekansta verilen led ışıklar ile derin meditasyona geçmeyi sağlayan Ajna Light, doğru nefes almayı öğreterek derin rahatlama sağlayan Nefes ve Kristal Terapisi, yıldız haritası okumanın inceliklerinin konuşulacağı Astroloji Atölyesi Feel Good Week’e özel, bedeni pozitif enerji ile doluracak aktivitelerden sadece birkaçı… Üstelik Hillside Beach Club misafirlerinin, tüm bu atölyelerle bağlantılı bireysel seanslara da katılma imkanı bulunuyor. 

Dileyen misafirler yeni güne Hillside Beach Club’ın sesiz koyu Silent Beach’de yoga ve meditasyon ile başlayabilir ya da gün içinde yin yoganın rahatlatan ve gevşeten etkisi ile tanışabilirler. Güne tertemiz bir zihinle merhaba diyen misafirler, hafta boyunca alanında uzman yoga eğitmenlerinin derslerini de deneyimleme imkanı bulacak. Yoga tutkunlarının heyecanla beklediği teknede yoga ve günbatımı meditasyonu ile Silent Beach’de gerçekleşecek gece meditasyonu haftanın unutulmaz etkinliklerinden olacak.

Süper besin “microfarm” ve Juice Atölyesi ile içten dışa iyi hisseddin

Çeşitli sebze ve ot tohumlarından büyüyen, yenilebilir bitkiler olan mikro yeşillikler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın mümkün olduğu atölye, bu özel hafta boyunca misafirlerle buluşacak. Katılan herkesin Living Food & Microfarm atölyesi sonunda kendi mikro yeşilliğini üretebilmesi ve bu süper besin deneyimini yaşamına katabilmesi mümkün. Feel Good Week kapsamında sağlıklı beslenme programlarını misafirlerine deneyimleterek göstermeyi amaçlayan bir diğer atölye ise Eating Well & Juice. Sebze ve meyve çeşitleri kullanarak “juice” yapımı ve faydaları hakkında detayların konuşulacağı atölye sonunda misafirler hem juice yapımı hakkında bilgi sahibi olacak, hem de bilinçli tüketimin yollarını öğrenecek.

Bu yıl programa yepyeni atölyeler eklendi

Eğlenirken öğreten “edutainment” akımının Türkiye’deki öncüsü Hillside Beach Club, bu yıl Feel Good Week programına yepyeni atölyeler de ekledi. Bitki özlerinden elde edilen yağların kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanılması olarak özetlenebilen aromaterapi,  bu haftaya özel bir atölye ile misafirlerle buluşacak. Kokuların şifa verici özelliklerine değinilecek atölyenin sonunda katılımcılar seçtikleri kokulardan aromaterapi yağlarını oluşturabilecek ve dileyen misafirler kendilerine özel bu yağlar ile masaj yaptırabilecek.

Konuklar, İyi Hissetme Haftası boyunca deneyimledikleri atölyeler sonunda edindikleri yeni alışkanlıkları ve hobileri uygulama imkanı da bulacak. Canlı çiçeklerle yaka iğnesi veya saç tokası olarak tasarlanabilen parçaların yapılacağı atölye ile çiçeklerin iyi hissettiren enerjisi tüm haftaya yayılacak ve misafirler kendi ürettiği parçaları kullanabilecek. Konukların kendilerini doğanın enerjisine bırakarak iletişim kurma yollarını geliştirecekleri atölye Doğa ile Bağlantı Kurmak ise bu sezon Feel Good Week misafirleri ile buluşacak yeni atölyelerden. Hafta boyunca spirituel film gösterimlerinin gerçekleşeceği ve bu filmlerin bir uzman eşliğinde yorumlanacağı Hillside Beach Club Feel Good Week, bu yıl da iyi hissetmek isteyenlerin adresi olacak.

www.hillsidebeachclub.com

facebook.com/hillsidebeachclub

twitter.com/HillsideFethiye

instagram.com/hillsidebeachclub

Devamı

anaslide

AYAKKABININ ÖMRÜNÜ UZAT

-

Editör :

Ayakkabısına kıymet veren adamlardansanız, torunlarınıza dahi aktarmanız gereken bu muhafaza yöntemlerini mutlaka bilin.

Devamı

anaslide

GÜNDELİK HAYATTA ŞIKLIĞI YAKALAMANIN 21 KURALI

-

Editör :

Rahatlık sizin için ön plandaysa, salaş olmakla “jilet gibi” sportif giyinmek arasındaki farkı belirleyen 21 kuralımıza göz atın.

Kural 1
Stil, doğru kıyafetleri güzel taşımaktır.

1

Sizi ne giyerseniz giyin her daim beğenen ne yazık ki tek kişi var, o da anneniz. Geri kalan insanlar ilk değerlendirmeyi giydikleriniz üzerinden yapıyor. Güncel bir araştırmaya göre, kişiye özel dikilmiş takım elbisesiyle gezen adamlar, hazır giyimi tercih edenlere oranla daha yüksek gelirli ve daha güvenli olarak algılanıyor. İşin kötüsü, bu not birkaç saniye içinde veriliyor. İşi şansa bırakmadan, üzerinize tam oturan favori pantolonunuzu bularak temeli sağlam tutun. Artık onu dilediğiniz tişört veya ceketle kombinleyebilirsiniz. Pantolonunuz jean veya chino da olsa, bir terzi
tarafından vücudunuza göre dikilmiş gibi durmalı. Ne bacaklarınız pantolonun içinde dans etmeli, ne de paçalar yerlerde sürünmeli.

Ceket Tween  990 TL
Triko Lacoste 379 TL
Pantolon KİP 139 TL
Gözlük Ray-Ban  600 TL

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com