Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

EN ZEKİ 10 ÜNLÜ

-

 

Ünlüler dünyası sadece başarılı oyuncular, müzisyenler, güzel, yakışıklı, seksi insanlardan oluşmuyor. Bu meziyetlere sahip ünlülerin bir kısmı ayrıca çok zeki ve başka alanlarda da kendini ispatlamış, zekalarını başka alanlarda da değerlendiren insanlar. İşte sizin için seçtiğimiz o ünlüler.

1

Lisa Kudrow

Friends’in ünlü yıldızı Kudrow Vassar College’ın biyoloji bölümünden mezun. Bir dönem başka bir ünlü zeki showman Conan O’Brien ile beraberdi.

2

Mayim Bialik

Big Bang Theory dizisinde üstün zekalı Amy Farrah Fowler’ı canlandıran aktris gerçekte de pek farklı değil. UCLA gibi dünyanın en önemli üniversitelerinden birinde nörobilim doktorası bitirmiş. Maaşallah.

3

Art Garfunkel

70lerin ünlü şarkıcı ve şairi Garfunkel aynı zamanda Columbia Üniversitesi’nin Matematik bölümünden mezun.

4

Cindy Crawford

Ünlü model, kariyerine başlamadan önce Northwestern Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği okuyordu. Hem güzel hem zeki, ne şans!

5

Tom Hanks

Tom Hanks yalnızca Apollo 13’de bir astronotu canlandırmadı. Aynı zamanda Amerikan Ulusal Uzay Bilimleri topluluğunun yönetici kadrosunda.

6

Huey Lewis

Ünlü şarkıcı grubu News ile şöhreti yakalamadan önce Cornell Üniversitesi’nde mühendislik okuyordu.

7

Natalie Portman

En ünlü zekilerden biri Portman Harvard’da psikoloji okudu. Aynı zamanda Fransızca, Japonca, Almanca, İbranice ve Arapça biliyor.

8

Brian May Queen

grubunun ünlü gitaristi müzik kariyerinden önce Imperial College of London’da okudu. Ünlü ismin bilimsel makaleleri de var.

9

Danica Mckeller

UCLA’den matematik mezunu olan isim aynı zamanda küçükler için matematiği cazip kılacak kitaplar yazıyor.

10

Kate Beckinsale

Beckinsale yalnızca güzel bir oyuncu değil aynı zamanda bir edebiyatçı. Genç yaşında öyküleriyle British bookseller W.H. Smith Young Writer ödülü kazanan ünlü isim aynı zamanda Oxford’da Rus ve Fransız Edebiyatı okudu.

 

ERKEK AKLI

Buzul erime oranı yüzde 280 arttı

Umut Doğan Yıldız

-

Antarktika’daki buzul erime oranı, 2001-2017 arasında yılda ortalama yüzde 280 arttı.

Kaliforniya ve Utrecht üniversiteleri ile ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Jet İtiş Laboratuvarı’nda gerçekleştirdikleri çalışma neticesinde çarpıcı bir rapor ortaya koydular.

Antartikada buzullar ne oranda eriyor?

Science Daily’de yer alan habere göre, Kalifornia ve Utrecht üniversiteleri ile NASA Jet İtiş Laboratuvarı’nın yürüttüğü çalışmada ortaya koyulan rapor: Antartika’da bulunan buzullardaki erime oranının, 2001-2017 arasında yılda ortalama yüzde 280 artış gösterdiğini yönünde.

Araştırmada ortaya koyulan başka bir bilgi de 1979-2001 arasında yılda ortalama 48 milyar ton buzulun eridiği ve Antarktika’da bu kaybın, 2001-2017 aralığında senede 134 milyar tona çıktığı yönünde.

Buzulların erimesi deniz seviyesini artıracak

Bilim adamları, Antarktika’da buzulların erime seviyesindeki bu ciddi artışın 1979-2017 aralığında küresel deniz suyu seviyelerini yaklaşık bir buçuk santimetre yükselttiğini söylüyor.

Devamı

ERKEK AKLI

Dizilerin başlama tarihleri açıklandı!

Umut Doğan Yıldız

-

Yeni yılda özel kanalların reklam anlaşmalarını yenilemeleri nedeniyle yerli diziler, yayına üç hafta ara veren diziler ne zaman başlayacak? İşte o tarihler!

TRT dışındaki bütün kanallar yılbaşından itibaren dizi yayınlarına üç hafta süreyle ara vermişlerdi. Çekimleri başlayan diziler ekranlara tekrar dönmeye hazırlanıyor. 

Diziler ne zaman başlayacak?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Bizim Hikaye, Çukur,  Çarpışma, Yasak Elma, Kadın, Söz,  Bir Zamanlar Çukurova, Sen Anlat Karadeniz gibi diziler sezon finali gibi yaptıkları bölümleriyle yeni yıl tatiline girmişlerdi. Şimdi tekrar ekranlara dönecek olan dizilerin yayınlanma tarihleri de yavaş yavaş netleşiyor.

Diziler, 21 Ocak’tan itibaren ekrana dönmeye başlayacaklar.

Dizilerin yayın tarihleri şu şekilde:

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz:22 Ocak

Bir Zamanlar Çukurova: 24 Ocak

Yasak Elma: 21 Ocak

Çukur: 21 Ocak

Gülperi: 25 Ocak

Avlu: 24 Ocak

Sen Anlat Karadeniz: 23 Ocak

Kadın: 22 Ocak

Bizim Hikaye: 24 Ocak

Söz: 21 Ocak

Çarpışma: 24 Ocak

Erkenci Kuş: 26 Ocak

Muhteşem İkili: 24 Ocak

Arka Sokaklar: 25 Ocak

Kızım: 25 Ocak

Devamı

ERKEK AKLI

Pantolonsuz metroya binme etkinliği

Umut Doğan Yıldız

-

ABD’nin New York kentinde ”Pantolonsuz Metro Yolculuğu” etkinliğinin bu yıl 18.si düzenlendi.

Bu sene New York’ta 18.si düzenlenen ‘Pantolonsuz Metro Yolculuğu’na katılanlar soğuk havayı umursamadılar.

Improve Everywhere’ grubu tarafından düzenlenmeye başlanan ve dünyada hızla yayılıp çeşitli şehirlerde de gerçekleştirilen metroda pantolonsuz yolculuk etkinliği, bu yılda oldukça ilgi gördü.

Katılımcılar, olaydan haberi olmayan vatandaşların şaşkın bakışları arasında pantolonlarını çıkarmaya başladılar.

Video: (Rommel Tan) Instagram: @rtanphoto

İşte o görüntüler:Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com