Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

ENERJİ VEREN TEDAVİLER

ERKEK AKLI

ENERJİ VEREN TEDAVİLER

-

 

Sakin zihin ve rahat bir beden için vücudunuzu dengede tutun!


Akupunktur
Kökeni belirsiz olmakla birlikte, geleneksel Çin tıbbında önemli bir yere sahip olan akupunktur, eski şifa sisteminin ayrılmaz bir parçası olarak bilinir. Sağladığı enerji akışıyla bireysel sağlığa destek olur. Akupunktur vücuttaki kan ve enerji akışını düzende ve dengede tutmayı sağlar. Eğer bu ikili arasında denge probleminiz varsa sağlığınız açısından tehlike çanları çalıyor demektir.

Neye iyi gelir?
Ağrı tedavisinde büyük rol oynar. Özellikle migren, sırt ve bel ağrısına iyi gelir.

Mardan Palace Antalya
Tel:
0242 310 41 00
Web Adresi: www.mardanpalace.com

Beden Titreşim Terapisi (Vibrasyon)
Beden titreşim terapisi takipçileri, bu terapi esnasında bedenlerinin bir müzik aleti gibi olduğuna inanırlar. Verilen titreşim ile çakraların açılması söz konusudur. Böylece vücuttaki optimal enerji dengesi sağlanır. Aromaterapi de Beden Titreşim Terapisinin bir parçasıdır. Terapi takipçileri titreşim ile vücuttaki fazla yağların atıldığını savunur.

Neye iyi gelir?
Bedeninizin rahatlamasına, bağışıklığınızın güçlenmesine ve stresten arınmanıza yardımcı olur.

Aspira SPA at the Osthoff Resort, Elkhart Lake,WI
The SPA at La Costa, Carlsbad, CA
Miami Beach, Miami Beach, FL

Reiki
Reiki, 1920’lerde Tibet’te Doktor Mikao Usui tarafından geliştirilmiş olup, Japonlar tarafından ‘Evrensel Hayat Enerjisi’ olarak değerlendirilen bir uygulamadır. Reiki vücuda yüklediği enerji sayesinde birçok rahatsızlığa şifa olarak biliniyor. Fiziksel ve ruhsal anlamda bedene transfer ettiği pozitif enerji ile tıbbi anlamda önemli bir yere sahiptir.

Neye iyi gelir?
Fiziksel olarak ağrılara iyi gelirken (kas ağrıları ve sertliği gibi); ruhsal anlamda stres ve duygusal travma problemlerinin aşılmasına iyi gelir.

Antalya Falez Hamam
Tel:
0242 228 44 22
Web Adresi: www.falezspa.com

Maia SPA Antalya
Tel: 0
242 324 90 09
Web Adresi: www.maiaspa.net

Cornelia SPA Antalya
Tel:
0242 710 16 00
Web Adresi: http://crassulaspa.com

Craniosacral Terapi
Kranial Osteparti olarak da bilinen Craniosacral Terapi, sinir sisteminin gelişmesini ve düzenli çalışmasında önemli bir yere sahiptir. Vücudun kendi kendini iyileştirdiğine inanılır (kafatası ve omurga iyileştirilmesi gibi) 20. yy başında Amerikalı Doktor William Sutherland tarafından uygulanan Craniosacral Terapi, şimdilerde farklı doktorlar tarafından değişik metotlarda uygulanması araştırılıyor.

Neye iyi gelir?
Sırt, boyun ve baş ağrısına; aynı zamanda stres gibi sorunlara iyi gelir.

EsteSPA İstanbul
Tel:
0216 411 12 63
Web Adresi: www.estespa.com

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Stres, yağ yakmayı engelliyor

-

Yapılan araştırmalara göre stresli olmak yağ yakımını engelliyor.

Beyniniz haftanın yedi günü alarm veriyorsa, yağ yakmanız da imkânsızlaşır. Pure Sports Medicine’in kuvvet antrenörü Andy Reay’e kulak vererek biraz sakinleşin.

Kortizol adlı stres hormonunu mutlaka daha önce duymuşsunuzdur. Bu hormonun seviyesi kronik olarak arttığında vücudunuzda yağ depolamaya yol açan enzimler tetiklenir ve karın kaslarınız açıkça gözükmez. Bu hormon uyku kalitenizi de bozarak testosteron üretiminizin azalmasına yol açar ve antrenmanlardan aldığınız verimi azaltır.

Neyse ki bu sorunu çözmenin birkaç farklı yolu var. İlk olarak düzensiz beslenme alışkanlığınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Yemek yediğiniz zamanlarda vücudunuz insülin hormonu salgılar ve bu hormon kortizol hormonunun etkilerini ortadan kaldırır. Bu nedenle sık ama az yemek, akşam yemeğinde çok fazla beslenip sonrasında telafi etmeye çalışmaktan daha akıllıca bir yöntemdir.

