Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

ENERJİ VEREN TEDAVİLER

-

 

Sakin zihin ve rahat bir beden için vücudunuzu dengede tutun!


Akupunktur
Kökeni belirsiz olmakla birlikte, geleneksel Çin tıbbında önemli bir yere sahip olan akupunktur, eski şifa sisteminin ayrılmaz bir parçası olarak bilinir. Sağladığı enerji akışıyla bireysel sağlığa destek olur. Akupunktur vücuttaki kan ve enerji akışını düzende ve dengede tutmayı sağlar. Eğer bu ikili arasında denge probleminiz varsa sağlığınız açısından tehlike çanları çalıyor demektir.

Neye iyi gelir?
Ağrı tedavisinde büyük rol oynar. Özellikle migren, sırt ve bel ağrısına iyi gelir.

Mardan Palace Antalya
Tel:
0242 310 41 00
Web Adresi: www.mardanpalace.com

Beden Titreşim Terapisi (Vibrasyon)
Beden titreşim terapisi takipçileri, bu terapi esnasında bedenlerinin bir müzik aleti gibi olduğuna inanırlar. Verilen titreşim ile çakraların açılması söz konusudur. Böylece vücuttaki optimal enerji dengesi sağlanır. Aromaterapi de Beden Titreşim Terapisinin bir parçasıdır. Terapi takipçileri titreşim ile vücuttaki fazla yağların atıldığını savunur.

Neye iyi gelir?
Bedeninizin rahatlamasına, bağışıklığınızın güçlenmesine ve stresten arınmanıza yardımcı olur.

Aspira SPA at the Osthoff Resort, Elkhart Lake,WI
The SPA at La Costa, Carlsbad, CA
Miami Beach, Miami Beach, FL

Reiki
Reiki, 1920’lerde Tibet’te Doktor Mikao Usui tarafından geliştirilmiş olup, Japonlar tarafından ‘Evrensel Hayat Enerjisi’ olarak değerlendirilen bir uygulamadır. Reiki vücuda yüklediği enerji sayesinde birçok rahatsızlığa şifa olarak biliniyor. Fiziksel ve ruhsal anlamda bedene transfer ettiği pozitif enerji ile tıbbi anlamda önemli bir yere sahiptir.

Neye iyi gelir?
Fiziksel olarak ağrılara iyi gelirken (kas ağrıları ve sertliği gibi); ruhsal anlamda stres ve duygusal travma problemlerinin aşılmasına iyi gelir.

Antalya Falez Hamam
Tel:
0242 228 44 22
Web Adresi: www.falezspa.com

Maia SPA Antalya
Tel: 0
242 324 90 09
Web Adresi: www.maiaspa.net

Cornelia SPA Antalya
Tel:
0242 710 16 00
Web Adresi: http://crassulaspa.com

Craniosacral Terapi
Kranial Osteparti olarak da bilinen Craniosacral Terapi, sinir sisteminin gelişmesini ve düzenli çalışmasında önemli bir yere sahiptir. Vücudun kendi kendini iyileştirdiğine inanılır (kafatası ve omurga iyileştirilmesi gibi) 20. yy başında Amerikalı Doktor William Sutherland tarafından uygulanan Craniosacral Terapi, şimdilerde farklı doktorlar tarafından değişik metotlarda uygulanması araştırılıyor.

Neye iyi gelir?
Sırt, boyun ve baş ağrısına; aynı zamanda stres gibi sorunlara iyi gelir.

EsteSPA İstanbul
Tel:
0216 411 12 63
Web Adresi: www.estespa.com

ERKEK AKLI

Kaslı bacakları olay oldu!

Umut Doğan Yıldız

-

Bizim Hikaye dizisinin Tülay’ı, Nesrin Cavadzade, katıldığı davette giydiği dekolteli elbisesiyle olay oldu.

FOX TV kanalında yayınlanan Bizim Hikaye dizisinde Tülay rolüne can veren başarılı oyuncu, geçtiğimiz akşam katıldığı davete giydiği kıyafetle hayranlarının ilgisini daha da çok çekti. Ünlü oyuncunun bacaklarının sıkı ve kaslı olması dikkat çekti.

36 yaşındaki Azerbaycan asıllı Türk oyuncu Nesrin Cavadzade, dün katıldığı bir davetten fotoğraflarını paylaştı.

Güzel oyuncu Nesrin Cavadzade, bu sefer de derin yırtmacıyla dikkat çekti ve paylaşılan fotoğraf kısa süre içinde 100 bin beğeni aldı.

Med Yapım’ın 25. yıl gecesinde giydiği derin yırtmaçlı elbisesiyle gecenin en dikkat çeken isimlerinden biri olan arama motorlarında en çok aranan fotoğraflardan biri olan bu kareler, takipçilerden ve hayranlardan tam not aldı.Devamı

ERKEK AKLI

Kadınlar erkeklerden uzun yaşıyor

Umut Doğan Yıldız

-

Tüm ülkelerde kadınların erkeklerden daha uzun yaşadığı görülürken, Türkiye’de kadınların erkeklere oranla ortalama 6,1 yıl daha fazla yaşadığı ortaya koyuldu.

Erkekler mi daha uzun yaşar kadınlar mı?

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, ortalama yaşam sürelerini konu alan araştırmayı inceledi. PRNet’in Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’de kadınların erkeklere oranla 6,1 yıl daha fazla yaşadığı görüldü. Dünya genelindeki tüm ülkelerde doğuştan beklenen yaşam süresine bakıldığında kadınların daha uzun ömürlü olduğu kaydedildi. Yaşam sürelerindeki farka bakıldığında ise Rusya’da kadınların erkeklere oranla 10,8 yaş fazla yaşadığı saptanırken, en çok farkın burada olduğu gözlendi. Rusya’yı 10,5 ile Litvanya, 10,4 ile de Belarus takip etti.Türkiye’de doğuştan beklenen kadınların yaşam süresi ise 79,4 olarak kayıtlara geçti.
RNet’in Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’de kadınların erkeklere oranla 6,1 yıl daha fazla yaşadığı görüldü. Dünya genelindeki tüm ülkelerde doğuştan beklenen yaşam süresine bakıldığında kadınların daha uzun ömürlü olduğu kaydedildi. Yaşam sürelerindeki farka bakıldığında ise Rusya’da kadınların erkeklere oranla 10,8 yaş fazla yaşadığı saptanırken, en çok farkın burada olduğu gözlendi. Rusya’yı 10,5 ile Litvanya, 10,4 ile de Belarus takip etti.Türkiye’de doğuştan beklenen kadınların yaşam süresi ise 79,4 olarak kayıtlara geçti.

Devamı

ERKEK AKLI

Xiaomi’nin yeni telefonu sızdı!

Umut Doğan Yıldız

-

Yıl sonunun yaklaşmasıyla beraber, yeni modelleri yetiştirmeye çalışan markalardan şimdi de Xiaomi’nin yeni Redmi 7 Pro cihazı internete sızdı.

2019’un ilk çeyreğine, yeni modellerin hazır olarak girilmesini isteyen markalar, bu telaşları nedeniyle sızıntıya neden oluyorlar.

Xiaomi’nin yeni Redmi 7 Pro modeli de sızan modeller arasında.

Xiaomi Redmi 7 Pro merakla bekleniyor

M1901F9T ürün adına sahip olan cihazın TENAA üzerindeki görüntüsü internete sızdı. Bazı özellikleri de ortaya çıkan telefonun tasarımında ilginç değişikler olduğu görülürken özellikleri de dikkat çekti.

Xiaomi Redmi 7 Pro özellikleri nasıl olacak?

Yeni tasarımda ilk dikkat çeken detay Redmi 6 Pro’nun çentik tasarımının değiştirilerek üretilmiş olması. Ekran- kasa oranından alan kazanmak isteyen Xiaomi markası, su damlacığı çentik tasarımını yeni cihazında uygulamaya koydu.

5,84 inçlik bir cihaz olarak gelecek 7 Pro, Full HD+ çözünürlük ve 19:9 ekran ile gelecek.

Diğer belli olan detaysa telefonun ölçüleri. Redmi 7 Pro 147,76×71,89×7,8 mm. ölçülerine sahip bir yapıda olacak.

Devamı

Popüler