Kendinizi yorgun hissettiğinizde daha sıkı çalışmayı denemekse stresinizi artırarak karın kaslarınıza giden yolu uzatacaktır. Hafta içinde yüzme gibi düşük darbe etkili sporları deneyebilir ya da kuvvet antrenmanlarına devam etmek istiyorsanız düşük ağırlık-yüksek tekrar prensibini benimseyebilirsiniz. Yani ağır çalışmaları pazar gününe saklamayı düşünebilirsiniz. Bazı sporcular bu gibi durumlarda kalp atışı değişkenliğini takip eder. Elite HRV gibi uygulamalarla kalp atışlarınız arasındaki süreyi ölçmek size vücudunuzun yorgunluk veya stres durumuna dair bilgi vererek antrenmanlarınızı daha etkin bir biçimde tasarlamanızı sağlar. Öte yandan takviye edici gıdaların da yardımına başvurabilirsiniz. Bu takviyelerin kötü yaşam şartlarınızı düzeltmek gibi maharetleri olmasa da magnezyum, C vitamini ya da daha az bilinen, hücre zarınızı oluşturan fosfatidilserin gibi takviyeler stres seviyenizi azaltmada yardımcınız olabilir. Derin bir nefes alın ve karın kaslarınızı çıkarmak konusunda endişeli davranmaktan vazgeçin.”

Devamı

ERKEK AKLI

Burçlara göre spor dalları

-

Biraz eğlenmek istediğinizi biliyoruz. İşte burçlara göre spor dalları.

Hangi burca hangi spor dalı daha uygun?

İkizler Burcu

Atletizm ve takım sporları tam bu burca göre. Jimnastik ve pilates gibi sporlar ikizler burcunun başarıyla yapabileceği sporlar arasında.

Koç Burcu

Koç burcu hangi sporu yapmalı? diye düşünen varsa eğer, bu burç daha çok düşünce temelli sporlarda başarılı oluyor. Bilardo, satranç gibi sporlar ve antrenörlük, koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı faliyetler arasında. Ayrıca fitness ve vücut geliştirme de koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı spor dalları arasında bulunuyor.

Boğa Burcu

Azimli bir yapıya sahip olan boğa burcu için uygun sporlar: dağcılık, atıcılık ve ağırlık kaldırma. 

Yengeç Burcu

Deniz sporlarında oldukça başarılı olan yengeç burçları için, yüzme, yelkencilik, kano, su topu ve atlayış biçilmiş kaftan.

Aslan Burcu

Avrupalı araştırmacılar, bu burcun güç gerektiren sporları başarılı bir şekilde yaptığını ortaya koydular.

Başak Burcu

Takım sporlarında çok başarılı olan başak burcu, fitness ve pilates gibi sporlarda da oldukça başarılılar.

Terazi Burcu

Hemen hemen tüm spor dallarında başarılı olabilen bir burç varsa o da terazi burçlarıdır.

Akrep Burcu

Risk ve kuvvet gerektiren sporlarda oldukça başarılı olan akrep burçları, dövüş ve tırmanış sporlarında büyük başarı gösteriyorlar.

Yay Burcu

Yay burcu tenis ve futbol gibi sporlarda oldukça iyi performans gösterirler.

Balık Burcu

Su sporları ve fitness balık burçlarının yapmaktan zevk alacağı ve başarılı olacağı spor dalları arasında.

Oğlak Burcu

Kayakçılık, dağcılık, yüzücülük ve koşuculuk, bu burç için en önemli başarıların kaydedileceği spor dalları arasında.

Kova Burcu

Atletizm ve vücut geliştirme sporları kova burcu için ideal sporlar.

Devamı

ERKEK AKLI

Spor salonunda görülen en komik 9 kişi

-

Spor la ilgili şimdiye kadar hep bilgilendirici içerikler hazırladık. Şimdi biraz da gülelim. İşte spor salonundan komik fotoğraflar.

Spor salonlarında görme ihtimali pek olmasa da sizin için komik fotoğraflar derlemesi yaptık.

1- Evden çalışmak bağımlılık yapar

2- Güvenlik her şeyden önemlidir

3- Müziksiz asla

4- Aranılan motivasyon


5- Sonsuza kadar spora elveda diyebilecek biri daha


6- Hepinizden nefret ediyorum

7- Topuklu ayakkabısız asla

8- Son teknoloji

9- Pilates topunun rahatlığı


Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com